GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Τεχνικά θέματα διάφορα (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=25)
-   -   Ψωρα στον (καθρέφτη) του boxer (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=40214)

scorpiobmw 24-04-2013 22:19

Ψωρα στον (καθρέφτη) του boxer
 
Καλησπέρα παιδιά ,σήμερα επλυνα την μηχανή μου μετά από καιρό .....και παρατήρησα στον καθρέφτη στο τελειωμα του μαύρου πλαστικού να έχει σκάσει το χρωμα ,σαν ψωρα....:(... Τι γίνεται στην προκειμένη περίπτωση?ξερω ότι θέλει βάψιμο μην μου το πείτε αυτο:p,,,απλά αναρωτιέμαι ποια είναι η διαδικασία?μηπως στο service τον 40.000 χλμ βγαίνει και αυτό το κομμάτι για την αλλαγή ιμαντα?και γλιτωσω την εργασία τουλάχιστον....:wha13::wha13:

vasorfa 24-04-2013 22:56

Απάντηση: Ψωρα στον (καθρέφτη) του boxer
 
Αν θυμαμαι καλα εχει σηκωσει ενα θεμα ο νικολας...boxer....!!!



Για ψαξτο!:ye33:

scorpiobmw 24-04-2013 23:32

Απάντηση: Ψωρα στον (καθρέφτη) του boxer
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από vasorfa ( 886337)
Αν θυμαμαι καλα εχει σηκωσει ενα θεμα ο νικολας...boxer....!!!



Για ψαξτο!:ye33:

Εψαξα αλλά δεν βρήκα κάτι, το μόνο που έχει σηκώσει ήταν για τα καπακια βαλβιδων.αν δεν κάνω λάθος..:(...οπότε

Up!!

Thanks anyway !!!ατσα και το αγγλικό

TEOSS 25-04-2013 00:19

Απάντηση: Ψωρα στον (καθρέφτη) του boxer
 
Δεν βγαίνει ο καθρέπτης για αλλαγή ιμάντα. ;)
Λύσεις :
Α) Βγάζεις και βάφεις ηλεκτροστατική τον καθρέπτη.
Β) Καθαρίζεις την <<ψωριασμένη>> περιοχή, μονώνεις με χαρτοταινία και βάφεις με σπρέι.
Α) = Σωστή και με αντοχή στον χρόνο …
Β) = Φθηνή, καλή αλλά προσωρινή !
;)

BOXER 26-04-2013 01:01

Απάντηση: Ψωρα στον (καθρέφτη) του boxer
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από TEOSS ( 886366)
Δεν βγαίνει ο καθρέπτης για αλλαγή ιμάντα. ;)
Λύσεις :
Α) Βγάζεις και βάφεις ηλεκτροστατική τον καθρέπτη.
Β) Καθαρίζεις την <<ψωριασμένη>> περιοχή, μονώνεις με χαρτοταινία και βάφεις με σπρέι.
Α) = Σωστή και με αντοχή στον χρόνο …
Β) = Φθηνή, καλή αλλά προσωρινή !
;)

Πολυ σωστά ολα τα παραπάνω, μα να συμπληρώσω κάτι που πρέπει να κάνει μετα απο οποία απο τις παραπάνω λύσεις αποφασίσει:

Αν πίσω απο το πλαστικο μαύρο καπάκι του καθρέπτη της μηχανής, υπάρχουν κάποια κομμάτια σαν "αφρολεξ", βγαλε τα και πέταξε τα.
Κρατάνε υγρασία σαν ένα σφουγκαρι, και είναι η κυρία αιτία αυτου του προβλήματος!!!

scorpiobmw 26-04-2013 16:21

Απάντηση: Ψωρα στον (καθρέφτη) του boxer
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από BOXER ( 886886)
Πολυ σωστά ολα τα παραπάνω, μα να συμπληρώσω κάτι που πρέπει να κάνει μετα απο οποία απο τις παραπάνω λύσεις αποφασίσει:

Αν πίσω απο το πλαστικο μαύρο καπάκι του καθρέπτη της μηχανής, υπάρχουν κάποια κομμάτια σαν "αφρολεξ", βγαλε τα και πέταξε τα.
Κρατάνε υγρασία σαν ένα σφουγκαρι, και είναι η κυρία αιτία αυτου του προβλήματος!!!

Ναι έχει...:(..πήγα αντιπροσωπεία και μου είπαν βάψιμο όλο με εργασία και βαψιμο γύρω στα 130€.. Καλά είναι νομίζω

TEOSS 26-04-2013 16:29

Απάντηση: Ψωρα στον (καθρέφτη) του boxer
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από scorpiobmw ( 887178)
Ναι έχει...:(..πήγα αντιπροσωπεία και μου είπαν βάψιμο όλο με εργασία και βαψιμο γύρω στα 130€.. Καλά είναι νομίζω

Εάν πας σε ανεξάρτητο συνεργείο για την εργασία (βγάλε - βάλε) και πας ο ίδιος για βάψιμο τον καθρέπτη σε βαφέα … καθαρίζεις με τα μισά !!! :ye33:

ΙoannisPanagiotidis 26-04-2013 22:44

Απάντηση: Ψωρα στον (καθρέφτη) του boxer
 
αυτον τον "καθρεπτη" οταν τον βγαζουμε παιδες...απο πισω πρεπει να προσεξουμε κατι?...εκει απο πισω πρεπει να γινεται ενας μικρος χαμος φανταζομαι! Το εχει βγαλει καποιος για να κανει την δουλια ή οσοι εχουν ξεψωριασει/βαψει αυτο το καπακι το κανουν χωρις να το βγαλουν?

... :confused:

Alkinoos 27-04-2013 08:17

Δεν έχει κάτι που να σε τρομάζει η που να μπορεί να "φύγει" εύκολα η κατα λάθος κ να το χάσεις η να κανεις ζημιά.
Μη το φοβάσαι καθόλου, άμα δε βαριέσαι, βγάλε το.

xurxes 27-04-2013 11:32

Απάντηση: Ψωρα στον (καθρέφτη) του boxer
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από TEOSS ( 887181)
Εάν πας σε ανεξάρτητο συνεργείο για την εργασία (βγάλε - βάλε) και πας ο ίδιος για βάψιμο τον καθρέπτη σε βαφέα … καθαρίζεις με τα μισά !!! :ye33:

:ye33::ye36:


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 12:23.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!