GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Γενικά - Μοτοσυκλέτα (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Έκπτωση για Ομαδική Ασφάλιση GS1200 (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=45206)

FlyPanos 20-12-2013 14:36

Έκπτωση για Ομαδική Ασφάλιση GS1200
 
Καλησπέρα,

Θα ήθελα να ρωτήσω αν παίζει καμια ομαδική ασφάλιση για τις μηχανές;

Ευχαριστώ,

Papadopaidi 23-12-2013 01:58

Απάντηση: Έκπτωση για Ομαδική Ασφάλιση GS1200
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από FlyPanos ( 984567)
Καλησπέρα,

Θα ήθελα να ρωτήσω αν παίζει καμια ομαδική ασφάλιση για τις μηχανές;

Ευχαριστώ,

Θα ήταν μια ΠΟΛΥ καλή ιδέα που θα συνέφερε
κ την τσέπη μας αν υλοποιούνταν.
Θα ρωτήσω κ τον δικό μας τον theo. ;)

vasilis.vasilis 23-12-2013 14:50

Απάντηση: Έκπτωση για Ομαδική Ασφάλιση GS1200
 
Καλησπερα Flypanos,ειμαι στο forum απ το 2010 και ουδεποτε επεδιωξα να κανω δουλεια ως επαγγελματιας ασφαλιστης γιατι δεν ειναι αυτος ο σκοπος της παρουσιας μου εδω.Απαντω στο ερωτημα σου λοιπον,οτι ειναι δυσκολο να δωσει οποιαδηποτε εταιρεια ειδικο τιμολογιο ποσο μαλλον για μοτο μεγαλου κυβισμου.Αλλωστε ειναι τοσες πλεον οι παραμετροι που βγαινουν οι τιμες για την ιδια μοτο,ακομα και στην Αθηνα που το καθιστα σχεδον αδυνατο.Τι εννοω,ο ταχυδρομικος κωδικας,η ηλικια,η οικογενειακη κατασταση,το φυλλο ειναι καποιες απ αυτες τις παραμετρους που λαμβανουν υπ οψιν οι εταιρειες.Παρ ολ αυτα και χωρις να εχεις καμμια υποχρεωση στειλε μου αν θες με ενα μειλ η ενα φαξ,αδεια και διπλωμα,σου λεω κατι αν σε συμφερει το παιρνεις,αν οχι,παλι συνφορουμιτες ειμαστε.

ortho 23-12-2013 15:30

Απάντηση: Έκπτωση για Ομαδική Ασφάλιση GS1200
 
Είχε ξαναγίνει παλιότερα κουβέντα για αυτό το θέμα. Οπως λέει κι ο φίλος Βασίλης δε μπορεί να γίνει ομαδική ασφάλιση, δεν είναι κάποιας μορφής εταιρεία το φόρουμ. Αλλά υπάρχουν πλέον πολύ καλές τιμές ασφάλισης. Εγώ για το 650 πληρώνω περίπου 30% λιγότερο σε σχέση με το 2011 και σε καλή ασφαλιστική. Πάντα με τις ίδιες καλύψεις εννοείται.

gsela 23-12-2013 20:58

Απάντηση: Έκπτωση για Ομαδική Ασφάλιση GS1200
 
Καλησπέρα σας και από εμένα.
Θα συμφωνήσω με τον συνάδερφο καθότι Ασφαλιστής και εγώ..
Η έκπτωση που παρέχεται σε ομαδικά συμβόλαια ασφάλισης αφορά πάντοτε το ίδιο ΑΦΜ του συμβαλλόμενου, πχ μιας εταιρείας.
Επίσης κάποια μικρή έκπτωση απολαμβάνουν τα μέλη μιας οικογένειας, που διαπιστώνεται με ένα πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης..
Πάντοτε βέβαια αναλόγως την πολιτική ανάληψης κινδύνων της κάθε εταιρείας
Στη παρούσα περίπτωση το Forum δεν έχει κάποια νομική μορφή ούτε υπάρχει συγγένεια μεταξύ των μελών του (εκτός βέβαια της "αρρώστιας" που έχουμε όλοι μας με τα GS!)
Άλλο πράγμα η έκπτωση που παρέχει ένας έμπορος σε μία ομαδική αγορά και άλλο η ασφάλιση των μηχανών που εξαρτάται από πολλούς παράγοντες, όπως προαναφέρθηκε..
Θα ήταν πάντως ενδιαφέρον αν κάποια εταιρεία έπιανε το συγκεκριμένο παλμό που αρχίζει να αναπτύσσεται μέσω forums..


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 07:26.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!