GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Απαραίτητα έγγραφα (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=29)
-   -   Μπορώ να κυκλοφορώ, ενώ έχω καταθέσει πινακίδες !!! (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=44742)

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ 13-12-2013 02:22

Απάντηση: Μπορώ να κυκλοφορώ, ενώ έχω καταθέσει πινακίδες !!
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από malco ( 982257)
Εαν ειναι να δινεις 96 ευρω τον χρονο για 2 ημερες τον μηνα ....διθνεις αλλα 34 και κυκλοφορεις οποτε θελεις...

Κωστή, μιλάμε για αυτοκίνητα μεγάλου κυβισμού - εξ ου και η κατάθεση πινακίδων,

που έχουν πολύ ακριβά τέλη κυκλοφορίας κ μεγάλο τεκμήριο ...

Αν είναι για μικρό αυτοκίνητο, δεν μπαίνεις στη διαδικασία να καταθέσεις πινακίδες ... :rolleyes:

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ 13-12-2013 02:30

Απάντηση: Μπορώ να κυκλοφορώ, ενώ έχω καταθέσει πινακίδες !!
 
Ο λόγος που το συζητάμε είναι,

όχι για να πηγαίνεις βόλτες 2 φορές το μήνα - χωρίς αυτό να αποκλείεται,

αλλά για να μην "πετάξεις" το ακινητοποιημένο σου όχημα ...

Γιατί πρακτικά με την ακινησία - ακόμη κι αν το βάζεις μπρος κατά διαστήματα,

είναι σαν να το "ξεγράφεις" μια για πάντα το αυτοκίνητό σου ...

Κυκλοφορώντας το λοιπόν 2 φορές το μήνα, το έχεις "ετοιμοπόλεμο",

για όοοοταν και ααααααν κάποια μέρα αλλάξουν τα πράγματα κ ξαναπάρεις τις πινακίδες σου ... λέμε τώρα ... :rolleyes:

g.demoulas 16-12-2013 00:52

Απάντηση: Μπορώ να κυκλοφορώ, ενώ έχω καταθέσει πινακίδες !!
 
Εφόσον ισχύει αυτό το μετρο γιατί οι εφορίες αρνούνται το σχέδιο πληρωμής των τελών με το μήνα ;;;;Μήπως πρέπει να κοινοποιησουμε την πληροφορία για να τους ταρακουνήσουμε λίγο ;;;;

g.demoulas 16-12-2013 00:56

Απάντηση: Μπορώ να κυκλοφορώ, ενώ έχω καταθέσει πινακίδες !!
 
Το καθεστώς ειναι τρελό .Εχεις ενα παλιό 2 λίτρο ?Πληρωνεις σήμα 650€.Τον Ιανουάριο πεθαίνει το 2 λίτρο ....Πανε τα λεφτά .....

g.demoulas 16-12-2013 01:05

Απάντηση: Μπορώ να κυκλοφορώ, ενώ έχω καταθέσει πινακίδες !!
 
Δεν πληρώνεις σήμα ...Δεν κυκλοφορείς δεν βάζεις βενζίνη ,χάνει το δημόσιο 1.10€ απο κάθε λίτρο που θα έβαζες .Για την μόλυνση ;;;;;; Ενώ κινδυνεύουμε να πεθάνουμε απο το τζάκι του γείτονα που δεν δίνει αναφορά σε κανέναν για το τι καίει.Μηπως η βουλή δουλεύει για τις βιομηχανίες αυτοκινήτων τελικά και όχι για μας;;;;Πληρώνω σήμα για το αυτοκίνητο 20ετιας και αυτός που δίνει 20Κ για καινούργιο δεν πληρώνει μια;;;;Για πόσο μαλ@@@@@ μας έχουν .Μιλαμε ίδια γλώσσα και δεν μπορούμε να συνεννοηθούμε ........ως Έλληνες

ortho 17-12-2013 16:15

Απάντηση: Μπορώ να κυκλοφορώ, ενώ έχω καταθέσει πινακίδες !!
 
Αν είσαι ο Λιάπης κυκλοφορείς με ανασφάλιστο όχημα και πλαστές πινακίδες, μέχρι να σε πιάσει κάποιος αστυνομικός με άγνοια κινδύνου.:D

grigoris 17-12-2013 18:02

Απάντηση: Μπορώ να κυκλοφορώ, ενώ έχω καταθέσει πινακίδες !!
 
Μπα νομίζω ότι ο κύριος Λιάπης, είναι εκτός κυκλωμάτων σήμερα. Πιστεύετε ότι εάν ήταν εν ενεργεία υπουργός, υπήρχε περίπτωση να το κάνουν πρώτο θέμα στις ειδήσεις?
Αλοίμονο βέβαια στους Αστυνομικούς που έκαναν την δουλειά τους. Πάντως μπράβο στα παληκαράκια που μέσα στο κρύο εξακολουθούν να δουλευουν με χρέπια μοτο.

grigoris 17-12-2013 18:04

Απάντηση: Μπορώ να κυκλοφορώ, ενώ έχω καταθέσει πινακίδες !!
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από g.demoulas ( 983100)
Το καθεστώς ειναι τρελό .Εχεις ενα παλιό 2 λίτρο ?Πληρωνεις σήμα 650€.Τον Ιανουάριο πεθαίνει το 2 λίτρο ....Πανε τα λεφτά .....

660 ευρώ είναι το ρημάδι το σήμα για 2000 κυβικά και άγνωστο πόσο θα βγεί ο φόρος πολυτελείας

peterv 17-12-2013 18:05

Απάντηση: Μπορώ να κυκλοφορώ, ενώ έχω καταθέσει πινακίδες !!
 
Άμα συνεχίσουν να δουλεύουν μετά από αυτό.
Τους βλέπω σε κανένα Σουφλί , Καστελόριζο κλπ


Sent from my iPhone using Tapatalk 2

grigoris 17-12-2013 18:11

Απάντηση: Μπορώ να κυκλοφορώ, ενώ έχω καταθέσει πινακίδες !!
 
Πόσο θρασής πρέπει να έναι κάποιος για να κυκλοφορεί με πλαστές πινακίδες που κάνουν μπαμ απο μίλια μακρυά.


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 14:10.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!