GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Γενικά - Μοτοσυκλέτα (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=24)
-   -   ΕΛΑΣΤΙΚΑ.... (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=14440)

PACO 08-10-2010 19:04

ΕΛΑΣΤΙΚΑ....
 
AN εχει σχηματισει κανεις αποψη γνωμη για τα conti trail attack για gs....επιθυμω να με διαφωτισουν....και μου ειπαν για κατι καινουργια της dunlop...μπορει να το εχετε αναπτυξει το θεμα αλλα θα θελα αναβατες που ειδη τα εχουν "δοκιμασει"καλα..σε συνθηκες κρατηματος κλπ..:cool:..ευχαριστω προκαταβολικα για οσους μπουν στο κοπο και γραψουν.ps..exp ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ

manosamos 08-10-2010 19:41

Απάντηση: ΕΛΑΣΤΙΚΑ....
 
Αν και ειμαι με Βαραντερο,θα σου πω για τα Dunlop D607 που φοραω.
Τα φοραω 17 μηνες.
Ζεσταινωνται γρηγορα,αρκετα καλα στα νερα και με γρηγορη κορωνα.
Τωρα αν υπολογυσεις οτι εχει και μια διαφορα τιμης 40 ευρω απο τα ΕΧΡ τα κανει μια πολυ συμφερουσα αγορα.
Εχω κανει περιπου 4000 χλμ και η φθορα ειναι αμυδρη.
Οδηγω παντα δυκαβαλος,δεν κανω καγκουριες και η μηχανη ειναι μονιμως σε παρκινγκ.

MARK 08-10-2010 20:46

Απάντηση: ΕΛΑΣΤΙΚΑ....
 
Φοράω ΕΧΡ ωστόσο έχω ακούσει(και από συμφορουμίτη)ότι είναι εξαιρετικά τα BRIGESTONE, άλλά και για τα CONDINENTAL δεν έχω ακούσει αρνητικά σχόλια......;)

PACO 09-10-2010 01:07

Απάντηση: ΕΛΑΣΤΙΚΑ....
 
ετοιμαζομαι για αλλαγη και παιρνω στατιστικα;)...ευχαριστω μαρκ και μανο..

manosamos 09-10-2010 09:05

Απάντηση: ΕΛΑΣΤΙΚΑ....
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από MARK ( 226401)
Φοράω ΕΧΡ ωστόσο έχω ακούσει(και από συμφορουμίτη)ότι είναι εξαιρετικά τα BRIGESTONE, άλλά και για τα CONDINENTAL δεν έχω ακούσει αρνητικά σχόλια......;)

Γιαννη εχω ενσταση για τα Bridgestone.
Ειναι αλλεργικα(γλυστρανε) στα νερα,ειτε προκειται για αυτοκινητο,ειτε για μοτο.;):(

Gemat 09-10-2010 09:31

Απάντηση: ΕΛΑΣΤΙΚΑ....
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από PACO ( 226346)
AN εχει σχηματισει κανεις αποψη γνωμη για τα conti trail attack για gs....επιθυμω να με διαφωτισουν....και μου ειπαν για κατι καινουργια της dunlop...μπορει να το εχετε αναπτυξει το θεμα αλλα θα θελα αναβατες που ειδη τα εχουν "δοκιμασει"καλα..σε συνθηκες κρατηματος κλπ..:cool:..ευχαριστω προκαταβολικα για οσους μπουν στο κοπο και γραψουν.ps..exp ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ


Εχω και εγω τα ΕΧΡ (για δευτερη φορα) στο Varadero μου και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος. Ζεσταινονται γρηγορα και εχουν καλη αισθηση και προσφυση.
Στα αρνητικα τους ειναι η μικρη σχετικα αντοχη στο χρονο (στα δικα μου χερια αποδιδουν 4-5000 εξαιρετικα χιλιομετρα, αλλες 5000 καλα, και τα τελευταια τους 2-3000 απλα ικανοποιητικα...)
Επισης υπαρχει μια "ρετσινια" για τα ΕΧΡ που δεν μπορω να την επιβεβαιωσω. Λεγεται οτι μπορει να ευθυνονται για καποια τρεμουλα στο τιμονι υπο καποιες συνθηκες... Το φαινομενο αυτο εμφανιζεται στη δικη μου μηχανη, αλλα υπηρχε και με τα Bridgestone Trailmax.

PACO 09-10-2010 11:19

Απάντηση: ΕΛΑΣΤΙΚΑ....
 
Ναι εχρ. Δεν βαζω...απλα θελω στριφτερα και με αντοχη στο χρονο..αυτη τη στιφμη φοραω michelen pilot road...θα εβαζα τα ιδια αλλα μου ειπαν οτι ειναι παλιο μοντελο.βεβαια ειναι ασφαλτινο αλλα με εβγαλε περιπου...15000χλμ


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 00:53.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!