GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Τεχνικά θέματα διάφορα (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=25)
-   -   Αριστερό Πλάγιασμα... (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=44123)

Anthism 27-10-2013 23:27

Αριστερό Πλάγιασμα...
 
Καλησπέρα, σήμερα το μεσημέρι και ενώ ήμουν σε φιλικό σπίτι με μεγάλη κλήση του δρόμου, φεύγοντας δεν έβαλα ταχύτητα στην μοτο και στην πρώτη στροφή αριστερά, ένιωσα εναν βόμβο στον εμπρός τροχό, κάνωντας επαναληπτικά αριστερά-δεξιά πλαγιάσματα σε ευθεία επίσης χωρίς ταχύτητα στο σασμάν, το παρατήρησα επανειλημένα μόνο στα αριστερά πλαγιάσματα της μοτο. Είναι ενας βόμβος που νιώθω στα πέλματα των ποδιών μου, κάτι σαν τρίψιμο μετάλλων(?) που ακούγεται μόνο στο αριστερό πλάγιασμα επαναλαμβάνω. Παιζει να είναι κάτι? Σκέφτηκα αμέσως χωρίς να έχω τις απαραίτητες γνώσεις οτι κάτι παίζει με το ρουλεμάν του εμπρός τροχού? Κάποια γνώμη? Ευχαριστώ.

VDR 27-10-2013 23:52

Απάντηση: Αριστερό Πλάγιασμα...
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Anthism ( 965439)
Καλησπέρα, σήμερα το μεσημέρι και ενώ ήμουν σε φιλικό σπίτι με μεγάλη κλήση του δρόμου, φεύγοντας δεν έβαλα ταχύτητα στην μοτο και στην πρώτη στροφή αριστερά, ένιωσα εναν βόμβο στον εμπρός τροχό, κάνωντας επαναληπτικά αριστερά-δεξιά πλαγιάσματα σε ευθεία επίσης χωρίς ταχύτητα στο σασμάν, το παρατήρησα επανειλημένα μόνο στα αριστερά πλαγιάσματα της μοτο. Είναι ενας βόμβος που νιώθω στα πέλματα των ποδιών μου, κάτι σαν τρίψιμο μετάλλων(?) που ακούγεται μόνο στο αριστερό πλάγιασμα επαναλαμβάνω. Παιζει να είναι κάτι? Σκέφτηκα αμέσως χωρίς να έχω τις απαραίτητες γνώσεις οτι κάτι παίζει με το ρουλεμάν του εμπρός τροχού? Κάποια γνώμη? Ευχαριστώ.

Στήστε την στο διπλό και τσέκαρε για μπόσικα στα ρουλεμάν των τροχών..

Anthism 28-10-2013 00:41

Απάντηση: Αριστερό Πλάγιασμα...
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από VDR ( 965449)
Στήστε την στο διπλό και τσέκαρε για μπόσικα στα ρουλεμάν των τροχών..

και πως παρακαλώ το κάνω αυτό? Κουνάω τον τροχό αριστερά δεξιά με το χέρι? Τι πρέπει να παρατηρήσω? Λίγο περισσότερες πληροφορίες παρακαλώ.

Ευχαριστώ.

VDR 28-10-2013 00:48

Απάντηση: Αριστερό Πλάγιασμα...
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Anthism ( 965472)
και πως παρακαλώ το κάνω αυτό? Κουνάω τον τροχό αριστερά δεξιά με το χέρι? Τι πρέπει να παρατηρήσω? Λίγο περισσότερες πληροφορίες παρακαλώ.

Ευχαριστώ.

Άρχισε από τον πίσω τροχό..στο διπλό..τον κουνάς δεξιά αριστερά και προσπαθείς να νοιώσεις ένα μπόσικο..πάρα πολύ μικρό της τάξεως του χιλιοστού+..τα χέρια σου θα πρέπει να είναι στις άκρες της διαμέτρου του τροχού..

ΙoannisPanagiotidis 01-11-2013 18:41

Απάντηση: Αριστερό Πλάγιασμα...
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Anthism ( 965439)
...Είναι ενας βόμβος που νιώθω στα πέλματα των ποδιών μου, κάτι σαν τρίψιμο μετάλλων(?) που ακούγεται μόνο στο αριστερό πλάγιασμα επαναλαμβάνω. Παιζει να είναι κάτι? Σκέφτηκα αμέσως χωρίς να έχω τις απαραίτητες γνώσεις οτι κάτι παίζει με το ρουλεμάν του εμπρός τροχού? Κάποια γνώμη? Ευχαριστώ.

οντως πρεπει να χεις θεμα με το ρουλεμαν του μπροστα τροχου φιλε.... τα συμπτωματα που περιγραφεις παραθετουν σε τετοια περιπτωση!

...δοκιμασες να τσεκαρεις την συμπεριφορα της ροδας κινούμενη στον ορθοστατη οπως παρέπεμψε ο φιλος παραπανω?


γενικως εχεις κατι νεοτερο για το προβλημα ?

gsela 01-11-2013 20:05

Απάντηση: Αριστερό Πλάγιασμα...
 
Ακριβώς το ίδιο νιώθω και εγώ στα αριστερά πλαγιάσματα απλο τότε σχεδόν που έχω αγοράσει τη μηχανή, το 2007!:wo20:
Δεν έδωσα σημασία και συνεχίζει να το κάνει.. Να αρχίσω καθυτερημένα να ανησυχώ?

saitman 01-11-2013 21:09

Απάντηση: Αριστερό Πλάγιασμα...
 
πανω κατω, οχι δεξια αριστερα


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 20:14.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!