GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Μπότες (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=66)
-   -   Επιλογή touring μπότας (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=35532)

apostolosb 19-10-2012 12:18

Επιλογή touring μπότας
 
Καλημέρα παιδιά.

Θέλω να κλείσω σε μια καλή μπότα τουρισμού,θέλω την βοήθειά σας.

Επιλογές
Bmw Sport Touring 2
Revit Apache

Αν υπάρχει κατι άλλο αξιόλογο να το δούμε.

THANOSG 19-10-2012 12:35

Απάντηση: Επιλογή touring μπότας
 
Αποστόλη εγώ πήρα πρόσφατα τις TCX AIRTECH GORE-TEX, είναι τόσο ελαφριές που νομίζεις οτι φοράς το πιο άνετο παπούτσι που έχεις και τις φορούσα και άνετα όλο το καλοκαίρι.
Στο μαγαζί απ΄οπου τις πήρα οτι άλλο και αν δοκίμαζα μετά μου φαινόταν οτι φορούσα πανοπλία σε θέμα βάρους και άνεσης.
Τις πήρα 150 ε τις είχε προσφορά ένα μαγαζί Διατσίδης Λάρισα και μου είπε οτι τώρα βγάζει ένα άλλο καινούριο μοντέλο .
Αν τις βρείς κάπου δοκίμασέ τες πριν αποφασίσεις.
Κάνε ένα τηλ μήπως έχει στο μαγαζί που τις πήρα και ψάξε και αλλού μήπως βρείς κανένα κομμάτι.

THANOSG 19-10-2012 12:36

Απάντηση: Επιλογή touring μπότας
 
φωτο εχει εδω TCX AirTech Gore-Tex Boot - FC-Moto Shop

kornlaz 19-10-2012 12:52

Απάντηση: Επιλογή touring μπότας
 
Να πω και εγώ με την σειρά μου την γνώμη μου Μπότα Dainese Fulcrum Goretex | Bike Accessories ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ!!!!!!!!!!!!!!!Ζεστή 100% αδιάβροχη (έχει φάει βροχή ασταμάτητη για ώρες και δεν έχει πάρει ούτε καν υγρασία) και κυρίως πάρα πολύ άνετη (την φοράω κάθε μέρα στην δουλειά και είναι σαν να φοράω σπορτέξ)Ελπίζω να σε βοηθάω και να μην σε μπερδεύω:ye33:Από εκεί και πέρα ότι και να πάρεις να είναι καλοφόρετο και καλοτάξιδο:ye02:

apostolosb 19-10-2012 13:12

Απάντηση: Επιλογή touring μπότας
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από THANOSG ( 780813)
Αποστόλη εγώ πήρα πρόσφατα τις TCX AIRTECH GORE-TEX, είναι τόσο ελαφριές που νομίζεις οτι φοράς το πιο άνετο παπούτσι που έχεις και τις φορούσα και άνετα όλο το καλοκαίρι.
Στο μαγαζί απ΄οπου τις πήρα οτι άλλο και αν δοκίμαζα μετά μου φαινόταν οτι φορούσα πανοπλία σε θέμα βάρους και άνεσης.
Τις πήρα 150 ε τις είχε προσφορά ένα μαγαζί Διατσίδης Λάρισα και μου είπε οτι τώρα βγάζει ένα άλλο καινούριο μοντέλο .
Αν τις βρείς κάπου δοκίμασέ τες πριν αποφασίσεις.
Κάνε ένα τηλ μήπως έχει στο μαγαζί που τις πήρα και ψάξε και αλλού μήπως βρείς κανένα κομμάτι.

Θάνο την έχω φορέσει και την έχω ταξιδέψει κι ομολογώ πως είναι φανταστική μπότα
Απλά δεν μου αρέσει εμφανισιακά.Aν δείξει κάτι καινούριο τώρα τον Νοέμβριο η TCX θα το σκεφτώ γιατί όντως είναι από τις πιο ελφριές μπότες που έχω φορέσει.

apostolosb 19-10-2012 13:15

Απάντηση: Επιλογή touring μπότας
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από kornlaz ( 780827)
Να πω και εγώ με την σειρά μου την γνώμη μου Μπότα Dainese Fulcrum Goretex | Bike Accessories ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ!!!!!!!!!!!!!!!Ζεστή 100% αδιάβροχη (έχει φάει βροχή ασταμάτητη για ώρες και δεν έχει πάρει ούτε καν υγρασία) και κυρίως πάρα πολύ άνετη (την φοράω κάθε μέρα στην δουλειά και είναι σαν να φοράω σπορτέξ)Ελπίζω να σε βοηθάω και να μην σε μπερδεύω:ye33:Από εκεί και πέρα ότι και να πάρεις να είναι καλοφόρετο και καλοτάξιδο:ye02:



Αν σου πω ότι αυτή ήθελα να πάρω κι άλλαξα γνώμη όχι για την μπότα απλά διαβάζοντας ξένα φόρουμ κρύων χωρών συζητούσαν μόνο για τις 2 παραπάνω. ε και λέω κάτι θα ξέρουν

Απλά θέλω μια καλή χειμερινή-αδιάβροχη-ζεστή μπότα.Για το καλοκαίρι έχω Dainese Torque out η οποία μ'εξυπηρετεί.

kornlaz 19-10-2012 13:27

Απάντηση: Επιλογή touring μπότας
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από apostolosb ( 780841)
Αν σου πω ότι αυτή ήθελα να πάρω κι άλλαξα γνώμη όχι για την μπότα απλά διαβάζοντας ξένα φόρουμ κρύων χωρών συζητούσαν μόνο για τις 2 παραπάνω. ε και λέω κάτι θα ξέρουν

Απλά θέλω μια καλή χειμερινή-αδιάβροχη-ζεστή μπότα.Για το καλοκαίρι έχω Dainese Torque out η οποία μ'εξυπηρετεί.

Όλα αυτά που ζητάς τα βρήκα πιστεύω σε αυτήν την μπότα.Πιο μπροστά είχα μια REV'IT! Rival H2O Boots - Street Motorcycle - Motorcycle Superstore αλλά ήταν κάπως σκληρή και όχι τόσο ζεστή.Δεν σε παίρνω στο λαιμό μου απλά σου παραθέτω ότι αποκόμησα εγώ από τις μπότες αυτές:ye33:

panagiotis.farmer 19-10-2012 13:29

Απάντηση: Επιλογή touring μπότας
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από THANOSG ( 780813)
Αποστόλη εγώ πήρα πρόσφατα τις TCX AIRTECH GORE-TEX, είναι τόσο ελαφριές που νομίζεις οτι φοράς το πιο άνετο παπούτσι που έχεις και τις φορούσα και άνετα όλο το καλοκαίρι.
Στο μαγαζί απ΄οπου τις πήρα οτι άλλο και αν δοκίμαζα μετά μου φαινόταν οτι φορούσα πανοπλία σε θέμα βάρους και άνεσης.
Τις πήρα 150 ε τις είχε προσφορά ένα μαγαζί Διατσίδης Λάρισα και μου είπε οτι τώρα βγάζει ένα άλλο καινούριο μοντέλο .
Αν τις βρείς κάπου δοκίμασέ τες πριν αποφασίσεις.
Κάνε ένα τηλ μήπως έχει στο μαγαζί που τις πήρα και ψάξε και αλλού μήπως βρείς κανένα κομμάτι.

Την ιδια εχω μια χαρα μποτα ειναι...:)

Translatoras 19-10-2012 15:06

Απάντηση: Επιλογή touring μπότας
 
Να δώσω και εγώ ένα ποντάκι στις Fulcrum.

Και να σημειώσω το εξής:

Ζεστή μπότα ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Για μένα παίζει πολύ μεγαλύτερο ρόλο η κάλτσα που δεν θα αφήσει το πόδι να ιδρώσει και το κυκλοφορικό του αναβάτη παρά η μπότα και η πολυδιαφημισμένη της επένδυση.

Εγώ έχω βρει την υγειά μου με λεπτή μάλλινη καλτσούλα coolwool και φυσικά τις πράσινες κάλτσες του στρατού.

Thodoras 19-10-2012 21:16

Απάντηση: Επιλογή touring μπότας
 
:ye36: για τις TCX/OXTAR!! Τις φοράω χρόνια τώρα και εξαιρετικές και σε πολύ νορμάλ τιμές....

Για τις REVIT, 2 φίλοι που τις πήραν (διαφορετικά μοντέλα) τις πήγαν και οι 2 σε τσαγκάρη να τις ράψει... ανοίγαν οι ραφές τους και το πόδι έβγαινε από το πλάι....


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 12:42.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!