GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Εξορμήσεις χωρίς μοτό (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=92)
-   -   Χανιά ερχόμαστε! (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=33912)

ortho 19-08-2012 17:44

Χανιά ερχόμαστε!
 
Εφτασε επιτέλους και για μας η ώρα να φύγουμε για λίγο από την Αθήνα! Οι τελευταίες μας διακοπές είναι πίσω στο 2010 όταν είχαμε πάει με τη Βίκυ στη Ζάκυνθο με το πρώτο της σειράς των Dakar :). Πέρσυ ο Κωνσταντίνος ήταν πολύ βρέφος και δε μετακινηθήκαμε.

Φέτος όμως.... μας περιμένουν 10 μέρες στα αγαπημένα μας Χανιά, φιλοξενούμενοι στο σύντεκνό μας.....

Η σχέση μου με τα Χανιά ξεκινά το 1989 όταν πρωτοκατέβηκα, φοιτητής τότε.... κι έκτοτε τακτικά στην οικογένεια του σύντεκνου...

Βέβαια φέτος η επίσκεψή μου έχει διπλό χαράκτηρα.... Χρόνια το σκεφτόμασταν κι αν δεν ήμουν "ηλίθιος" θα ζούσαμε εκεί εδώ κι αρκετό καιρό... τώρα πιά ουσιαστικά έχει αποφασιστεί κι είναι θέμα χρόνου.... ξεκινώ πλέον κι επαγγελματικά στα Χανιά κι αν οι οιωνοί είναι καλοί το συντομότερον δυνατόν θα πάρουμε τα μπογαλάκια μας και τον Κωνσταντίνο και θα μετοικήσουμε..... Πενήντα χρόνια μετά τον ερχομό του συχωρεμένου του πατέρα μου στην ΑΘήνα θα κάνω εγώ με τις αγάπες μου την αντίστροφη πορεία.... κατά κάποιο τρόπο επιστροφή στις ρίζες μας... Η Βίκυ έχει γεννηθεί στο Ηράκλειο, εγώ καταγωγή Σητειακός ( πως τα φέρνει η ζωή!) κι ο γιός μου γεννημένος στην Αθήνα θα μεγαλώσει στην Κρήτη αν το θέλει η τύχη...

Παιδιά συγχωρείστε το συναισθηματισμό, σήμερα έκανα και το μνημόσυνο του πατέρα μου κι όλο αυτό μου φαίνεται κάπως....

Τέλος πάντων, αυτή είναι η ζωή,


Πολύ πιθανόν ότι μέχρι την επιστροφή μας στο τέλος του μήνα να μην πολυέχω πρόσβαση στο ιντερνετ και περιορισμένο χρόνο και δε διαθέτω σμαρτφώνι, οπότε αν βγάλω καμιά φωτό που θα αξίζει να μοιραστώ μαζί σας θα το κάνω τότε!

spitiko 19-08-2012 18:23

Απάντηση: Χανιά ερχόμαστε!
 
Καλός στους, και αν άργησαν.Κτύπα τηλέφωνο, να ανεβάσουμε καφέ για να σε, και να μας γνωρίσεις απο κοντά.

ortho 19-08-2012 18:36

Απάντηση: Χανιά ερχόμαστε!
 
Ούτε οι Χανιώτες κάνετε το καλοκαίρι τακτικό καφέ;

MARK 19-08-2012 18:47

Απάντηση: Χανιά ερχόμαστε!
 
Καλά να περάσετε Γιάννη
:ye30:

forester 19-08-2012 18:52

Απάντηση: Χανιά ερχόμαστε!
 
Καλές διακοπές και με το καλό να κάνεις το βήμα που αποφάσισες;)

jmar 19-08-2012 18:58

Απάντηση: Χανιά ερχόμαστε!
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από spitiko ( 743065)
Καλός στους, και αν άργησαν.Κτύπα τηλέφωνο, να ανεβάσουμε καφέ για να σε, και να μας γνωρίσεις απο κοντά.

Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από ortho ( 743068)
Ούτε οι Χανιώτες κάνετε το καλοκαίρι τακτικό καφέ;

Με το καλο να ερθεις!! Αυτην την Τεταρτη θα κανουμε σιγουρα καφε, αναμεινατε!! :ye33:

satnapar 19-08-2012 19:05

Γιαννη τα Χανια ειναι λατρεμενα και απο μας τους βορειους. Καλα να περασεις και αν σε παιρνει μην το σκεφτεσαι και μεινε εκει. Ποιοτητα στη ζωη των παιδιων μας!

ortho 19-08-2012 19:07

Απάντηση: Χανιά ερχόμαστε!
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από jmar ( 743076)
Με το καλο να ερθεις!! Αυτην την Τεταρτη θα κανουμε σιγουρα καφε, αναμεινατε!! :ye33:


Θα έχω το νου μου!:ye02:

ortho 19-08-2012 19:11

Απάντηση: Χανιά ερχόμαστε!
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από satnapar ( 743078)
Γιαννη τα Χανια ειναι λατρεμενα και απο μας τους βορειους. Καλα να περασεις και αν σε παιρνει μην το σκεφτεσαι και μεινε εκει. Ποιοτητα στη ζωη των παιδιων μας!


Ο πιό σημαντικός λόγος Οδυσσέα, να μεγαλώσει το παιδί σε πιό ανθρώπινο περιβάλλον και να ηρεμήσουμε κι εμείς από τη διαρκή τρέλλα. Βέβαια για καναδυό χρόνια θα με φάνε οι "δρόμοι" αλλά χαλάλι!:ye33:

SenseiG 19-08-2012 19:43

Απάντηση: Χανιά ερχόμαστε!
 
Καλα να περασετε Γιαννη με τα εκει φιλαρακια!!
:ye02:


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 18:53.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!