GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Μου τη δίνει που ..... (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=52)
-   -   Γιατι για την ΧΑ και οχι και για τους αλλους... (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=43712)

asotosios 08-10-2013 13:39

Γιατι για την ΧΑ και οχι και για τους αλλους...
 
Οι αποψεις μου για τους Φασιστες ειναι ξεκαθαρες...
ειμαι εναντια τους και σε καθε μορφη φασισμου...
και επιτελους δειχνει οτι θα πανε εκει που τους αξιζει...και ισως και ακομα πιο βαθυα...
Με την ευχη μου λοιπον ολοι οι φασιστες οπου και αν ανηκουν να εξαφανιστουν απο την κοινωνια...ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ...!!!

δεν μπορω να μην αναρωτιεμαι και να εκνευριζομαι καθε φορα που βλεπω οτι ανοιγονται λογαριασμοι Το ΣΔΟΕ ανοίγει τους λογαριασμούς της ΧΑ και των βουλευτών της αστραπιαια (ως οφειλαν)...να γινονται διασταυρωσεις σε συνομιλιες, φωτογραφιες, περιστατικα, λογαριασμους και και και τοσα καλα και προπαντως γρηγορα...

ΤΟΣΑ χρονια...ή και ακομα και τωρα...αυτο που λεμε δικαιοσυνη ΔΕΝ μπορουσε να κανει και για τους ολους τους αλλους το ιδιο...και να δουμε επιτελους τους υπευθυνους ολης αυτης της καταστασης...να πανε και αυτοι εκει που τους αξιζει...???

Γινεται δλδ να μας πετανε τα 20χρονια (και καλα 20 γιατι πανω απο 2-3 δεν το βλεπω να κανει ουτε αυτος ουτε το ασκερι του) του Τζοχατζο αλλα οι λοιποι Υπ Εθ.Αμ να την βγαζουν λαδι...???

Γινεται τοσα σκανδαλα να μενουν ατιμωρητα...παρα μονο το θεμα της ΧΑ να προχωραει ως οφειλε...???

Στο κατω κατω...μεγαλο μεριδιο ευθυνης για τα μεγαλα ποσοστα της ΧΑ εχουν οι πλεον εθνοσωτηρες μας...αυτους ποιος θα τους δικασει...???

Ειναι αραγε το μονο κομμα που θα εχει (σιγουρα εχει) κρυφους φραγκοδωτες...???
Ειναι οι μονοι που ξεπλενανε χρημα...???
Εδω υπαρχουν επισημες αποδοχες οτι ναι μετεφερα χρηματα στα ταμεια του Χ κομματος και τιποτα δεν εγινε...!!!


Ειμαι ο μονος αραγε που αναρωτιεται...???:mad:

vpentza 08-10-2013 13:43

Απάντηση: Γιατι για την ΧΑ και οχι και για τους αλλους...
 
η "ζωή" δεν είναι δίκαια και το γνωρίζεις.......άλλους τους ανεβάζει και άλλους τους κατεβάζει....

ελπίζω να σου απάντησα....:rolleyes:

vardis 08-10-2013 13:46

Απάντηση: Γιατι για την ΧΑ και οχι και για τους αλλους...
 
Ολοι την ίδια απορία έχουμε φίλε και κατά που βλέπω, απάντηση δεν θα πάρουμε...

GeorgeP 08-10-2013 13:57

Απάντηση: Γιατι για την ΧΑ και οχι και για τους αλλους...
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από asotosios ( 955909)
Οι αποψεις μου για τους Φασιστες ειναι ξεκαθαρες...
ειμαι εναντια τους και σε καθε μορφη φασισμου...
και επιτελους δειχνει οτι θα πανε εκει που τους αξιζει...και ισως και ακομα πιο βαθυα...
Με την ευχη μου λοιπον ολοι οι φασιστες οπου και αν ανηκουν να εξαφανιστουν απο την κοινωνια...ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ...!!!

δεν μπορω να μην αναρωτιεμαι και να εκνευριζομαι καθε φορα που βλεπω οτι ανοιγονται λογαριασμοι Το ΣΔΟΕ ανοίγει τους λογαριασμούς της ΧΑ και των βουλευτών της αστραπιαια (ως οφειλαν)...να γινονται διασταυρωσεις σε συνομιλιες, φωτογραφιες, περιστατικα, λογαριασμους και και και τοσα καλα και προπαντως γρηγορα...

ΤΟΣΑ χρονια...ή και ακομα και τωρα...αυτο που λεμε δικαιοσυνη ΔΕΝ μπορουσε να κανει και για τους ολους τους αλλους το ιδιο...και να δουμε επιτελους τους υπευθυνους ολης αυτης της καταστασης...να πανε και αυτοι εκει που τους αξιζει...???

Γινεται δλδ να μας πετανε τα 20χρονια (και καλα 20 γιατι πανω απο 2-3 δεν το βλεπω να κανει ουτε αυτος ουτε το ασκερι του) του Τζοχατζο αλλα οι λοιποι Υπ Εθ.Αμ να την βγαζουν λαδι...???

Γινεται τοσα σκανδαλα να μενουν ατιμωρητα...παρα μονο το θεμα της ΧΑ να προχωραει ως οφειλε...???

Στο κατω κατω...μεγαλο μεριδιο ευθυνης για τα μεγαλα ποσοστα της ΧΑ εχουν οι πλεον εθνοσωτηρες μας...αυτους ποιος θα τους δικασει...???

Ειναι αραγε το μονο κομμα που θα εχει (σιγουρα εχει) κρυφους φραγκοδωτες...???
Ειναι οι μονοι που ξεπλενανε χρημα...???
Εδω υπαρχουν επισημες αποδοχες οτι ναι μετεφερα χρηματα στα ταμεια του Χ κομματος και τιποτα δεν εγινε...!!!


Ειμαι ο μονος αραγε που αναρωτιεται...???:mad:

Οχι δεν εισαι ο μονος που αναρωτιεται αλλα εισαι ο μονος που αναρωτιεται αδικως....:)
Το ΣΔΟΕ δεν μπορει να ψαξει κανενος νομιμου πολιτικου κομματος τα οικονομικα ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ειναι χαρακτηρισμενο παρανομο ¨η σαν παρανομη οργανωση......οπως π.χ η ΧΑ.
Αν η ΧΑ δεν ητο χαρακτηρισμενη εισαγγελικα ως ''παρανομη και εγκληματικη οργανωση'' το ΣΔΟΕ δεν θα μπορουσε να ψαξει.
Προσεχε τι λεω, δεν λεω οτι δεν εχει δικαιωμα να ψαξει αλλα οτι δεν θα μπορουσε..... κοινως δεν θα το αφηναν να ψαξει!
Σου υπενθυμίζω οτι το ΚΚΕ εχει απαγορεψει στο ΣΔΟΕ καθε οικονομικο ελεγχο στα οικονομικα του....εκει να δεις τι λαγους θα βγαζανε. ;) Αλλα δεν τους αφηνουν να το κανουν.......οι υπόλοιποι της βουλης εννοειται.

προδρομος 08-10-2013 16:13

Απάντηση: Γιατι για την ΧΑ και οχι και για τους αλλους...
 
ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΑΦΗΝΟΥΝ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ, ΓΙΑΤΙ???
ΓΙΑΤΙ ΛΙΓΟ ΠΟΛΥ ΟΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ.
ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΜΜΑΤΑ ΕΧΟΥΝ ΜΕΓΑΛΕΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΕΣ ΑΤΑΣΤΑΛΕΙΕΣ.

PITS 08-10-2013 16:39

Απάντηση: Γιατι για την ΧΑ και οχι και για τους αλλους...
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από asotosios ( 955909)
Οι αποψεις μου για τους Φασιστες ειναι ξεκαθαρες...
ειμαι εναντια τους και σε καθε μορφη φασισμου...
και επιτελους δειχνει οτι θα πανε εκει που τους αξιζει...και ισως και ακομα πιο βαθυα...
Με την ευχη μου λοιπον ολοι οι φασιστες οπου και αν ανηκουν να εξαφανιστουν απο την κοινωνια...ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ...!!!

δεν μπορω να μην αναρωτιεμαι και να εκνευριζομαι καθε φορα που βλεπω οτι ανοιγονται λογαριασμοι Το ΣΔΟΕ ανοίγει τους λογαριασμούς της ΧΑ και των βουλευτών της αστραπιαια (ως οφειλαν)...να γινονται διασταυρωσεις σε συνομιλιες, φωτογραφιες, περιστατικα, λογαριασμους και και και τοσα καλα και προπαντως γρηγορα...

ΤΟΣΑ χρονια...ή και ακομα και τωρα...αυτο που λεμε δικαιοσυνη ΔΕΝ μπορουσε να κανει και για τους ολους τους αλλους το ιδιο...και να δουμε επιτελους τους υπευθυνους ολης αυτης της καταστασης...να πανε και αυτοι εκει που τους αξιζει...???

Γινεται δλδ να μας πετανε τα 20χρονια (και καλα 20 γιατι πανω απο 2-3 δεν το βλεπω να κανει ουτε αυτος ουτε το ασκερι του) του Τζοχατζο αλλα οι λοιποι Υπ Εθ.Αμ να την βγαζουν λαδι...???

Γινεται τοσα σκανδαλα να μενουν ατιμωρητα...παρα μονο το θεμα της ΧΑ να προχωραει ως οφειλε...???

Στο κατω κατω...μεγαλο μεριδιο ευθυνης για τα μεγαλα ποσοστα της ΧΑ εχουν οι πλεον εθνοσωτηρες μας...αυτους ποιος θα τους δικασει...???

Ειναι αραγε το μονο κομμα που θα εχει (σιγουρα εχει) κρυφους φραγκοδωτες...???
Ειναι οι μονοι που ξεπλενανε χρημα...???
Εδω υπαρχουν επισημες αποδοχες οτι ναι μετεφερα χρηματα στα ταμεια του Χ κομματος και τιποτα δεν εγινε...!!!


Ειμαι ο μονος αραγε που αναρωτιεται...???:mad:


αν και δεν συμφωνουμε πολιτικα εχω κι εγω αυτη την απορια ολα δειχνουν οτι η τεχνολογια και τεχνογνωσια υπαρχει... απο διαθεση υστερει το συστημα και το μονο που κανει καλα ειναι το ταισμα κουτοχορτου

kostas_366 08-10-2013 16:42

Απάντηση: Γιατι για την ΧΑ και οχι και για τους αλλους...
 
Αυτή την στιγμή, δικάζουν τα ΜΜΕ. Εγω αυτό έχω καταλάβει. Βλέπω την δικαιοσύνη να είναι προσεκτική, την κυβέρνηση το ίδιο, και το ξεσάλωμα των ΜΜΕ.
Παρουσιάζουν θέματα σαν στοιχεία (π.χ. κάποιος πιστεύει ότι έχουν όπλα, κάποιος άκουσε ότι έχουν πιστόλια), δημιουργούν εντυπώσεις οι οποίες δυσκολεύουν το έργο της δικαιοσύνης.
Η δικαιοσύνη πρέπει να παρέμβει, να κόψει ποπούς και να προχωρήσει.

GeorgeP 08-10-2013 17:00

Απάντηση: Γιατι για την ΧΑ και οχι και για τους αλλους...
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από PITS ( 955987)

αν και δεν συμφωνουμε πολιτικα εχω κι εγω αυτη την απορια ολα δειχνουν οτι η τεχνολογια και τεχνογνωσια υπαρχει... απο διαθεση υστερει το συστημα και το μονο που κανει καλα ειναι το ταισμα κουτοχορτου

Η τεχνολογια και η τεχνογνωσια υπαρχει τωρα, ΔΕΝ υπηρχε χθες.
Θα θυμισω την λυσσαλεα αντιδραση των Εφοριακων μεσω των συνδικαλιστικων φορεων τους αλαλ και την συμπορασταση σε αυτους της ΑΔΕΔΥ (συσσωμοι κατεβηκαν σε απεργιακες κινητποιησεις τοτε), οι οποιοι αντέδρασαν στην εγκατασταση μηχανογραφικου συστηματος και κομπιουτερς για τον ελεγχο και την παταξη της φοροδιαφυγης........εν ετει 1994!
Μαλιστα ο Αλεκος ο Παπαδοπουλος, τοτε ΥΠΟΙΚ, ειχε φερει απο την αμερικη υψηλοβαθμα στελεχη του εκει IRS γι ατην παροχη αυτης της τεχνογνωσιας. Φυσικα το IRS εφυγε και ο αλεκος Παπαδοπουλος εξηναγκασθη σε παραιτηση.....
....κι εξακολουθουσαμε να ψηφιζουμε τους ιδιους.......διοτι αυτο θελαμε κι αυτο ειμασταν(-στε)...σημερα πληρωνουμε για ολους.

steliosx 08-10-2013 17:12

Απάντηση: Γιατι για την ΧΑ και οχι και για τους αλλους...
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP ( 955923)

Σου υπενθυμίζω οτι το ΚΚΕ εχει απαγορεψει στο ΣΔΟΕ καθε οικονομικο ελεγχο στα οικονομικα του....εκει να δεις τι λαγους θα βγαζανε. ;) Αλλα δεν τους αφηνουν να το κανουν.......οι υπόλοιποι της βουλης εννοειται.

Ωπ τί λες τώρα! Πρώτη φορά το ακούω αυτό. Δηλαδή πήγε δημόσια υπηρεσία, το ΣΔΟΕ για έλεγχο και τους είπαν κάτω τα χέρια; Και αυτοί στην "μάσα" δηλαδή; :mad:

GeorgeP 08-10-2013 17:43

Απάντηση: Γιατι για την ΧΑ και οχι και για τους αλλους...
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από steliosx ( 955995)
Ωπ τί λες τώρα! Πρώτη φορά το ακούω αυτό. Δηλαδή πήγε δημόσια υπηρεσία, το ΣΔΟΕ για έλεγχο και τους είπαν κάτω τα χέρια; Και αυτοί στην "μάσα" δηλαδή; :mad:

Αρθρο του 2012 με πληρη στοιχεια....αν το ψαξεις θα το βρεις κι αλλου, οπου υπαρχει και το σχετικο βιντεο της αρνησης απο την αλεκα παπαρηγα στην Βουλη
Οσο για την μασα....πως νομιζεις οτι βρεθηκαν τοσοι ''αριστεροι'' στο Δημοσιο? ας ειναι καλα οι πρασινοι που τους εκναν συνεταιρους.......



http://www.antinews.gr/2013/08/08/224113/

http://www.zougla.gr/blog/article/512858


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 21:11.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!