GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Φροντίδα (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=27)
-   -   Επενδυση εξατμισης (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=28683)

ziumann 16-02-2012 21:15

Επενδυση εξατμισης
 
Ξερει κανεις που θα βρω αυτη τη ταινια που ντυνουν την εξατμιση για να μη καιει?:D

Πάνος 17-02-2012 10:36

Απάντηση: Επενδυση εξατμισης
 
1 Συνημμένο(α)
Εγώ πήρα απο τον Παπαγιάννη (Race Tech) στον Πειραιά, ενώ είχα βρεί και στον Παπαδόπουλο στην Καλλιθέα. Υπολόγισε ότι τα 15 μέτρα κάνουν γύρω στα 50€ και αρκούν για να τυλίξεις τους λαιμούς των εξατμίσεων του GS. Επίσης υπάρχει και στο ebay.com και σε μαύρο χρώμα αν σε ενδιαφέρει. Αν δεν βρείς σε κάποιον εξατμισά στην Χαλκίδα πες μου να ψάξω εδώ.;) Επίσης υπολόγισε πως πρέπει να προμηθευτείς και κάποιους κολιέδες για να σφίξεις την ταινία στις κούρμπες της εξάτμισης. Στο ebay υπάρχουν μεταλλικά ''χρατς'' (δεν θυμάμαι πως λέγονται) :D για αυτή τη δουλειά. Εχε υπ'οψιν πως πριν τυλίξεις πρέπει να βρέξεις λίγο την ταινία. Πάρε και μια ιδέα από τις τυλιγμένες εξατμίσεις.

ziumann 17-02-2012 16:45

Απάντηση: Επενδυση εξατμισης
 
Κατ'αρχην ποσο κουκλα ειναι η Triumph σου!:sm5:
Οσο για τη ταινια θα το ψαξω εδω (που δεν πιστευω να εχει κανεις) και σου λεω αν ειναι.
Θενκς!:sm8:

Capitano 17-02-2012 16:59

να προτιμήσετε αυτές που είναι ΧΩΡΙΣ αμίαντο, και άν τις βάλετε μόνοι σας, θέλει χοντρό γάντι για να μην κόψετε χέρια

ziumann 17-02-2012 18:19

Απάντηση: Επενδυση εξατμισης
 
:sm8:

asotosios 17-02-2012 19:46

Απάντηση: Επενδυση εξατμισης
 
Έχω δοκιμάσει στο downpipe του τούτου μου και σε φίλων τουτουνια...
και αυτα απο eBay είναι μια χαρα έρχονται και πακέτο με τους κολιεδες...
Θα βάλω σύντομα και στην Ιταλίδα μου...
Το κόστος πολυ κάτω απο 50€...20€ τα 10 μετρα υπεραρκετα..για μαύρο χρώμα με την αποστολή...
Συμβουλή για την τοποθέτηση βγάλε λαιμους εκτοσ και αν βολευει οπωσ ειναι πανω και βρέξε καλα την "Γάζα" έτσι θα κάτσει πολυ καλα...και εύκολα...να πατάει το ένα πέρασμα πάνω στο προηγούμενο...αναμα και καλη βολτα μετα να ξεραθει...

ziumann 17-02-2012 20:41

Απάντηση: Επενδυση εξατμισης
 
:sm8:

ziumann 17-02-2012 20:46

Απάντηση: Επενδυση εξατμισης
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από asotosios ( 605581)
Έχω δοκιμάσει στο downpipe του τούτου μου και σε φίλων τουτουνια...
και αυτα απο eBay είναι μια χαρα έρχονται και πακέτο με τους κολιεδες...
Θα βάλω σύντομα και στην Ιταλίδα μου...
Το κόστος πολυ κάτω απο 50€...20€ τα 10 μετρα υπεραρκετα..για μαύρο χρώμα με την αποστολή...
Συμβουλή για την τοποθέτηση βγάλε λαιμους εκτοσ και αν βολευει οπωσ ειναι πανω και βρέξε καλα την "Γάζα" έτσι θα κάτσει πολυ καλα...και εύκολα...να πατάει το ένα πέρασμα πάνω στο προηγούμενο...αναμα και καλη βολτα μετα να ξεραθει...

Αν εχεις να μου δωσεις κανα λινκ θα βοηθαγες :rolleyes: πολυ.

asotosios 17-02-2012 21:29

Απάντηση: Επενδυση εξατμισης
 
Γράφω απο το τηλ δεν είναι εύκολο να κοπιαρω λινκ αλλα αν βάλεις exhaust wrap στο eBay - one of the UK's largest shopping destinations θα βρεις πάρα πάρα πολλα...
Οποίο λέει with metal tie wraps (μεταλλικος κοιλιές) είναι αυτο που ζητάς γύρω στα 10 15 ευρω ανάλογα το χρώμα και μήκος...

ziumann 17-02-2012 21:30

Απάντηση: Επενδυση εξατμισης
 
Οκ.
Θενκς!


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 02:17.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!