GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Γενικά - Μοτοσυκλέτα (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Οι οδηγοί μοτοσυκλέτας παραβιάζουν το κόκκινο??? (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=14729)

Jefe 20-10-2010 13:20

Οι οδηγοί μοτοσυκλέτας παραβιάζουν το κόκκινο???
 
Έχω παρατηρήσει εδώ στην Πάτρα, αρκετούς οδηγούς μοτοσυκλέτας να παραβιάζουν τον κόκκινο σηματοδότη. Χθές βράδυ έλαβε χώρα το παρακάτω συμβάν....

Τροχαίο με ένα νεκρό και έναν τραυματία στην οδό Αμερικής στην Πάτρα

Συγκρούστηκαν δύο μηχανές.

Τραυματισμένοι μεταφέρθηκαν στο Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο της Πάτρας δύο οδηγοί μοτοσικλετών που συγκρούστηκαν μεταξύ τους στη διασταύρωση της οδού Αμερικής με τη Νέα Εθνική Οδό Πατρών- Αθηνών. Το τροχαίο σημειώθηκε λίγο πριν τις 8 απόψε το βράδυ και οι λόγοι παραμένουν άγνωστοι.
Η μια μηχανή ήταν μεγάλου κυβισμού και η άλλη μικρού κυβισμού. Κανείς δεν ξέρει πώς βρέθηκαν ξαφνικά η μία άνω στην άλλη.
Μετά από λίγη ώρα κατέληξε στο νοσοκομείο ο ένας εκ των οδηγών, ο 43 χρονος..............

Είχε βρέξει κιόλας χθές, κ ο δρόμος θα ήταν... Άντε να σταματήσει αυτός που πήγαινε κανονικά. :hmmm:


Jefe

evan400f 20-10-2010 13:35

Απάντηση: Οι οδηγοί μοτοσυκλέτας παραβιάζουν το κόκκινο???
 
Το διάβασα το συμβάν το πρωί, κρίμα. Αλλά το φαινόμενο έχει ξεφύγει από κάθε λογική. Νωρίτερα πήγαινα στον φούρνο ποιο κάτω απ’το γραφείο με τα πόδια. Στο φανάρι πήγε να με σκοτώσει ένας με μηχανή που πέρασε με κόκκινο. Και όταν γύρισα να το πω καμιά κουβέντα με έβρισε κιόλας!!!!!!!!!!
Και κερατάς και γδαρμένος!!

mario 20-10-2010 14:07

Απάντηση: Οι οδηγοί μοτοσυκλέτας παραβιάζουν το κόκκινο???
 
..αυτό που συνέβει είναι αρκετά λυπηρό, ομως τολμώ να πω πως αρκετές φορές και'γω εχω παραβιάσει το κοκκινο για κάτι φθηνες δικαιολογίες οτι ΄βιάζομαι' ή οτι 'ελα τωρα αφου βλέπω δεν έρχεται κανείς':o

ortho 20-10-2010 15:06

Απάντηση: Οι οδηγοί μοτοσυκλέτας παραβιάζουν το κόκκινο???
 
να κάνουμε αλλιώς την ερώτηση;
ποιός από μας δεν έχει παραβιάσει ποτέ το κόκκινο;
εξαιρούνται οι έχοντες αχρωματία που από τα 50 μέτρα το πορτοκαλί το βλέπουν πράσινο;:hmmm::hmmm:

diomiles 20-10-2010 15:17

Απάντηση: Οι οδηγοί μοτοσυκλέτας παραβιάζουν το κόκκινο???
 
Το έχω παραβιάσει και εγώ..Πολλές φορές..Γαμώτο.:hmmm:
Πάντα η δικαιολογία είναι ότι βιάζομαι και ότι ο δρόμος είναι ανοικτός είναι όμως τρομερό λάθος..

MARK 20-10-2010 15:22

Απάντηση: Οι οδηγοί μοτοσυκλέτας παραβιάζουν το κόκκινο???
 
Δυστηχώς μένουμε στο ίδιο έργο θεατές......:(

gsgs 20-10-2010 15:58

Απάντηση: Οι οδηγοί μοτοσυκλέτας παραβιάζουν το κόκκινο???
 
κι εγώ το παραβίαζα μέχρι που ... με πιάσανε

12 πόντοι αν θυμάμαι καλά και μετά... το έκοψα

τι να πεις; κι ο άγιος φοβέρα θέλει...

gandreas 20-10-2010 16:57

Απάντηση: Οι οδηγοί μοτοσυκλέτας παραβιάζουν το κόκκινο???
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από evan400f ( 233931)
Το διάβασα το συμβάν το πρωί, κρίμα. Αλλά το φαινόμενο έχει ξεφύγει από κάθε λογική. Νωρίτερα πήγαινα στον φούρνο ποιο κάτω απ’το γραφείο με τα πόδια. Στο φανάρι πήγε να με σκοτώσει ένας με μηχανή που πέρασε με κόκκινο. Και όταν γύρισα να το πω καμιά κουβέντα με έβρισε κιόλας!!!!!!!!!!
Και κερατάς και γδαρμένος!!


:sm7::sm7::sm7:
ΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύρα

Ακιs 20-10-2010 19:20

Απάντηση: Οι οδηγοί μοτοσυκλέτας παραβιάζουν το κόκκινο???
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από ortho ( 233996)
να κάνουμε αλλιώς την ερώτηση;
ποιός από μας δεν έχει παραβιάσει ποτέ το κόκκινο;
εξαιρούνται οι έχοντες αχρωματία που από τα 50 μέτρα το πορτοκαλί το βλέπουν πράσινο;:hmmm::hmmm:

ΕΓΩ!!Και δεν θελω να κανω τον εξυπνο,αλλα σε αυτο το κομματι ειμαι εντελως καθετος.Στα τοσα χρονια που οδηγω μοτοσυκλετες,εχω κανει κι εγω διαφορες αλλες ''καγκουριες'',αλλα κοκκινο φαναρι δεν εχω περασει και ειδικα μεσα στην πολη.[σε κανενα νησι,μπορει και να το εχω κανει :o]Σταματαω μπορω να πω σχεδον τελειως ακομα και στα πρασινα φαναρια,και ελεγχω πριν περασω.Δεν σηκωνει λαθη η ζουγκλα της αθηνας.Στα στενα δρομακια σταματαω,εχω δεν εχω stop,η εκει που δεν εχω τουλαχιστον ελλατωνω ταχυτητα δραματικα.Δεν χρειαζονται βιασυνες παιδια στις δυο ροδες και ειδικα σε οδηγηση μεσα στην πολη,οπου τα ατυχηματα ειναι καθημερινο φαινομενο.

MOYTPO 20-10-2010 20:03

Απάντηση: Οι οδηγοί μοτοσυκλέτας παραβιάζουν το κόκκινο???
 
Μονιμος και αδειαληπτα. Εχω παρατηρησει οσο μικροτερου κυβισμου τοσο πιο συχνα παραβιαζεται ο κοκ. Μιλαω παντα για μεσα στην πολη.


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 10:54.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!