GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Νέα μοντέλα BMW (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=31)
-   -   ΣΤΑΜΠΙΛΙΖΑΤΕΡ ΣΤΟ NEO R1200GS LC (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=44338)

panoskk 06-11-2013 15:17

ΣΤΑΜΠΙΛΙΖΑΤΕΡ ΣΤΟ NEO R1200GS LC
 
Σημερα εχω κοιταξει ενα gs 2013 και μου ειπανε οτι το μοντελο μετα το 2ο εξαμηνο φοραει σταμπιλιζατερ.
Ξερει καποιος κατι σχετικα με αυτο για εμας που δεν εχουμε;
Αν δηλαδη ειναι να μπει μεσω ανακλησης ή αν δεν μπαινει καθολου

Ευχαριστω

Capitain 06-11-2013 16:04

Απάντηση: ΣΤΑΜΠΙΛΙΖΑΤΕΡ ΣΤΟ NEO R1200GS LC
 
2013 BMW R1200GS Deliveries Delayed to Fix Suspension Issue Motorcycle.com News

Απ´οτι διαβασα εχουν παρουσιασει φαινομενα ασταθειας, τρεμουλου, tank slapping και ενα αλλο site το περιγραφει ως head shaking, ολα αυτα περιγραφουν ενα προβληματακι προφανως μικρογεωμετριας του καινουριου gs. Καπου γραφουν οτι μαλλον ευθυνεται η μπροστινη αναρτηση σε σχεση με το σημειο που κρατιεται στο telelever.
Αφου ξεκινησαν απο το μηδεν μια νεα μοτοσυκλετα εξυπακουεται οτι μηδενιζουν και ολες τις διορθωσεις που εκαναν στα προηγουμενα μοντελα, και ξεκινουν προβληματακια πρωτοεμφανιζομενα...
ιστευω οτι θα γινουν ανακλησεις σχετικα με αυτο.

siraxanz 06-11-2013 17:40

Απάντηση: ΣΤΑΜΠΙΛΙΖΑΤΕΡ ΣΤΟ NEO R1200GS LC
 
Τι όμορφα. ...

Να έχεις δώσει μια μικρή περιουσία κ να έχεις κ τέτοια. .....

Ελπίζω να σταθούν στο ύψος των οι Γερμαναραδες



R1200GlamorusSpecial

vpentza 06-11-2013 17:44

Απάντηση: ΣΤΑΜΠΙΛΙΖΑΤΕΡ ΣΤΟ NEO R1200GS LC
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από siraxanz ( 969731)
Τι όμορφα. ...

Να έχεις δώσει μια μικρή περιουσία κ να έχεις κ τέτοια. .....
Ελπίζω να σταθούν στο ύψος των οι Γερμαναραδες
R1200GlamorusSpecial

Όταν όμως παίρνεις Γερμανικό, τέτοια πραγματάκια δυστυχώς τα περιμένεις.....:cool:

Capitain 06-11-2013 18:10

Απάντηση: ΣΤΑΜΠΙΛΙΖΑΤΕΡ ΣΤΟ NEO R1200GS LC
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από siraxanz ( 969731)
Τι όμορφα. ...

Να έχεις δώσει μια μικρή περιουσία κ να έχεις κ τέτοια. .....

Ελπίζω να σταθούν στο ύψος των οι Γερμαναραδες



R1200GlamorusSpecial

Οταν δινεις μια μικρη περιουσια καλα ειναι να ξερεις τι αγορασες..

georged 06-11-2013 18:34

Απάντηση: ΣΤΑΜΠΙΛΙΖΑΤΕΡ ΣΤΟ NEO R1200GS LC
 
εγω πιστεύω ότι με τα σχόλια σας περι "περιουσίας" δεν βοηθάτε τον άνθρωπο, περισσότερο "τσιγκλάτε" μπορώ να πω. Παρακαλώ απαντήστε στη συγκεκριμένη του ερώτηση.


Σε ξένα φόρουμς διαβάζω πως πράγματι ισχύει αυτό περί stabilizer.
Το ΜΥ2014 (το δικό σου είναι ΜΥ2013) έχει σαν στανταρ το stabilizer, άσπρο χρώμα το ελατήριο της ανάρτησης (αντί για μαύρο που έχει το δικό σου), standard ASC rain/road.
Tώρα αν μπορεί να τοποθετηθεί έξτα το stabilizer δεν το έχω διαβάσει κάπου, στη θέση σου θα ρωτούσα έναν αντιπρόσωπο BMW. Μετά πες και σε εμάς έτσι ακαδημαϊκά να ξέρουμε.

evo 06-11-2013 19:56

Απάντηση: ΣΤΑΜΠΙΛΙΖΑΤΕΡ ΣΤΟ NEO R1200GS LC
 
Και το Αντβε παρουσιάζει αυτά τα ανεπιθυμητα φαινόμενα και θα του έκανε καλο να είχε σταμπι για χρήση δρόμου. Μου συνέβη σε άλμα με 120+ σχεδόν να το χάσω. Το καινούριο που ειναι πιο σβελτο λογικό βρίσκω να ξεπερναει πιο συχνά τα όρια.

PLOIGOS 06-11-2013 20:04

Απάντηση: ΣΤΑΜΠΙΛΙΖΑΤΕΡ ΣΤΟ NEO R1200GS LC
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από evo ( 969793)
Και το Αντβε παρουσιάζει αυτά τα ανεπιθυμητα φαινόμενα και θα του έκανε καλο να είχε σταμπι για χρήση δρόμου. Μου συνέβη σε άλμα με 120+ σχεδόν να το χάσω. Το καινούριο που ειναι πιο σβελτο λογικό βρίσκω να ξεπερναει πιο συχνά τα όρια.


Εχει δρομους η Θεσ/νικη που μπορεις να κανεις αλματα με 120+????

evo 06-11-2013 20:17

Απάντηση: ΣΤΑΜΠΙΛΙΖΑΤΕΡ ΣΤΟ NEO R1200GS LC
 
Από Φιλιππειο προς Χορτιατη, πριν βγεις στο Ασβεστοχωρι. Φινλανδική κατάσταση :-)

FILOKALI 12-11-2013 11:30

Απάντηση: ΣΤΑΜΠΙΛΙΖΑΤΕΡ ΣΤΟ NEO R1200GS LC
 
Καλημέρα παιδιά. Σε συνέχεια του θέματος ΣΤΑΜΠΙΛΙΖΑΤΕΡ, σας ενημερώνω ότι μίλησα σήμερα με αντιπρόσωπο και του ζήτησα να μου πει αν μπαίνει, επειδή αυτό έχω, βιάστηκα μη χάσω!!!. Μου είπε ότι μπαίνει αλλά όχι με 400 € που είναι παραπάνω η τιμή στα νέα μηχανάκια. Περιμένω να μου πει τελικό κόστος. Συγχρόνως έστειλα μήνυμα επικοινωνίας στην εταιρία και περιμένω να με καλέσουν. Ο αντιπρόσωπος ήταν λίγο εριστικός, λέγοντας μου ότι και με την άναρτηση το ίδιο έγινε, δηλ πριν την ESA και μετά.Του εξήγησα ότι η άνάρτηση είναι άλλο θέμα, δεδομένου ότι δεν πεθαίνει κάποιος αν έχει μηχανική ανάρτηση σε σχέση με την ηλεκτρονική, ενώ εδώ έχουμε πιθανόν πρόβλημα στο μέλλον , γι αυτό ίσως σπεύδουν μέσα σ ένα εξάμηνο να τοποθετούν ΣΤΑΜΠΙΛΙΖΑΤΕΡ.
Θα επανέλθω όταν έχω νέα.


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 23:00.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!