GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Πωλήσεις εξοπλισμού αναβάτου (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=105)
-   -   Dainese GT 500 D-dry (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=38171)

Ακιs 01-02-2013 21:53

Dainese GT 500 D-dry
 
Πωλειται Dainese GT 500 D-dry No 52 OΛΟΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ με τα ταμπελακια του.Το μπουφαν ειναι αυτο..


Τιμη: 230 euro

Eυχαριστω!
:)




panosv 01-02-2013 22:21

Καλοπούλητο Άκη έχω το ίδιο εδώ 3 χρόνια μπουφανάρα!

Ακιs 01-02-2013 23:15

Απάντηση: Dainese GT 500 D-dry
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από panosv ( 836333)
Καλοπούλητο Άκη έχω το ίδιο εδώ 3 χρόνια μπουφανάρα!

Πραγματι ειναι Πανο!!Απλα εγω πηρα λαθος μεγεθος.....:o:o
:th11:

spartiatis 01-02-2013 23:27

Απάντηση: Dainese GT 500 D-dry
 
Ξέρει κανείς απο βροχη τι λέει; Πήρα το gator και γίνομαι μουσκεμα που υποτίθεται ειναι goretex.

Ακιs 02-02-2013 00:47

Απάντηση: Dainese GT 500 D-dry
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από spartiatis ( 836400)
Ξέρει κανείς απο βροχη τι λέει; Πήρα το gator και γίνομαι μουσκεμα που υποτίθεται ειναι goretex.




Χαρακτηριστικα
  • Μπουφάν 2/3
  • Κατασκευασμένο από CORDURA
  • Αφαιρούμενα προστατευτικά σε ώμους και αγκώνες
  • Εσωτερική αφαιρούμενη επένδυση με διπλό λαιμό
  • Εσωτερική αδιάβροχη και αναπνέουσα μεμβράνη D-Dry®
  • Μαλακό προστατευτικό στην πλάτη (δέχεται αναβάθμιση)
  • Ρυθμιστής στο λαιμό
  • Ρυθμιστής στο μπράτσο
  • Ρυθμιστής στον καρπό
  • Ρυθμιστής στη μέση
  • Εξωτερικές αδιάβροχες τσέπες
Γενικές οδηγίες εύρεσης μεγέθους μπουφάν Dainese :
  1. Μετρήστε την περίμετρο του στήθους σας σε εκατοστά
  2. Διαρέστε τον αριθμό που βρήκατε με το 2,54 -> Έτσι βρίσκετε την περίμετρο σας σε ίντσες
  3. Στον αριθμό , προσθέστε το 10 και βρήκατε κατα προσέγγιση το νούμερό σας.
ΑΔΙΑΒΡΟΧΟΠΟΙΗΣΗ100% αδιάβροχοΜΗΚΟΣΜακρύ (3-4)ΤΥΠΟΣ4 εποχώνΥΛΙΚΟ (Βάση)ΣυνθετικόΠΡΟΣΘΕΤΑΑφαιρούμενη θερμ. επένδυσηΕΠΕΝΔΥΣΗΑδιάβροχη και θερμικήΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗΣDaineseΦΥΛΛΟΑνδρικό

;):)

Μιχάλης 1988 02-02-2013 01:51

Απάντηση: Dainese GT 500 D-dry
 
Το έχω δυο χρονια, το φοραω συνέχεια και του έχω ξυγηθει πολυ άσχημα... Δεν εχει πάθει τίποτα ούτε σκισιμο! Στη βροχή όμως ένα πράγμα θα πω, έκανα Καλαμάτα αθηνα μόνο βροχή, και οταν έφτανα Σπιτι μου νόμιζα οτι εχω μουλιασει και δεν νιώθω την υγρασία καθόλου...ααααλλα δεν είχε περάσει στάλα!! Κουλο αλλα να που συμβαίνει...

Φίλε μπουφαναρα καλοπουλητο και σορρυ που σου μαμησα την αγγελία αλλα ήθελα να γράψω κάπου για το 500gt:)

Gasgs 02-02-2013 09:12

Πω πω ρε φιλε τρομερό μπουφάν ! Ασφάλεια και ιταλική φινέτσα !
Καλοπουλητο

nivo 02-02-2013 09:57

Απάντηση: Dainese GT 500 D-dry
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από spartiatis ( 836400)
Ξέρει κανείς απο βροχη τι λέει; Πήρα το gator και γίνομαι μουσκεμα που υποτίθεται ειναι goretex.

ειτε ειναι D-DRY η GORETEX το μπουφαν εξωτερικα θα παρει νερα,το θεμα ειναι οτι δεν περναει υγρασια και νερο στην εσωτερικη επενδυση,αν σου κανει κατι τετοιο η εχει ελατωμα η το εχεις βαλει να στεγνωσει πανω σε κανα καλοριφερ οποτε παει η αδιαβροχοποιηση...

Giof 02-02-2013 10:50

Στα goretex της dainese απο προσωπική εμπειρία μπορω να πω ότι δεν περνάει στάλα νερού. Δοκιμασμένο σε ακραίες καιρικές συνθήκες.
Νομίζω ότι η υγρασία είναι αναπόφευκτη. Εφόσον δεν είναι φόρμα υγρασία μπορει να μπαίνει απο παντου. Η διαφορά ανάμεσα σε goretex και ddry είναι ότι το πρώτο είναι αναπνέον υλικό ενώ το δεύτερο όχι.
Βάση της τιμής που έχω πάρει εγώ το δικό μου νομίζω ότι το δίνεις τζάμπα.
Καλοπουλητο Ακη

Ακιs 03-02-2013 00:18

Απάντηση: Dainese GT 500 D-dry
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Μιχάλης 1988 ( 836525)
Το έχω δυο χρονια, το φοραω συνέχεια και του έχω ξυγηθει πολυ άσχημα... Δεν εχει πάθει τίποτα ούτε σκισιμο! Στη βροχή όμως ένα πράγμα θα πω, έκανα Καλαμάτα αθηνα μόνο βροχή, και οταν έφτανα Σπιτι μου νόμιζα οτι εχω μουλιασει και δεν νιώθω την υγρασία καθόλου...ααααλλα δεν είχε περάσει στάλα!! Κουλο αλλα να που συμβαίνει...

Φίλε μπουφαναρα καλοπουλητο και σορρυ που σου μαμησα την αγγελία αλλα ήθελα να γράψω κάπου για το 500gt:)

Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Gasgs ( 836592)
Πω πω ρε φιλε τρομερό μπουφάν ! Ασφάλεια και ιταλική φινέτσα !
Καλοπουλητο

Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Giof ( 836651)
Στα goretex της dainese απο προσωπική εμπειρία μπορω να πω ότι δεν περνάει στάλα νερού. Δοκιμασμένο σε ακραίες καιρικές συνθήκες.
Νομίζω ότι η υγρασία είναι αναπόφευκτη. Εφόσον δεν είναι φόρμα υγρασία μπορει να μπαίνει απο παντου. Η διαφορά ανάμεσα σε goretex και ddry είναι ότι το πρώτο είναι αναπνέον υλικό ενώ το δεύτερο όχι.
Βάση της τιμής που έχω πάρει εγώ το δικό μου νομίζω ότι το δίνεις τζάμπα.
Καλοπουλητο Ακη

:th11::th11:


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 06:00.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!