GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Προτάσεις για κοπάνα - μοτοσυναντήσεις/μοτοπαρέες (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=58)
-   -   O'zapft is - The Octoberfest has started (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=14300)

manosamos 03-10-2010 15:22

O'zapft is - The Octoberfest has started
 
Αρχισε χθες η γιορτη της μπυρας στο Μοναχο της Βαυαριας.
Ο Δημαρχος της πολης ανοιξε με το σφυρι το πρωτο βαρελι ,αναφωνωντας O'zapft is
Μπυρα ,λουκανικα και αλλα εδεσματα θα καταναλωθουν σε μεγαλες ποσοτητες αυτες τις μερες της γιορτης.:sm2::sm2::sm2:
A....το καπνισμα στις τεντες δεν επιτρεπετε..:(:(:(
Παρολο που εχω σπιτι με την πρωην γυναικα κοντα στο Freising,παρολο που εχω παει Μοναχο πολλες φορες,δε εχει τυχη ποτε μα ποτε να παω στο Octoberfest,ουτε σε παιχνιδι της αγαπημενης μας ομαδας ΒAYERN ΜÜNCHEN,για το Champions League.:(:(:(
About the Oktoberfest | Oktoberfest.de - The Oktoberfest Website

Jefe 03-10-2010 18:27

Απάντηση: O'zapft is - The Octoberfest has started
 
Δυστυχώς, άν κι έχω πάει τόσες φορές στο μόναχο, δεν τα έχω καταφέρει να ζήσω ένα Oktoberfest! Έχω καταφέρει όμως να πάω δύο φορές στο Allianz μέχρι τώρα, μία για αγώνα κι άλλη μια για tour στο γήπεδο.
Θα γούσταρα με τα χίλια όμως το πανηγύρι με μπύρα, λουκάνικα, κότσια κ πρέτζελς!
..........με τα χίλια...............!


Jefe

pirate 03-10-2010 20:07

Απάντηση: O'zapft is - The Octoberfest has started
 
Νομίζω ότι θα ήταν μια πάρα πολύ καλή ιδέα να οργανώσουμε μια εκδρομούλα πρώτα ο θεός του χρόνου και να πάμε όσοι έχουμε καημό να περάσουμε από αυτό το πανηγύρι της μπύρας, τι λέτε ????

vincet 03-10-2010 20:20

Απάντηση: O'zapft is - The Octoberfest has started
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από pirate ( 222970)
Νομίζω ότι θα ήταν μια πάρα πολύ καλή ιδέα να οργανώσουμε μια εκδρομούλα πρώτα ο θεός του χρόνου και να πάμε όσοι έχουμε καημό να περάσουμε από αυτό το πανηγύρι της μπύρας, τι λέτε ????

μεσα απο τωρα :):):cool:

mario 03-10-2010 21:17

Απάντηση: O'zapft is - The Octoberfest has started
 
εμεις εδω στην Πατρα ειμασταν λιγο τυχεροι και ζησαμε την μαγεια του φεστιβαλ μιας και ο ελληνογερμανικος συλλογος διοργανωσε σήμερα σε ιδιοκτητο χωρο στα Ρο'ι'τικα Πατρων κατι αντιστοιχο του Μονάχου με πολυ μπύρα, λουκανικα ,εκδηλωσεις,χωρούς και προ'ι'οντα βαυαρικης προελευσης.Μπραβο τους για την πρωτοβουλία

ntopouz 03-10-2010 21:58

Απάντηση: O'zapft is - The Octoberfest has started
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από mario ( 222984)
εμεις εδω στην Πατρα ειμασταν λιγο τυχεροι και ζησαμε την μαγεια του φεστιβαλ μιας και ο ελληνογερμανικος συλλογος διοργανωσε σήμερα σε ιδιοκτητο χωρο στα Ρο'ι'τικα Πατρων κατι αντιστοιχο του Μονάχου με πολυ μπύρα, λουκανικα ,εκδηλωσεις,χωρούς και προ'ι'οντα βαυαρικης προελευσης.Μπραβο τους για την πρωτοβουλία


Εμείς δεν ήρθαμε:yz

manosamos 03-10-2010 22:47

Απάντηση: O'zapft is - The Octoberfest has started
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Jefe ( 222953)
Δυστυχώς, άν κι έχω πάει τόσες φορές στο μόναχο, δεν τα έχω καταφέρει να ζήσω ένα Oktoberfest! Έχω καταφέρει όμως να πάω δύο φορές στο Allianz μέχρι τώρα, μία για αγώνα κι άλλη μια για tour στο γήπεδο.
Θα γούσταρα με τα χίλια όμως το πανηγύρι με μπύρα, λουκάνικα, κότσια κ πρέτζελς!
..........με τα χίλια...............!


Jefe

Θαναση,δεν πιστευω να πηγες σε παιχνιδι της MÜNCHEN 1860..?:mad:
Εχουνε και εκει τετοια χαζα σαν και εμας.Ο ξαδελφος της μου ελεγε-εμεις οι 1860 ειμαστε ο εργατοκοσμος,οι,ξυλοκοποι,οι αγροτες,οι αντρες...:cool:
Εσεις οι Bayern εισαστε λιγο.........;)
Ολυμπιακος -Παναθηναικος δηλαδη.Οι μαγκες και οι ...δαγκες..:sm7:

Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από pirate ( 222970)
Νομίζω ότι θα ήταν μια πάρα πολύ καλή ιδέα να οργανώσουμε μια εκδρομούλα πρώτα ο θεός του χρόνου και να πάμε όσοι έχουμε καημό να περάσουμε από αυτό το πανηγύρι της μπύρας, τι λέτε ????

Μεσα Σταυρο.
Αν μαλιστα κανονισουμε κανενα 3μηνο πριν για ξενοδοχειο,θα το βρουμε παρα πολυ φτηνα.
Κανενα 2μηνο πριν το φεστ,παιρνουν κεφαλια.....:mad:

KRASOPATERAS 03-10-2010 22:50

Απάντηση: O'zapft is - The Octoberfest has started
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Jefe ( 222953)
Δυστυχώς, άν κι έχω πάει τόσες φορές στο μόναχο, δεν τα έχω καταφέρει να ζήσω ένα Oktoberfest! Έχω καταφέρει όμως να πάω δύο φορές στο Allianz μέχρι τώρα, μία για αγώνα κι άλλη μια για tour στο γήπεδο.
Θα γούσταρα με τα χίλια όμως το πανηγύρι με μπύρα, λουκάνικα, κότσια κ πρέτζελς!
..........με τα χίλια...............!


Jefe

Εγώ που έχω δέκα χρόνια που πηγαινωέρχομαι Γερμανία για την δουλειά μου με πάνω από 6 φορές τον χρόνο και μια φορά δεν αξιώθηκα να καθίσω τι να πω?:(

Μακάρι να πάμε…

Jefe 03-10-2010 22:58

Απάντηση: O'zapft is - The Octoberfest has started
 
[QUOTE=manosamos;223015]Θαναση,δεν πιστευω να πηγες σε παιχνιδι της MÜNCHEN 1860..?:mad:
Εχουνε και εκει τετοια χαζα σαν και εμας.Ο ξαδελφος της μου ελεγε-εμεις οι 1860 ειμαστε ο εργατοκοσμος,οι,ξυλοκοποι,οι αγροτες,οι αντρες...:cool:
Εσεις οι Bayern εισαστε λιγο.........;)
Ολυμπιακος -Παναθηναικος δηλαδη.Οι μαγκες και οι ...δαγκες..:sm7:


Μάνο, στην κανονική πήγα .......Bayern Munchen :sm7::sm7:


Jefe

manosamos 03-10-2010 23:04

Απάντηση: O'zapft is - The Octoberfest has started
 
[quote=Jefe;223021]
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από manosamos ( 223015)
Θαναση,δεν πιστευω να πηγες σε παιχνιδι της MÜNCHEN 1860..?:mad:
Εχουνε και εκει τετοια χαζα σαν και εμας.Ο ξαδελφος της μου ελεγε-εμεις οι 1860 ειμαστε ο εργατοκοσμος,οι,ξυλοκοποι,οι αγροτες,οι αντρες...:cool:
Εσεις οι Bayern εισαστε λιγο.........;)
Ολυμπιακος -Παναθηναικος δηλαδη.Οι μαγκες και οι ...δαγκες..:sm7:


Μάνο, στην κανονική πήγα .......Bayern Munchen :sm7::sm7:


Jefe

Εισαι αδελφος...:cool:;)


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 09:54.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!