GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Γενικά - Αναβάτης (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Eίμαι καλά; (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=25239)

Giof 31-10-2011 14:01

Eίμαι καλά;
 
Ήθελα εδώ και δυο εβδομάδες να ανοίξω αυτό το θέμα αλλά τώρα βρήκα το χρόνο να το κάνω.
Η ιστορία έχει ως εξής.
Πριν δυο εβδομάδες περίπου , το σαββατοκύριακο με τα ακραία καιρικά φαινόμενα αποφάσισα να κάνω ένα τουρ φθάνοντας μέχρι Γιάννενα και γυρνώντας από Όλυμπο να κατέβω πάλι στα πάτρια εδάφη. Τις δυο πρώτες μέρες τα φαινόμενα δεν ήταν τόσο ακραία όπως τα περιέγραφε η ΕΜΥ αλλά την Κυριακή επιστρέφοντας από Λάρισα προς Τρίπολη μπορώ να πω ότι έγιναν αρκετά ακραία. Μέχρι την Αθήνα ήταν απλά βροχή . Στην Αθήνα όλα στεγνά, λέω και εγώ ωραία να στεγνώσουμε κιόλας. ΑΛΛΑ υπολόγιζα χωρίς τον ξενοδόχο γιατί φθάνοντας στα Μέγαρα άρχισε να βρέχει καταρρακτωδώς και να έχει πλευρικούς ανέμους που εγώ προσωπικά δεν έχω συναντήσει πάλι στη ζωή μου. Μέχρι και την Τρίπολη η κατάσταση ήταν παρόμοια .
Έχοντας κυριολεκτικά κάνει μερικά εκατομμύρια χιλιόμετρα με αυτοκίνητο σε όλες σχεδόν τις συνθήκες ακόμα και σε τέτοιες που να έχω φοβηθεί για το αν θα γυρίσω σπίτι μου αυτή την φορά ήταν εντελώς διαφορετικά. Πάλευα να έχω σε έλεγχο τη μηχανή για πολύ μεγάλο διάστημα και αντί να νιώθω φόβο η να σκεφτώ να σταματήσω αυτό που ένιωθα ήταν ένα συναίσθημα που δεν έχω ξανανιώσει κάτω από τέτοιες συνθήκες. Ευτυχία ένιωθα!!!!!!!!!!!!!!
Τα γράφω όλα αυτά γιατί ειλικρινά όταν έφτασα σπίτι αναρωτήθηκα πάρα πολλές φορές αν είμαι καλά η αν πρέπει να πάω να κοιταχτώ σε κάνα γιατρό όπως μου έλεγαν οι φίλοι μου. Έχει συμβεί κάτι παρόμοιο σε σας ;

Τα κλου της Κυριακής ήταν ένα στο βενζινάδικο που σταμάτησα για βενζίνη και ένα πιτσιρίκι με κοίταζε επίμονα μέχρι που με ρώτησε ‘συγγνώμη κύριε δεν κρυώνετε ’ και το δεύτερο στα διόδια με την κοπέλα να με κοιτάζει καλά καλά και να μου λέει να προσέχω στην σήραγγα του Αρτεμισίου γιατί έχει ομίχλη.
Βοήθεια συνταξιδιώτες, είμαι καλά;

kostasx 31-10-2011 14:32

Απάντηση: Eίμαι καλά;
 
Μια χαρά είσαι φίλε μου..το πρόβλημα το έχουν οι άλλοι που σε κοίταγαν σαν χάνοι:)
Συνέχισε να τριγυρνάς με προσοχή και ασφάλεια;)

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ 31-10-2011 14:36

Απάντηση: Eίμαι καλά;
 
Κάνε σχεδιασμό για το επόμενο ταξίδι σου

και θα δεις πως ΑΜΕΣΩΣ θα σου περάσει ... ότι κι αν έχεις ... ;)

maril 31-10-2011 14:49

Απάντηση: Eίμαι καλά;
 
Δεν είσαι ο μοναδικός:D

vpentza 31-10-2011 14:54

Απάντηση: Eίμαι καλά;
 
το να βάζεις τον εαυτό σου σε δοκιμασία και να επιτυγχάνεις αποτέλεσμα είναι "ερεθιστικό" για τον οργανισμό σου......είναι όπως κάποιος λύνει μια δύσκολη εξίσωση....είναι η χαρά της "δημιουργίας" γνωρίζοντας ότι κάνεις κάτι που μόνο ελάχιστοι θα μπορούσαν να επιτύχουν.....
άρα, ουδέν ιατρικό πρόβλημα , είσαι απόλυτα υγιής.....:D

steliosx 31-10-2011 15:01

Απάντηση: Eίμαι καλά;
 
Δεν ξέρω τι θα πούν οι υπόλοιποι, αλλά εγώ προσωπικά σε βρίσκω ΜΙΑ ΧΑΡΑ !!! :D:D:D

panagiotis.farmer 31-10-2011 15:06

Απάντηση: Eίμαι καλά;
 
Ολα καλα..:);)

solist7 31-10-2011 15:15

Μια χαρα σε βρίσκω φιλαρακι.
Συνέχισε να κανείς τις βόλτες σου και ασε τους άλλους στη μιζέρια τους.

geod 31-10-2011 15:23

Απάντηση: Eίμαι καλά;
 
[QUOTE=Giof;506235]Ήθελα εδώ και δυο εβδομά
Τα γράφω όλα αυτά γιατί ειλικρινά όταν έφτασα σπίτι αναρωτήθηκα πάρα πολλές φορές αν είμαι καλά η αν πρέπει να πάω να κοιταχτώ σε κάνα γιατρό όπως μου έλεγαν οι φίλοι μου. Έχει συμβεί κάτι παρόμοιο σε σας ;



ΑΔΡΕΝΑΛΙΝΗ !!!! φίλε μου, το καλύτερο συναίσθημα, όταν κυλάει στις αρτηρίες μας!!!:sm3:

egefalikos 31-10-2011 15:40

Απάντηση: Eίμαι καλά;
 
[quote=geod;506323]
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Giof ( 506235)

ΑΔΡΕΝΑΛΙΝΗ !!!! φίλε μου, το καλύτερο συναίσθημα, όταν κυλάει στις αρτηρίες μας!!!:sm3:


:sm8:


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 23:06.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!