GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Κοινωνική ευαισθησία (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=7)
-   -   Τράπεζα Αίματος του GS Forum !!! (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=9282)

Arkas 10-02-2010 14:58

Απάντηση: Τράπεζα Αίματος του GS Forum !!!
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από labrouss ( 124670)
Πολύ καλή ιδέα ... εάν δεν είχα δώσει πριν απο κανα δύο εβδομάδες για μια φίλη θα συνέβαλα και εγώ άμεσα. Δεν πειράζει ελπίζω στην επόμενη ομαδική να είμαι εκεί !

Γι αυτόν ακριβώς τον λόγο ανοίξαμε την τράπεζα.
Για να μην μείνει κάτι στείρο, στατικό, κολλημένο στα ευχολόγια, αλλά μια ανοιχτή, διαχρονική πρόσκληση για προσφορά και αλληλεγγύη.

Maria 10-02-2010 15:41

Απάντηση: Τράπεζα Αίματος του GS Forum !!!
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από kifinas ( 124645)
Ισως η καλύτερη ιδέα του forum!

κι αν όχι η καλύτερη από τις καλύτερες!
Ελπίζω μόνο να με αφήσουν να δώσω! :confused:

xenos 10-02-2010 16:15

Απάντηση: Τράπεζα Αίματος του GS Forum !!!
 
μπραβο στην ομαδα!!!

skippybi 10-02-2010 16:21

Απάντηση: Τράπεζα Αίματος του GS Forum !!!
 
:sm5::sm5:



είμαι εθελοντής αιμοδότης από τον Ιανουάριο του 2000.

3 φορές το χρόνο δίνω οπότε, θα τα πούμε;)

gripis 10-02-2010 17:07

Απάντηση: Τράπεζα Αίματος του GS Forum !!!
 
Πριν απο ενα χρονο ειχα το πρωτο μου σοβαρο ατυχημα με την μηχανη. Επομενως ξερω απο πρωτο χερι την μεγαλη αναγκη για αιμα που υπαρχει εκεινη την στιγμη και το τι επικρατει μεχρι αυτο να βρεθει.

Μπραβο σε ολους για την ιδεα. Μπραβο σε ολους που θα τρεξουν να δωσουν. Η ποιοτητα ανθρωπων ειναι αυτη που κανει αυτην την παρεα να ξεχωριζει.

100 φορες Μπραβο
:sm5::sm5::sm5::sm5::sm5::sm5:

katsab 10-02-2010 17:46

Απάντηση: Τράπεζα Αίματος του GS Forum !!!
 
ΝΑ ΓΙΑ ΠΙΟ ΛΟΓΟ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΦΟΡΟΥΜ ΞΕΧΩΡΙΖΕΙ!! Ο ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΥ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ!!!ΤΟΝ ΙΟΥΝΙΟ ΘΑ ΚΑΤΑΤΕΘΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ, ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΧΗ ΝΑ ΜΗΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΧΡΗΣΗ ΟΥΤΕ ΜΙΑΣ ΜΟΝΑΔΑΣ.:sm5:

konstantinos 10-02-2010 18:32

Απάντηση: Τράπεζα Αίματος του GS Forum !!!
 
:sm5::sm8:μπραβο σε αυτους που εργαστηκαν για να γινει πραγματικοτητα αυτο και ενα μεγαλο μπραβο και ευχαριστω σε οσους θα λαβουν μερος σε αυτο , να ειμαστε ολοι καλα και εμεις και οι οικογενειες μας για να μην χρειαστει ποτε να κονουμε χρηση αυτου

gemara 10-02-2010 19:16

Απάντηση: Τράπεζα Αίματος του GS Forum !!!
 
Μπράβο παιδιά! Είμαι αιμοδότης και γω εδώ και 27 χρόνια περίπου και δίνω συχνότατα. Τελευταία φορά πριν 20 μέρες. Δίνουμε 300-400gr αίμα και δεν παθαίνουμε απολύτως τίποτε. Μην το φοβάστε.
Εξετάστε την πιθανότητα να γίνεται και δότες μυελού των οστών. Δείγμα του αίματος παίρνουν και σας καταχωρούν στη βάση δεδομένων, τίποτε άλλο.

danaos 10-02-2010 19:21

Απάντηση: Τράπεζα Αίματος του GS Forum !!!
 
:(:(:(Αχ μακαρι να μπορουσα να δωσω αλλα ενα προβλημα το αιμα μου το απογορευει!!:(:(:(

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ 10-02-2010 19:27

Απάντηση: Τράπεζα Αίματος του GS Forum !!!
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από konstantinos ( 124830)
:sm5::sm8:μπραβο σε αυτους που εργαστηκαν για να γινει πραγματικοτητα αυτο και ενα μεγαλο μπραβο και ευχαριστω σε οσους θα λαβουν μερος σε αυτο , να ειμαστε ολοι καλα και εμεις και οι οικογενειες μας για να μην χρειαστει ποτε να κονουμε χρηση αυτου


Κωνσταντίνε, ενώ το "δουλεύουμε" αρκετό καιρό,

με το προηγούμενό σου ποστ που είχες γράψει,

βοήθησες ώστε, να επιταχυνθεί η διαδικασία ...;)


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 04:59.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!