GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Κινηματογράφος (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=63)
-   -   IMMERSION: Βουτιά σε μια άλλη πραγματικότητα (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=39557)

N4pSt3R 28-03-2013 02:55

IMMERSION: Βουτιά σε μια άλλη πραγματικότητα
 
Άκουσα διάφορες κριτικές και για το ντοκιμαντέρ και για τον επιλεγμένο αθρωπο που το έκανε....
Προσωπικά μου άρεσε και είπα να το μοιραστώ μαζί σας...



SenseiG 28-03-2013 10:00

Απάντηση: IMMERSION: Βουτιά σε μια άλλη πραγματικότητα
 
Πολλα εχουν ακουστει για το συγκεκριμενο ντοκιμαντερ,εμενα προσωπικα μου αρεσε..:th11:

Slane 28-03-2013 10:11

Απάντηση: IMMERSION: Βουτιά σε μια άλλη πραγματικότητα
 
Πρόκειται για ένα πραγματικό μάθημα ζωής. Άνθρωποι που δεν έχουν φαγητό, δεν έχουν πρόσβαση σε καθαρό νερό και καμία φαρμακευτική περίθαλψη είναι όλοι τους χαμογελαστοί και με ελπίδα για τη ζωή. Παιδάκια που δεν έχουν απολύτως τίποτα κι όμως δεν είναι κακομαθημένα και όλα τους μέσα στο χαμόγελο.
Το βράδυ της Κυριακής θα προβληθεί ξανά μετά από απαίτηση πολλών τηλεθεατών.

AKIS_21 28-03-2013 11:41

Απάντηση: IMMERSION: Βουτιά σε μια άλλη πραγματικότητα
 
Το αποτέλεσμα μετράει και αυτό ειναι χιλιάδες ευρώ πανε εκεί που πρέπει και ο κόσμο ξαναθυματε πράγματα που έχει ξεχάσει μακάρι να περνάνε πάντα τέτοια μηνύματα απο την τηλεόραση και όχι δεκάδες και δεκάδες ηλιθιοτητες που μας ταΐζουν κάθε μερα

REK 28-03-2013 11:45

Απάντηση: IMMERSION: Βουτιά σε μια άλλη πραγματικότητα
 
ηταν πραγματικά πολύ καλό,με καθηλωσε και το είδα όλο..

μαθημα ζωής για όλους εμάς του δυτικού κόσμου..


ΔΗΜΗΤΡΗΣ 28-03-2013 11:55

Απάντηση: IMMERSION: Βουτιά σε μια άλλη πραγματικότητα
 
Ναι αλλα οχι με τον Κανακη ρε παιδια!!

ilias vara 28-03-2013 12:56

Απάντηση: IMMERSION: Βουτιά σε μια άλλη πραγματικότητα
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από ΔΗΜΗΤΡΗΣ ( 871297)
Ναι αλλα οχι με τον Κανακη ρε παιδια!!

Φιλε μου το θεμα δεν ειναι ποιος το κανει .,.,.

αλλα τι κανει!!!!!!!!(αποψη μου προσωπικη)


ΕΜΕΝΑ μου αρεσε που ειδα την παιδεια ενος λαου πεινασμενου..,.

και το λαμπερο και γνησιο χαμογελο στο προσωπο αυτων των καταδικασμενων στην μιζερια ανθρωπον!!!!!!


(τωρα για καποιους ηταν απλα μαυροι και δεν θα ασχοληθουν):ye33:

tasospan 28-03-2013 13:09

Απάντηση: IMMERSION: Βουτιά σε μια άλλη πραγματικότητα
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από ΔΗΜΗΤΡΗΣ ( 871297)
Ναι αλλα οχι με τον Κανακη ρε παιδια!!

Εγώ πιστεύω οτι η επιλογή του Κανάκη ήταν ιδανική...και αυτό γιατί καλώς η κακός έχει απήχηση στους νέους και με αυτόν τον τρόπο θα "παρασύρει" θετικά τη μερίδα των νέων που τον παρακολουθεί σε κάτι αξιόλογο....

οπως και τότε με τα greeklish που πραγματικά μετά την εκπομπή πολλά παιδιά (ειμαι εκπαιδευτικος γιαυτό και το γνωρίζω και απο συναδέλφους) ξαναρχισαν να γράφουν ελληνικά στα social media.....

οπότε παρόλο που ειπώθηκαν πολλά για τον Κανάκη....το αποτέλεσμα είναι αυτό που μετράει....
φανταστείτε μόνο πόσοι θα ανταποκρίνονταν αν το παρουσίαζε πχ ο Πρετεντέρης.....:wo20:

JohnGS1100 28-03-2013 13:47

Απάντηση: IMMERSION: Βουτιά σε μια άλλη πραγματικότητα
 
Σόρρυ ρε παδες εγώ παλι απορρώ με τη φτωχεια μας, αφήσαμε τα δικά μας και ασχολούμαστε με την αφρική. Δηλ. τα δικά μας τα παιδιά που πανε στο σχολείο νηστικά δεν έχουν ανάγκη και ψάχνουμε αλλωνών παιδιά στην αφρική να γίνουμε ανάδοχοι ? Μου φαίνεται λίγο μειωπικό και αλαζονικό όπως και όλη η παγκοσμιοποίηση, μας πιάνουν με το συναίσθημα και γινόμαστε θύματα, μετά ψάχνουμε να βρούμε τι μας φταίει. Ποιά είναι η λογική να "φτιάξουμε" ξένα παιδιά και μετά να περιμένουμε να μας σώσουν τα δύστυχα δικά μας έτσι όπως θα μεγαλωσουν, στην αδιαφορία? Υποτίθεται ότι βοηθάς τον πλησίον σου για να ενισχύσεις την δική σου κονωνία..
Για να μην πω για το άλλο που πήρανε τηλέφωνο λέει στο έξτρα τόσοι τηλεθεατές και σώσανε ένα σκυλί από ευθανασία, λες και τώρα ζούμε σε καλύτερη ελλάδα..
Δηλ. αν κρατήσουμε το 2ευρο που κοστίζει το τηλεφώνημα της ενίσχυσης για να το δώσουμε σε κάποιο δικό μας ζητιάνο ή αν κρατήσουμε την λύπηση προς τα αδέσποτα για ανθρώπους γύρω μας, δεν ανακουφίζεται τη συνείδησή μας ? Ή κατεβάσαμε διακόπτες στην πραγματική ζωή μας και τους ανοίγουμε μαζί με την τηλεόραση μπροστά στην κουφ@λα τον Κανάκη ο οποίος παίζει κυριολεκτικά μ@λακίες για να γελάει η ελλάδα και να κονομάει αυτός, έχει μύρια ψυχολογικά προβλήματα και μας λέει και τι να κάνουμε ?
Πόση αλαζονεία χωράει ακόμα η ελλάδα ? :confused:

mario 28-03-2013 14:00

Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από JohnGS1100 ( 871355)
Σόρρυ ρε παδες εγώ παλι απορρώ με τη φτωχεια μας, αφήσαμε τα δικά μας και ασχολούμαστε με την αφρική. Δηλ. τα δικά μας τα παιδιά που πανε στο σχολείο νηστικά δεν έχουν ανάγκη και ψάχνουμε αλλωνών παιδιά στην αφρική να γίνουμε ανάδοχοι ? Μου φαίνεται λίγο μειωπικό και αλαζονικό όπως και όλη η παγκοσμιοποίηση, μας πιάνουν με το συναίσθημα και γινόμαστε θύματα, μετά ψάχνουμε να βρούμε τι μας φταίει. Για να μην πω για το άλλο που πήανε τηλέφωνο στο έξτρα τόσοι τηλεθεατές και σώσανε ένα σκυλί από ευθανασία, λες και τώρα ζούμε καλύτερα στην ελλάδα.. Δηλ. αν κρατήσουμε το 2ευρο που κοστίζει το τηλεφώνημα της ενίσχυσης για να το δώσουμε σε κάποιο δικό μας ζητιάνο δεν ανακουφίζει τη συνείδησή μας ?
Πόση αλαζονεία χωράει ακόμα η ελλάδα ? :confused:

Η Ελλάδα δεν ήταν φτωχή,οχι σε βαθμό σαν της Αφρικής, η δική μας αλαζονεία την εκανε φτωχή. Τα παιδιά της Αφρικής ομως γεννιούνται,μεγαλώνουν και πεθαίνουν φτωχά. Μην συγκρινουμε ανόμοια πράγματα. Αλλά και στο κατω κατω και ανάδοχος να μην γίνεις και τα λεφτα σου να τα δώσεις σε καποιον γείτονά σου που πεινάει,μαθαίνεις τουλάχιστον πως υπάρχουν και χειρότερα απο την Ελλάδα μας. ΕΜΕΙΣ ΚΑΠΟΥ ΘΑ ΒΡΟΥΜΕ ΜΙΑ ΒΡΥΣΗ ΜΕ ΚΑΘΑΡΟ ΝΕΡΟ. Εκτός αν ο φτωχός της γειτονιάς μας πίνει νερό απο το βόθρο μας.

Στάλθηκε απο μένα βρε!!


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 09:22.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!