GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Επικαιρότητα (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=42)
-   -   Στο αυτόφωρο όσα βενζινάδικα υπερβαίνουν τις ανώτατες τιμές υγρών καυσίμων (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=13832)

MARK 13-09-2010 20:30

Στο αυτόφωρο όσα βενζινάδικα υπερβαίνουν τις ανώτατες τιμές υγρών καυσίμων
 
Ο Εισαγγελέας του Αρείου Πάγου Ι. Τέντες διαβίβασε σήμερα Δευτέρα σε όλους τους διευθύνοντες τις Εισαγγελείς εφετών του κράτους, τις ανώτατες τιμές πετρελαιοειδών προϊόντων, που καθορίστηκαν από τους συναρμόδιους υπουργούς, προκειμένου όσοι πρατηριούχοι υγρών καυσίμων τις υπερβαίνουν να οδηγούνται στο αυτόφωρο.

Ειδικότερα, ο Τέντες αναφέρει στο έγγραφό του προς τους συναδέλφους τους τα εξής: "Σας διαβιβάζουμε αντίγραφο της Α3-2503/13-09-2010 ΚΥΑ των υπουργών Οικονομικών, Οικονομίας, Ανταγωνιστικότητας και Ναυτιλίας, Ενέργειας και Κλιματικής Αλλαγής, με την οποία καθορίστηκαν ανώτατες τιμές καταναλωτή για πετρελαιοειδή προϊόντα και παρακαλούμε να κοινοποιήσετε αυτή στους Εισαγγελείς Πρωτοδικών της περιφέρειάς σας, δίνοντάς τους τις κατάλληλες οδηγίες για την πιστή εφαρμογή της και την ενδεχόμενη κίνηση της αυτόφωρης διαδικασία,στην περίπτωση που ήθελε διαπιστωθεί η τέλεση αυτόφωρων πλημμελημάτων διωκόμενων αυτεπαγγέλτως, ενόψει της σοβαρότητας του ρυθμιζόμενου με αυτήν θέματος και της ανάγκης προστασίας του καταναλωτικού κοινού".

GEO_K 13-09-2010 20:33

Απάντηση: Στο αυτόφωρο όσα βενζινάδικα υπερβαίνουν τις ανώτατες τιμές υγρών καυσίμων
 
αντε να δουμε...

Arkas 13-09-2010 20:33

Απάντηση: Στο αυτόφωρο όσα βενζινάδικα υπερβαίνουν τις ανώτατες τιμές υγρών καυσίμων
 
Παρακολουθώντας τώρα το δελτίο ειδήσεων του mega,
πραγματικά δεν ξέρω ποιος μας δουλεύει!
Το υπουργείο ή οι βενζινοπώλες .... :Απορία:

commander 13-09-2010 20:44

Απάντηση: Στο αυτόφωρο όσα βενζινάδικα υπερβαίνουν τις ανώτατες τιμές υγρών καυσίμων
 
Αυτο επρεπε να το ειχαν κανει εδω και πολυ καιρο?????

saitman 13-09-2010 20:52

Απάντηση: Στο αυτόφωρο όσα βενζινάδικα υπερβαίνουν τις ανώτατες τιμές υγρών καυσίμων
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από comander ( 211447)
Αυτο επρεπε να το ειχαν κανει εδω και πολυ καιρο?????

πεστα αγορι μου.

napgeo 13-09-2010 20:55

Απάντηση: Στο αυτόφωρο όσα βενζινάδικα υπερβαίνουν τις ανώτατες τιμές υγρών καυσίμων
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Arkas ( 211440)
Παρακολουθώντας τώρα το δελτίο ειδήσεων του mega,
πραγματικά δεν ξέρω ποιος μας δουλεύει!
Το υπουργείο ή οι βενζινοπώλες .... :Απορία:

ΌλοιΝεύρα:hmmm::Απορία:

commander 13-09-2010 21:01

Απάντηση: Στο αυτόφωρο όσα βενζινάδικα υπερβαίνουν τις ανώτατες τιμές υγρών καυσίμων
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από saitman ( 211455)
πεστα αγορι μου.

Οταν ενα απο τα οχηματα μου(νταλικα) θελει 580 ευροπουλα να παει και να ρθει σαλονικα και 130 ευρο διοδια τι να το κανω τωρα το μπλαφον. και να σου πω και το καλο την δουλεια την εκλεισα 1100 ευρο. βαλε τωρα την ωρα που αναχωρησε το οχημα 4.00π.μ και γυρισε 20.μ.μ. Τα καθαρα ειναι 390. ευρο Αυτα πρεπει να τα μηραστουμε εγω το αμαξι και το γραφειο. :(

CPretenteriS 13-09-2010 21:03

Απάντηση: Στο αυτόφωρο όσα βενζινάδικα υπερβαίνουν τις ανώτατες τιμές υγρών καυσίμων
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από comander ( 211470)
Οταν ενα απο τα οχηματα μου(νταλικα) θελει 580 ευροπουλα να παει και να ρθει σαλονικα και 130 ευρο διοδια τι να το κανω τωρα το μπλαφον. και να σου πω και το καλο την δουλεια την εκλεισα 1100 ευρο. βαλε τωρα την ωρα που αναχωρησε το οχημα 4.00π.μ και γυρισε 20.μ.μ. Τα καθαρα ειναι 390. ευρο Αυτα πρεπει να τα μηραστουμε εγω το αμαξι και το γραφειο. :(

Αυτές είναι δουλειές.... 400 € καθαρά ημερησίως.... ψάχνετε για κανα οδηγό???

CPretenteriS 13-09-2010 21:04

Απάντηση: Στο αυτόφωρο όσα βενζινάδικα υπερβαίνουν τις ανώτατες τιμές υγρών καυσίμων
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Arkas ( 211440)
Παρακολουθώντας τώρα το δελτίο ειδήσεων του mega,
πραγματικά δεν ξέρω ποιος μας δουλεύει!
Το υπουργείο ή οι βενζινοπώλες .... :Απορία:

Όπως είπε κι ο Νάπο... ΟΛΟΙ!!!! ΝεύραΝεύρα

xenos 13-09-2010 21:40

Απάντηση: Στο αυτόφωρο όσα βενζινάδικα υπερβαίνουν τις ανώτατες τιμές υγρών καυσίμων
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Arkas ( 211440)
Παρακολουθώντας τώρα το δελτίο ειδήσεων του mega,
πραγματικά δεν ξέρω ποιος μας δουλεύει!
Το υπουργείο ή οι βενζινοπώλες .... :Απορία:

μας έχουν σε τρελό δούλεμα!!!!


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 12:54.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!