GS Forum

GS Forum (http://www.gsforum.gr/index.php)
-   Προτάσεις για κοπάνα - μοτοσυναντήσεις/μοτοπαρέες (http://www.gsforum.gr/forumdisplay.php?f=58)
-   -   Κανείς για πικ νικ στον Άγιο Μερκούριο? (http://www.gsforum.gr/showthread.php?t=15545)

ckk 22-11-2010 17:03

Κανείς για πικ νικ στον Άγιο Μερκούριο?
 
Άγνωστος δρόμος προς Άγνωστος δρόμος - Χάρτες Google

Την άλλη Κυριακή, 5 Δεκεμβρίου, σχεδιάζουμε με σύζυγο να πάμε για πικ νικ προς Άγιο Μερκούριο. Έχει και μια λιμνούλα εκεί επάνω, όπου και καθόμαστε μέσα στο δάσος για πικ νικ ή υπάρχουν και προκαθορισμένα σημεία στην διαδρομή με τραπεζάκια – πάγκους κλπ.

Τα τοπία είναι απίθανα, η διαδρομή είναι μέσα στο στροφηλίκι και υπάρχουν και πλάγιες διαδρομές για λίγο – βατό χώμα και λάσπη.

Βέβαια υπάρχουν και κάτι ταβέρνες με απερίγραπτες μυρωδιές, αλλά εμείς ταγμένοι… πικ νικ.

Η διαδρομή επεσυνάφθη (σας άφησα το link για να μπορέσετε να δείτε στο τέλος την λιμνούλα). Όποιος θέλει παρέα δηλώνει και προτείνει και φαγοποτικές ιδέες για το όλο… project.

frits 22-11-2010 21:47

Απάντηση: Κανείς για πικ νικ στον Άγιο Μερκούριο?
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από ckk ( 256183)
Άγνωστος δρόμος προς Άγνωστος δρόμος - Χάρτες Google

Την άλλη Κυριακή, 5 Δεκεμβρίου, σχεδιάζουμε με σύζυγο να πάμε για πικ νικ προς Άγιο Μερκούριο. Έχει και μια λιμνούλα εκεί επάνω, όπου και καθόμαστε μέσα στο δάσος για πικ νικ ή υπάρχουν και προκαθορισμένα σημεία στην διαδρομή με τραπεζάκια – πάγκους κλπ.

Τα τοπία είναι απίθανα, η διαδρομή είναι μέσα στο στροφηλίκι και υπάρχουν και πλάγιες διαδρομές για λίγο – βατό χώμα και λάσπη.

Βέβαια υπάρχουν και κάτι ταβέρνες με απερίγραπτες μυρωδιές, αλλά εμείς ταγμένοι… πικ νικ.

Η διαδρομή επεσυνάφθη (σας άφησα το link για να μπορέσετε να δείτε στο τέλος την λιμνούλα). Όποιος θέλει παρέα δηλώνει και προτείνει και φαγοποτικές ιδέες για το όλο… project.

Φίλε η άλλη Κυριακή είναι 28 Νοεμβρίου, ποιά από τις 2 εννοείς ; όπως και να έχει πάντως εμείς καιρού θέλοντος είμαστε μέσα.

Capitain 22-11-2010 23:42

Απάντηση: Κανείς για πικ νικ στον Άγιο Μερκούριο?
 
Εγώ πάντως αν είχε Κυρά Παναγιώτα το μενού, ερχόμουν..Για πικ νικ χωρίς ψησταριά ζορίζομαι...Ταβέρνα Αγ.Μερκούριος Β' αν δεν κάνω λάθος λέγεται, παλιότερα ήταν πιο ψηλά και τώρα έχει αλλάξει χώρο πιο χαμηλά..
Δεν μπορώ να σας περιγράψω τα παΐδάκια της...
Μου έδωσες ιδέα για βόλτα..Καλά να περάσετε παιδιά!:D

commander 22-11-2010 23:55

Απάντηση: Κανείς για πικ νικ στον Άγιο Μερκούριο?
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από frits ( 256339)
Φίλε η άλλη Κυριακή είναι 28 Νοεμβρίου, ποιά από τις 2 εννοείς ; όπως και να έχει πάντως εμείς καιρού θέλοντος είμαστε μέσα.

Συνφωνω και επαυξανω!!!!!!:cool:

Capitain 23-11-2010 00:11

Απάντηση: Κανείς για πικ νικ στον Άγιο Μερκούριο?
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από commander ( 256502)
Συνφωνω και επαυξανω!!!!!!:cool:

Όπου γάμος και χαρά η Βασίλω πρώτη, περιδρόμιαζε γερά κι έτρωγε συκώτι, και στο γάμο μια φορά της κυρά-Σταμάτας, η Βασίλω είχε πει αη και στα δικά σας...:sm7:
Πάρτε κι ένα τραγουδάκι να κουνηθείτε λίγο...

Arkas 23-11-2010 00:53

Απάντηση: Κανείς για πικ νικ στον Άγιο Μερκούριο?
 
Aν έχει και χώμα μέσα η διαδρομή,
ψήνομαι... :D:D:D

ckk 23-11-2010 02:41

Απάντηση: Κανείς για πικ νικ στον Άγιο Μερκούριο?
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από frits ( 256339)
Φίλε η άλλη Κυριακή είναι 28 Νοεμβρίου, ποιά από τις 2 εννοείς ; όπως και να έχει πάντως εμείς καιρού θέλοντος είμαστε μέσα.



Frits η 28 είναι ΑΥΤΗ η Κυριακή. Η ΑΛΛΗ είναι η 5η Δεκεμβρίου και καλώς τα τα παιδιά. Η βόλτα είναι πολύ καλή.

Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από Arkas ( 256581)
Aν έχει και χώμα μέσα η διαδρομή,
ψήνομαι...

…και χώμα και λάσπη αν θέλουμε. Όσο για το ‘ψήνεσαι’, πρόσεχε τον commander, γιατί τον βλέπω πολύ ορεξάτο.

Και λέγοντας πικ νικ δεν εννοώ λινά τραπεζομάντηλα επάνω σε ψάθινο υπόστρωμα με flut ποτήρια σαμπάνιας, να φάμε ριζότο με τρούφα και φουαντρέ πάπιας. Δεν αποκλείεται καθόλου το από χασάπη κοψίδι και λουκάνικο σε σχάρα μιας χρήσης.

Ρε commander πώς θα πρότεινα να πάμε την Κυριακή 28, αφού εγώ θα λερώνω και εσύ θα σκουπίζεις προς Πόρτο Χέλι?

Πατάτες στην Τραχειά…. Σπληνάντερα στην Ερμιόνη…

CPretenteriS 23-11-2010 02:53

Απάντηση: Κανείς για πικ νικ στον Άγιο Μερκούριο?
 
Τη βλέπω με πολύ ενδιαφέρον την εκδρομούλα.... έχω να πάω από το Δημοτικό... που μας πήγαν μονοήμερη...;)

Πρέπει να μου 'χουν μείνει ψησταριές μιας χρήσης... απ' το camping !!! Αν δε μου τις "έφαγε" η πρώην... τις διαθέτω !! :)

ckk 23-11-2010 02:59

Απάντηση: Κανείς για πικ νικ στον Άγιο Μερκούριο?
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από CPretenteriS ( 256714)
Τη βλέπω με πολύ ενδιαφέρον την εκδρομούλα.... έχω να πάω από το Δημοτικό... που μας πήγαν μονοήμερη...;)

Πρέπει να μου 'χουν μείνει ψησταριές μιας χρήσης... απ' το camping !!! Αν δε μου τις "έφαγε" η πρώην... τις διαθέτω !! :)

...σου 'φαγε όλα τα δαχτυλίδια...:sm7:

Κωστή δεν θέλουμε τις ψησταριές σου μόνο, εσένα θέλουμε στην παρέα.

CPretenteriS 23-11-2010 03:02

Απάντηση: Κανείς για πικ νικ στον Άγιο Μερκούριο?
 
Απόσπασμα:

Αρχική Δημοσίευση από ckk ( 256718)
...σου 'φαγε όλα τα δαχτυλίδια...:sm7:

Κωστή δεν θέλουμε τις ψησταριές σου μόνο, εσένα θέλουμε στην παρέα.

Μετά χαράς... θα φροντίσω - εκτός συγκλονιστικού απροόπτου - να είμαι κοντά σας !! ;)



Υ.Γ. Τα 'φαγε δε λες τίποτα...


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 11:21.

vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!