View Single Post
  #31  
Παλιό 15-02-2010, 02:15
gemara Ο/Η gemara βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Γλυφάδα
Μoto: [Piaggio Vespa P150X] [R26 '56] [R51/3 '54] [R60/2 '66] [R69S '61] [R1200GS]
Μηνύματα: 5,006
Προεπιλογή Απάντηση: R 1200 Gs Adventure 2010, φωτό από το MCN!

Παιδιά αυτοί καθόλου δεν ντρέπονται που φτιάχνουν τέτοια μηχανάκια και κάνουν τέτοιες πωλήσεις! Όχι τώρα, αλλά από τις αρχές του περασμένου αιώνα έχουν αποκτήσει το "χούι" αυτό.
Αντίθετα είναι πολύ περήφανοι όπως θα ήμουν και γω αν η χώρα μου μπορούσε να κατασκευάσει τέτοια πράγματα. Η χώρα μου όμως είναι ανίκανη να τα πλησιάσει αυτά έστω και σαν ιδέα, οπότε και γω αντί να γκρινιάζω και να μεμψιμοιρώ που βγάζουν νέα μοντέλα κάθε δύο χρόνια (πρόοδος λέγεται αυτό), κάθομαι και τα θαυμάζω και μετά από χρόνων κόπους και εργασία, τα απολαμβάνω έχοντας την δυνατότητα να τα αγοράσω. Τους ευχαριστώ μάλιστα για την εμπειρία και την απόλαυση που - με το αζημίωτο - μου προσφέρουν, γιατί η πατρίδα μου το πολύ κανά MEBEA (γερμανικό κι αυτό...) να μου επέτρεπε να ευχαριστηθώ.

Αν η Ελλάδα κατασκεύαζε κάτι παρόμοιο με την Adventure, θα είχα όλο το "θάρρος" και την περηφάνεια να τους κατηγορήσω γιατί δεν έχει μεγάλη ιπποδύναμη η μηχανή τους ή γιατί το μελιτζανί χρώμα στο φτερό με χαλάει. Μπορεί και να με χάλαγε το πλαϊνό καπάκι του κυλίνδρου. Τώρα όμως τους βλέπω και ονειρεύομαι πότε θα μπορέσω να αγοράσω το όποιο καινούργιο μοντέλο τους...

Ρισπέκτ που λένε, σε αυτούς που κατασκευάζουν μοτοσυκλέτες και έχουν και νέες ιδέες μάλιστα για να βγάζουν καινούργια μοντέλα!

Ευθαρσώς δε δηλώνω "κορόιδο" της BMW αν και πολύ θα ήθελα να με έπιαναν έτσι κορόιδο οι συγχωριανοί μου!

ΥΓ. Ξέχασα και τα MEGO!
Reply With Quote