View Single Post
  #7  
Παλιό 17-03-2010, 11:27
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Σημάδια διάβρωσης σε r1200GS ADV

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από morfeas Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπέρα παίδες,

είμαι κάτοχος μιας r1200 gs adv μοντέλο 12/09 με 2300χιλ ,προχθές εκεί που την καθάριζα παρατήρησα σημάδια σκουριάς σε όλα τα προστατευτικά κάγκελα, λες και έχει βγάλει καντήλες γμτ.
Μιλαω με την εταιρεία και μου λένε πως συμβαίνει και πως αν πάρω μια αλοιφή και το τρίψω θα φύγει!!!!Φυσικά ανέβασα πίεση, τηλεφωνώ στους 2 μεγάλους και γνωστούς συνεργιάδες , ο μεν Βόρρειος μου λέει είναι απο τα μεταλλικά τακάκια!!! και καλά πετάει ρινίσματα!!!! ο δε κέντρικός μου λέει πως τυχαίνει όπως στις δισκόπλακες μετά απο βροχή!!!Όπως καταλαβαίνεται είμαι παρμένος, εγγύηση δεν παίζει έτσι τουλάχιστον μου είπαν και δεν ξέρω τι να κάνω...να τους κυνηγήσω ή να τρίψω με ψιλό σύρμα κουζίνας όπως μου είπαν και να τα κάνω χειρότερα!!!!;;;; .....Παίδες πραγματικά έχω "ξενερώσει" 6 χρόνια vstromaki Και δεν παρουσίασε το παραμικρό και μέσα σε 2 μήνες 18000 ευρά μοτο σκούριασε;;;Τουλάχιστον να το δικαιολογούσε η εταιρεία θα έλεγα οκ...αλλά...

ευχαριστώ...
Μην χαλιεσαι φιλε μου, συμβαινουν και στους καλυτερους!! Αφου ειναι μονον στα σιδερα τα προστατευτικα
οπως ειπες κι εσυ επισκευασε το μονος σου πηγαινε τα και σε ενα βαφειο γιοα βαφη στον φουρνο και νομιζω οτι θα ξεγνοιασεις!!!
Εχω ομως την εντυπωση οτι εμεινες καιρο στην Ροδο και σε παραθαλασσιο μερος πριν ερθετε εσυ και η ΜπέΜπα στην Αθηνα!!! ¨η το μαγαζι που την πηρες ηταν παραθαλασσιο!! Διορθωσε με αν κανω λαθος!

Και μια συμβουλη, δεν θα συγκρινεις Γιαπωνεζικα με ευρωπαικα ΠΟΤΕ!!! Αλλη φιλοσοφια οι Ευρωπαιοι κι αλλη οι Γιαπωνεζοι!!!! Ειδικα για προιοντα τα οποια ειναι 100% κατασκευασμενα στην Ιαπωνια οπως το vstrom και οχι demi κατασκευασμενα όπως το Βαραντερο!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από mjtir Εμφάνιση μηνυμάτων
Οσες φορες και να τα αλλαξετε η σκουρια θα επανελθει .
Το πανακι και η αλοιφη ειναι η μονη γιατρεια . ...
Σωστός ο παικτης εκτος αν παιζει το θεμα ''θαλασσα'' που λεω παραπανω!!!!

Παντως οτι και να συμβαινει...δεν υπαρχει αλλη γιατρεια!! και στο εξουσιοδοτημενο το ιδιο θα κανουν!!! Να του τα αλλαξουν αν δεν ειναι μεσα στην εγγυηση το ξεχνάμε....οποταν ο πατροπαραδοτος τρόπος ειναι αναποφευκτος!!

Last edited by GeorgeP; 17-03-2010 at 11:35.
Reply With Quote