View Single Post
  #75  
Παλιό 09-04-2010, 16:36
Arkas Ο/Η Arkas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Νέα Σμύρνη - Αθήνα
Μoto: R 1200 RT - R 1200 GS Adventure - KTM 640 Adventure - beverly 500 ie
Μηνύματα: 33,829
Προεπιλογή Απάντηση: Ομαδική ασφάλιση Μοτοσυκλέτας (κ όχι μόνον)

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ace_gln Εμφάνιση μηνυμάτων
θα πω και εγω την αποψη μου , παρολο που το θεμα μας ειναι προσφορες και οχι αποψεις περι ασφαλισης .
Δεν ειναι το ιδιο αντικειμενο η ασφαλιση μεσω internet.
Δεν μπορεις να καλεσεις ανα πασα ωρα και στιγμη μια εταιρια για να ζητησεις οτι θελησεις , αλλα δευτερα - παρασκευη , καποιες συγκεκριμενες ωρες .

Οταν χρειαστεις πληροφοριες για μια ζημια , δεν μπορει να σε εξυπηρετησει κανεις , εκτος απο εναν 'καλο' ασφαλιστη .

Εκεινος θα προσπαθησει να κανει το πιο συμφερων deal μεταξυ εταιριας και ασφαλισμενου .

Εκεινος θα εχει αριθμο ζημιας , τιμολογια , αδεια κυκλοφοριας , διπλωμα και οτι αλλο χρειαστει σε ενα σκονισμενο αρχειο , για να σταλει πιο γρηγορα στην εταιρια τη στιγμη που θα ζητηθουν απο την εταιρια .

Εκεινος ξερει τους ορους , τις εξαιρεσεις και τα τρικ που πρεπει ή δεν πρεπει να περασουν .

Ο ασφαλιστης μπορει να σου στειλει ενα fax με το ασφαλιστηριο σου τη στιγμη που θα χρειαστει (τροχαια , κτλ ) οταν δεν το εχεις μαζι σου .

Ενας καλος ασφαλιστης κανει πολλα πραγματα τα οποια δεν ειναι γνωστα στο ασφαλιστικο κοινο .
Το κυριοτερο ειναι οτι τσακωνεται καθημερινα με ενα πρακτορειο ή μια εταιρια
για να κερδισει εκπτωσεις , για το ασφαλιστικο κοινο

να ασφαλισει καποιον ΄ζημιαρη΄, απο το ασφαλιστικο κοινο

να κερδισει ακομα και 200 € περισσοτερα σε μια ζημια, απο αυτα που αποφασιζει μια εταιρια να δωσει , λογω καχυποψιας υπερτιμολογησης των πελατων και των φανοποιων

και δυστυχως τα λεφτα που παιρνει ειναι λιγα ... πολυ λιγα .

ας μην ειμαστε αρνητικοι ...

καθε προταση ειναι δεκτη και καθε προσφορα , ειναι προσφορα

φιλε novo να πω κατι για να μην παρεξηγουνται καποια πραγματα,
δεν μπηκα στο forum λογω επαγγελματος , αλλα λογο αγαπης μου για τη μηχανη . εχω γνωρισει πολυ κοσμο απο το forum και οσους εχω γνωρισει καλυτερα , τους συμπαθω ιδιαιτερα και νομιζω και εκεινοι το ιδιο .
εχω βοηθηθει πολυ απο πολλους και εχω αγορασει πολλα πραγματα μεσω forum
δεν το ειδα , ουτε θα το δω επαγγελματικα και αυτο θα φανει απο μια προσφορα που θα κανω τις επομενες μερες , απο αρχη της εβδομαδας .

παντα καλοπροαιρετα ...
Πάνο μου, δεν υπάρχει λόγος να παρεξηγείσαι.
Γνωρίζουμε τις προθέσεις σου,
σε γνωρίζουμε προσωπικά
και ως εκ τούτου, μην λαμβάνεις υπόψη σου τα παραπάνω γραφόμενα.

Κάθε προσπάθεια που κινείται προς το συμφέρον των μελών μας είναι και θεμιτή και επιθυμητή.

Τα μέλη μας και γνώσεις έχουν και κριτική σκέψη!
Reply With Quote