View Single Post
  #78  
Παλιό 09-04-2010, 17:15
dimitris the doors Ο/Η dimitris the doors βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: kalamaria
Μηνύματα: 45
Προεπιλογή Απάντηση: Ομαδική ασφάλιση Μοτοσυκλέτας (κ όχι μόνον)

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ace_gln Εμφάνιση μηνυμάτων
θα πω και εγω την αποψη μου , παρολο που το θεμα μας ειναι προσφορες και οχι αποψεις περι ασφαλισης .
Δεν ειναι το ιδιο αντικειμενο η ασφαλιση μεσω internet.
Δεν μπορεις να καλεσεις ανα πασα ωρα και στιγμη μια εταιρια για να ζητησεις οτι θελησεις , αλλα δευτερα - παρασκευη , καποιες συγκεκριμενες ωρες .

Οταν χρειαστεις πληροφοριες για μια ζημια , δεν μπορει να σε εξυπηρετησει κανεις , εκτος απο εναν 'καλο' ασφαλιστη .

Εκεινος θα προσπαθησει να κανει το πιο συμφερων deal μεταξυ εταιριας και ασφαλισμενου .

Εκεινος θα εχει αριθμο ζημιας , τιμολογια , αδεια κυκλοφοριας , διπλωμα και οτι αλλο χρειαστει σε ενα σκονισμενο αρχειο , για να σταλει πιο γρηγορα στην εταιρια τη στιγμη που θα ζητηθουν απο την εταιρια .

Εκεινος ξερει τους ορους , τις εξαιρεσεις και τα τρικ που πρεπει ή δεν πρεπει να περασουν .

Ο ασφαλιστης μπορει να σου στειλει ενα fax με το ασφαλιστηριο σου τη στιγμη που θα χρειαστει (τροχαια , κτλ ) οταν δεν το εχεις μαζι σου .

Ενας καλος ασφαλιστης κανει πολλα πραγματα τα οποια δεν ειναι γνωστα στο ασφαλιστικο κοινο .
Το κυριοτερο ειναι οτι τσακωνεται καθημερινα με ενα πρακτορειο ή μια εταιρια
για να κερδισει εκπτωσεις , για το ασφαλιστικο κοινο

να ασφαλισει καποιον ΄ζημιαρη΄, απο το ασφαλιστικο κοινο

να κερδισει ακομα και 200 € περισσοτερα σε μια ζημια, απο αυτα που αποφασιζει μια εταιρια να δωσει , λογω καχυποψιας υπερτιμολογησης των πελατων και των φανοποιων

και δυστυχως τα λεφτα που παιρνει ειναι λιγα ... πολυ λιγα .

ας μην ειμαστε αρνητικοι ...

καθε προταση ειναι δεκτη και καθε προσφορα , ειναι προσφορα

φιλε novo να πω κατι για να μην παρεξηγουνται καποια πραγματα,
δεν μπηκα στο forum λογω επαγγελματος , αλλα λογο αγαπης μου για τη μηχανη . εχω γνωρισει πολυ κοσμο απο το forum και οσους εχω γνωρισει καλυτερα , τους συμπαθω ιδιαιτερα και νομιζω και εκεινοι το ιδιο .
εχω βοηθηθει πολυ απο πολλους και εχω αγορασει πολλα πραγματα μεσω forum
δεν το ειδα , ουτε θα το δω επαγγελματικα και αυτο θα φανει απο μια προσφορα που θα κανω τις επομενες μερες , απο αρχη της εβδομαδας .

παντα καλοπροαιρετα ...
ετσι ετσι και πολλα αλλα
Reply With Quote