View Single Post
  #28  
Παλιό 20-05-2010, 23:02
nibo Ο/Η nibo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: BMW 800GS
Μηνύματα: 408
Προεπιλογή Απάντηση: Ζητείται F800 GS Μαύρο - Αmber Alert

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Amfisimos Εμφάνιση μηνυμάτων
Kαλό αλλά με 10.000 θα φύγω για καινούριο καλύτερα...
Ευχαριστώ πάντως!

Φιλαρακο παντως για να μην μπερδευεσε, με 10.000 δεν το περνεις καινουριο, το οτι το παιρνεις με 10.000 καινουριο ειναι παραμυθι της BMW, και αυτο ισχυει για ολα τα μοντελα GS και οχι μονο για το 800, δηλαδη οποια μηχανη και να δεις στις αρχικες τιμες των τιμοκαταλογων της BMW οταν πας να την παρεις στην εκθεση θα σου βγει επιπλεον 2.000 πανω-κατω, αναλογα με το μοντελο. αυτα ειναι μαρκετιστικα τρυκ των εταιριων, οι τιμες αυτες ειναι απλα κραχτες για τις μηχανες. Να σου πω και την εμπειρια μου, βλεπω το 800 που μου αρεσε στους τιμοκαταλογους των περιοδικων με 10.000, παω στην εκθεση να το κλεισω, και στην εκθεση μου λενε οτι το μοντελο με τις 10.000 δεν το φερνει καν στην ελλαδα η BMW επειδη δεν το περνει κανεις γιατι ειναι τελειος γυμνο δεν εχει τιποτα πανω, ABS κ.τ.λ. κ.λ.π. κ.λ.π. (ενω ολες οι αλλες εκδοσεις ειναι ετοιμοπαραδοτες) και οτι αν το θελω, πρεπει να γινει ειδικη παραγγελια στην γερμανια και θα περιμενω και δεν ξερω εγω ποσους μηνες. Τελικα μου πηγε κομπλε 12.000 καινουριο.
Reply With Quote