View Single Post
  #22  
Παλιό 01-07-2010, 13:25
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Προεπιλογή Απάντηση: Εκδρομή, επίσκεψη και μπάνιο στο Ξυλόκαστρο με τον Λεοντόκαρδο Κυριακή 4 Ιο

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από steliosx Εμφάνιση μηνυμάτων
Μιχάλη να φανταστώ αυτό που υποψιάζομαι; Αν ναί.... ΣΥΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!

:sm4:










Καλά!! δεν πάμε και για αγώνα ταχύτητας!!
Νομίζω ότι μία ταχύτητα ταξιδίου 120km/h με 140 km/h (top) και μάλιστα σε μερικά σημεία μικρότερη βάσει του ορίου αλλά και των συνθηκών, είναι ότι πρέπει.
Το ζητούμενο είναι το ταξίδι να γίνεται με ασφάλεια και να λαμβάνει υπόψην πολλές διαφορετικές συνθήκες, όπως δυνατότητες και τύπος μηχανών, οδηγών, κούρασης, κατάσταση οδοστρώματος, κυκλοφοριακής κίνησης κλπ. Επίσης πιστεύω ότι εφόσον επιλέγουμε να κινηθούμε ΟΜΑΔΙΚΑ, πρέπει να τηρούμε τους όρους και τις διαδικασίες ομαδικής οδήγησης, αλλιώς η οδήγησή μας θεωρείται "συμπτωματική", καθώς απλώς και εντελώς τυχαία βρισκόμαστε στον ίδιο δρόμο την ίδια στιγμή και προς την ίδια κατεύθυνση.
Στο forum έχουν μπεί αρκετά post απο συμfoumίτες σχετικά με την ομαδική οδήγηση και την ασφάλεια, όπως αυτό το τελευταίο, που παραθέτω και το link.
http://www.gsforum.gr/%CE%93%CE%B5%C...ips-video.html

Υ.Γ. Προσοχή για να μην παρεξηγηθώ. Δεν κάνω τον έξυπνο, ούτε υποννοώ τίποτα. Μάλιστα εγώ είμαι αυτός που κάνει και τα πιό πολλά λάθη οδήγησης . Απλά πιστεύω ότι τηρώντας κάποιους πραγματικά απλούς κανόνες, κάνουμε το ταξίδι μας πιό απολαυστικό και κυρίως πιο ασφαλές. !!!!!
Καλές βόλτες σε όλους μας!!!!!!!!
Στέλιο... μάλλον το παρεξήγησες (όσον αφορά εμένα τουλάχιστον) γιατί αναφερόμουν σε κάποιο αστείο που ξεκίνησε στην εκδρομή στην Β.Ευβοια...
Reply With Quote