View Single Post
  #1  
Παλιό 15-08-2010, 23:17
blast Ο/Η blast βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2010
Περιοχή: Βολος
Μoto: Gs1200R Adv 07
Μηνύματα: 201
Προεπιλογή Gs Adventure 2006, 2007 ή 2008

Γεια σας είμαι καινούργιος στο φόρουμ, και ευελπιστώ ότι σύντομα θα είμαι κ κάτοχος ενός μεταχειρισμένου adventure 1200! Πάνω σε αυτό θα ήθελα την βοήθεια σας βάσει της εμπειρίας σας. Αρχικά σκεπτόμουν να πάρω κάποια μηχανή του 2006 ώστε να είναι και πιο προσιτή η τιμή! Διαπίστωσα με το λίγο ψάξιμο που έκανα ότι το συγκεκριμένο μοντέλο έβγαζε βλάβες στα ηλεκτρολογικά του και κυρίως στο ABS. Για αυτό το απέρριψα και άρχισα να σκέπτομαι η να πάρω κάποιο μοντέλο του 2007 η κάποιο του 2008! (μιας και αυτά φοράνε την καινούργια γενιά ABS που θεωρείτε ότι δεν είναι πιο βελτιωμένο από το παλιό και δεν βγάζει προβλήματα ). Εδώ πρέπει να ενημερώσω ότι σκοπεύω να δώσω το πολύ 13000 ευρώ(δεν μας παίρνει για παραπάνω) . Λοιπόν η βασική διαφορά ανάμεσα στο μοντέλο του 2007 και του 2008 είναι το ESA (ηλεκτρονική ανάρτηση) που φοράει το 08. Για το ESA έχω διαβάσει ότι βγάζει κάποια προβλήματα , άλλα έχω ακούσει και καλές κρητικές για την ευκολία στην ρύθμιση της ανάρτησης. Ποία είναι η άποψη σας για το esa ?
Με λίγα λόγια θα ήθελα να μου προτείνεται ποιας χρονιάς το μοντέλο να προτιμήσω! Η αλήθεια είναι ότι κλείνω προς το 07 μιας κ όσα λιγότερα ηλεκτρονικά μέρει έχει τόσο πιο λιγότερες πιθανότητες έχει να χαλάσει πχ η ανάρτηση!

Παρακαλώ τα φώτα σας είναι πολλά τα χρήματα και για αυτό προσπαθώ να κάνω την πιο σωστή επιλογή!

Αν γνωρίζεται και κανέναν που να πουλάει θα χαρώ να με ενημερώσετε ευχαριστώ

Άκης
Reply With Quote