View Single Post
  #189  
Παλιό 11-09-2010, 12:52
italos Ο/Η italos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Athens-Gerakas
Μoto: R1200GSadv
Μηνύματα: 987
Προεπιλογή Απάντηση: 5400χλμ....12 χώρες....3 μηχανές..!!

Καταρχάς θέλω να ευχαριστήσω όλα τα φιλαράκια που ταξίδεψαν μαζί μας μέσα απο αυ΄την την αφήγηση και για τα πολυ καλά τους λόγια!!

Να παραθέω λιγάκι το concept ενός τέτοιου ταξιδιού.Αφού λοιπό με έχει αξιώσει ο θεός να έχω το μηχανάκι των ονείρων μου στα 25 μου χρόνια(με όλες τις δυσκολίες που πέρασα για να το αποκτήσω),ο κύριος σκοπός μου και στάση ζωής είναι να κάνω όσα περισσότερα χιλιόμετρα μαζί της ανά την ελλάδα και ανά το κόσμο!!!!!

Είναι το ονειρό μου, ο κύριος σκοπός της ζωής μου να ταξιδεύω με τη μηχανή οπουδήποτε και όποτε μπορώ!!!Σε αυτό το όνειρο βρήκα λοιπόν συνταξιδευτές παιδιά με την ίδια φιλοσοφία και με τους ίδιους ορίζοντες!!

Αυτός είναι και ο σκοπός του να έχεις μια τέτοια μοτοσυκλέτα......να ΤΑΞΙΔΕΥΕΙΣ.....

Μετά απο κάθε τέτοιο ταξίδι είτε είναι μεγάλο στο εξωτερικό...είτε είναι ένα διήμερο στα βουνά της ελλάδος...εγώ προσωπικά γυρνάω πάντα και νοιώθω καλύτερος σαν άνθρωπος καλύτερος σαν μοτοσυκλετιστής!!!

Τα ταξίδια που κάνουμε τα θεωρώ κάτι σαν βολιδοσκοπήσεις...θέλω να δω όσα πιο πολλά πράγματα μπορώ στο χρόνο που έχω....να ευχαριστηθώ τα χιλιόμετρα και την μηχανή...και όταν με το καλό περάσουν τα χρόνια να μπορώ να πώ φεύγω και πάω 5 μέρες με τη μηχανή σε αυτό το σημείο να το δώ καλύτερα.....στο άλλο θέλει 6 μέρες να του αφιερώσεις κτλ κτλ κτλ....

Στην συνέχεια κ λόγο φορτου εργασίας θα ανεβάσουμε βιντεάκια με τα παιδιά απο κάθε χώρα ξεχωριστά...μαζί με τις εντυπώσεις μας ...χάρτες...πληροφορίες...διαδρομές κτλ κτλ για όσους μπορούν/θέλουν να πάρουν κάτι παραπάνω απο αυτό το ταξιδιωτικό!!!!

Να ευχαριστήσω τον Θοδωρή(που μαζί έχουμε γυρίσει σχεδόν κάθε σπιθαμή της ελλάδας και έχουμε ακόμα)-τον Θανάση και στην συνέχεια τον επι 10 χρόνια κολλητό μου(συγκατοικό μου εν καιρώ φοιτητή) Κώστα που πάμε μαζί αυτά τα ταξίδια και για τις αξέχαστες στιγμές που περνάμε μαζί!!!

Το έχω γράψει και στο παρελθόν...είναι μεγάλη τύχη να έχεις τέτοια παρέα...που να μπορείς να κοιμάσαι στην ίδια σκηνή....να είσαι μαζί τους 20 μέρες κ να μην βαριέσαι πλήττεις ούτε 1 δευτερόλεπτο...να ξέρεις ότι μπορείς να στηριχτείς πάνω τους ανα πάσα ώρα και στιγμή....αυτό είναι τυχη και ευλογία!!!

Και το ξαναλέω φιλαράκια μαζί σας μέχρι και την άκρη του κόσμου!!!!

Το ρητό που έχω απο τότε που ανέβηκα πρώτη φορά σε δικό μου μηχανάκι δεν έχει αλλάξει μέχρι σήμερα "Live for Riding.....Ride for living"....είναι κάτι που με αντιπροσωπεύει γενικότερα σαν στάση ζωής......γτ έτσι θεωρώ τον μοτοσυκλετισμό σαν στάση ζωής για μένα!!!!


Να ενημερώσω βέβαια ότι οι χάρτες ήδη έχουνε ανοιχτεί και οι ιδέες για τον επόμενο προορισμό είναι πολλές....μακάρι να μας δώσει δύναμη ο θεός να τις υλοποιήσουμε!!!

Μοτοσυκλετιστικούς χαιρετισμούς σε όλα τα φιλαράκια...καλά να είμαστε να καβαλάμε τις αγαπημένες μας και όπου μας βγάλει!!!!


ΥΓ. μην ξεχνάτε "Live for Riding....Ride for Living"
Reply With Quote