View Single Post
  #35  
Παλιό 31-03-2009, 13:51
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Αγορά ενδοσυνεννόησης Midland BT2.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από mjtir Εμφάνιση μηνυμάτων
Παρακολουθω αρκετο καιρο το θεμα ενδοσυνεννοηση , απο τις εκατονταδες καταχωρησεις σε site ανα τον κοσμο , μιας και δεν ειμαι κατοχος καποιας συσκευης . Παρολη την ευκολια που εχουν οι
bluetooth υλοποιησεις προσωπικα σε καμια περιπτωση δεν θα επενδυα σε αυτες μιας και σε βαθος χρονου και σε πορεια πολλων χιλιομετρων δεν ειναι εφαμιλλες με αυτες του παλιου καλου χαλκου.
Χρηστης του ''παλιου χαλκου'' είμουν μεχρι την 29/03/2009. Πολλες τετοιες ενδοσυνενοησεις περασαν απο τα χερια μου με τελευτάια μια chaterBox!
Την 29η Μαρτίου πηγα μια μοναχικη βολτα και χρησιμοποιησα την midland BT1 που μου χαρισε ο αδερφος μου μιας και την αντικατεστησε με την ΒΤ2!!!

Ενα εχω να πώ, κριμα που στερηθηκα ενα τέτοιο προιον τοσο καιρό πιστευοντας στον παραδοσιακό χαλκο!!! Με 140κμ μιλουσα στο κινητο με απιστευτη ευκρινεια!! Αναγκαστηκα να μειωσω στα 110-120 διότι δεν μπορουσα να συζητώ και να οδηγω με 140 ταυτοχρονα!!! Ρωτησα τους συνομιλητες μου αν ακουγεται ο προσπιπτων αερας πάνω στο μικρόφωνο και με ρωτησαν αν πραγματικα ειμαι πα΄νω στην μοτο κι οδηγω!! Δεν το πιστευαν!!! Αν συμπεριφερεται το ιδιο και στο οδηγο-συνεπιβάτη (που δεν εχω λογο να αμφιβάλλω μετα απο πληροφορίες άλλων αλλα και του αδελφου μου) τότε πραγματικα στερουμουνα κι εγω αλλα και ο συνεπιβάτης μου την χαρα της μεταξυ μας καθαρής χωρις φυσιματα και διακοπές επικοινωνίας!!!