View Single Post
  #53  
Παλιό 15-10-2010, 13:37
z_atomic Ο/Η z_atomic βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2010
Περιοχή: athens - volos
Μoto: R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 584
Προεπιλογή Απάντηση: Οι έλληνες αστυνομικοί σέβονται τον ΚΟΚ;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από giotis Εμφάνιση μηνυμάτων
Είμαι σίγουρος για αυτά που γράφω αν και θα έπρεπε να τα γνωρίζεις από τις εξετάσεις για το διπλωμα σου.

Τα αν υπάρχουν επικίνδυνες συνθήκες είναι θέμα υποκειμενικό ( κατά τη κρίση του) για αυτόν που έχει το δικαίωμα να κάνει τροχονομικές ρυθμίσεις.

Αν δημιουργηθεί ατύχημα θα πρέπει αποδείξεις στο δικαστήριο ότι αυτές και μόνο το δημιουργησαν και δεν υπήρχε κάποια συνεπαιτιοτητά σου - για να αποζημιωθείς για τυχόν ζημιά σου.
φιλε γνωρίζω πολύ καλά αυτό που είπες και δεν είμαι από τους ανθρώπους που πήραν δίπλωμα πληρώνοντας. Κακώς προσωποποιείς τη συζήτησή μας.
απλά εγώ το συγκεκριμενοποίησα σε σχέση με την στάθμευση στην εθνική οδό και κατά πόσο είναι αυτό επικίνδυνο.
Όσον αφορά το δικαστήριο, και το πως μπορώ να το αποδείξω είναι απλό. Δεν υπάρχει προειδοποιητική σήμανση ή επιτόπου τροχονόμος να εκτρέψει την πορεία των οχημάτων στην ελεύθερη λωρίδα.
Τώρα αυτό που λες για την κρίση του κλπ δεν το γνωρίζω, αλλά δεν είναι υποκειμενικό το ότι είναι επικίνδυνο το ότι κάποιος έχει παρκάρει στη δεξιά λωρίδα της εθνικής οδού χωρίς μέτρα ασφαλείας.
Είναι υποκειμενικό το ότι ένας ανάπηρος με καροτσάκι ή μια μητέρα με το παιδί της είναι αναγκασμένοι να κινηθούν στο οδόστρωμα και σε συνθήκες που η ορατότητα τόσο των πεζών όσο κ των οδηγών είναι περιορισμένη?
Δηλαδή αυτό είναι στην κρίση του τροχονόμου για το αν είναι επικίνδυνο? Και προφανώς κάθε φορά η κρίση του λέει ότι δεν είναι? Ε τότε κακώς κάνουμε όλη αυτή την κουβέντα.
Απλα παίζει μια ομάδα κ χέστηκε η φοράδα στ'αλώνι για τον κοκ.
Reply With Quote