View Single Post
  #1  
Παλιό 21-10-2010, 00:35
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Ποδήλατο και Moτοσυκλέτα

Πρώτα από όλα συγχαρητήρια στους admin για το άνοιγμα της σχετικής ενότητας, πιστεύω θα αποτελέσει αφορμή για όμορφα post αλλά και ευκαιρία για ποδηλατικές συναντήσεις-εξορμήσεις.

Ποδήλατο και μοτοσυκ.λέτα λοιπόν, δύο δίτροχα που για μένα αποτελούν εργαλεία μετακίνησης αλλά και διασκέδασης, και αν η μοτό είναι χρόνια πολλά σύντροφος στις μετακίνησεις, το ποδήλατο έχει μπει δυνατά στην ζωή μου τον τελευταίο χρόνο, κάτι η ανάγκη για άσκηση, κάτι 2-3 φίλοι που έχουν "τρέλλα" και τέλος ο μικρός Θανάσης που στα 6 του χρόνια έχει γράψει στο κοντεράκι του μία χιλιάδα χιλιόμετρα είχαν σαν αποτέλεσμα να μάθω και εγώ σιγά, σιγά πράγματα που είναι πολύ όμορφα και πολύ ενδιαφέροντα.
Το ποδήλατο μοιάζει σε πολλά με την μηχανή από το γεγονός ότι έχει 2 τροχούς, εώς το ότι υπάρχει μία ατελείωτη γκάμα αξεσουάρ, ρούχων κ.λ.π για να χαλάς τα λεφτά σου..

Έχω την τύχη να μένω κοντά την Πάρνηθα και στο Τατόι που αποτελούν προορισμό για πολλούς ποδηλάτες και κάθε Σ/Κ αφιερώνω αρκετές ώρες σε βόλτες στο βουνό, οπότε θα υπάρχει πάντα ανοικτή πρόσκληση για όσους θέλουν να γνωρίσουν τα μέρη ή σε όσους ήδη τα ξέρουν και απλά θέλουν και λίγη παρέα.
Reply With Quote