View Single Post
  #25  
Παλιό 03-12-2010, 14:42
vasorfa Ο/Η vasorfa βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Π.Φάληρο
Μoto: R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 5,340
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΩΛΗΣΗ ΚΛΑΣΙΚΩΝ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΩΝ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από classiccentury Εμφάνιση μηνυμάτων
Προς απάντηση των προαναφερθέντων θα ήθελα να προσθέσω μερικές φράσεις στην εν λόγω συναλλαγή. Εχει δίκιο ο ”adventure” να είναι εκνευρισμένος από τη συναλλαγή αλλά εδώ πρέπει να προσθέσω τα εξής:
Η εν λόγω μηχανή BMW R26 δεν αναπαλαιώθηκε από μένα και ούτε γνώριζα την κατάσταση της . Την ευθύνη για την κατάσταση την φέρει ο προηγούμενος ιδιοκτήτης κ. Αρης Παζάς από την Ερατεινή Φωκίδος (τηλ. 6977914906) τον οποίο προσπάθησα να φέρω σε επαφή με τον αγοραστή μου για να απολογηθεί. Σε συζήτηση που έκανα με τον κ. Αρη Παζά με διαβεβαίωσε ότι η μηχανή ήταν Ο.Κ. και είπε ότι ολα αυτά είναι υπερβολές του αναπαλαιωτή στον οποίο πήγε τη μηχανή ο αγοραστής. Εγώ δεν είμαι σε θέση να υποστηρίξω ούτε τον κ. Παζά ούτε τον αγοραστη της μηχανής. Την μηχανή αυτή την απέκτησα δίνοντας στον κ.Παζά ενα σκαραβαίο και είχα σκοπό να ασχοληθώ με την μοτοσυκλετα αργότερα. Οπως ακριβώς την παρέλαβα από το πλοίο χωρίς να την πάω σε ειδικό την άφησα στην άκρη για μελλοντική ασχολία. Ομως λόγω οικονομικών προβλημάτων για την εκδοση του περιοδικού μας αναγκάστηκα να τη βάλω στο car.gr για πώληση ακριβώς όσο την αγόρασα δηλ. 4.000 ευρώ. Μετά από 2-3 εβδομάδες μου στέλνει ο adventure το παρακάτω μήνυμα: «Διαθέτω 3000 αν ενδιαφερεστε το mail μου είναι mits70@hotmail.com» Επικοινώνησα μαζί του και έγινε η συναλλαγή. Οταν προσπάθησα να τη φορτώσω στο πλοίο εμφανήστηκε το πρόβλημα με την πρώτη ταχύτητα το οποίο το ανέφερα αμέσως . Τα παραπάνω μπορώ να τα υποστηρίξω και εγγράφως αλλά και ενόρκως αν χρειαστεί διότι επί 20 χρόνια επιχειρηματίας των γραφικών τεχνών στο Ηράκλειο Κρήτης δεν έχω δημιουργήσει κανένα πρόβλημα σε πελάτη ή προμηθευτή και δεν θέλω να ανακατευεται το όνομα μου με αυτό τον τρόπο. Αν δεν επιδιώξει τη νομική εκκαθάριση της συναλλαγής ο “adventure” θα τον επιδιώξω εγώ προκειμένου να μπουν τα πράγματα στη θέση τους. Εγώ βασικά δεν είμαι εμπορος οχημάτων αλλά επιχειρηματίας των γραφικών τεχνών και πρώην συλλέκτης αφού από το 2009 και μετά δημιούργησα μια σελίδα στο Car.gr - Μεταχειρισμένα Αυτοκίνητα προκειμένου να πουλήσω όλα μου τα οχήματα σιγά – σιγά για να διασώσω την επιχείρηση μου.
Αυτά είχα να πώ
Συγνώμη αν σας κούρασα με τη πολυλογία μου αλλά έπρεπε να βάλω τα πράγματα στη θέση τους.

Φιλικά

Μιχάλης Ρασιδάκης
6970 446565




Φίλε μου αν και δεν ειμαι ο καταλληλος να σου απαντησει σε αυτα που λες---και ενεκα της γνωριμιας μου--φιλιας με τον Μητσο(mist 70 και ΟΧΙ ADVENTURE....)...εγω απο οτι καταλαβαινω........μπηκες ενδιαμεσος σε μια συναλλαγη---δεν εξεταζω ΑΝ ΕΒΓΑΛΕΣ ΚΕΡΔΟΣ η οΧΙ...απλα....μολις η μοτο εφυγε απο τα χερια σου...αποποιηθηκες της ευθυνης....και εκτος αυτου....η μοτο---ΦΟΡΤΩΘΗΚΕ ΣΤΟ ΚΑΡΑΒΙ (με προβλημα ) και ενημερωσες τον ΑΓΟΡΑΣΤΗ.....αφου το καραβι ειχε ξεκινησει.....δεν ξερω αν αυτο ειναι επαγγελματισμος .η ηθικο ............τωρα τα περι υπερβολων τοων μηχανικων...τα ακουω βερεσε.......


υγ,

Ευχαριστουμε για την ΔΙΑΦΗΜΗΣΗ που εκανες στο ΠΡΟΣΩΠΟ σου και την ιστοσελιδα σου......




Βασιλης Ορφανος,

Μυλοποταμιτης ,


και ΦΙΛΑΡΑΚΙ με το.....ΘΥΜΑ...........
Reply With Quote