View Single Post
  #53  
Παλιό 15-12-2010, 14:46
Kimwnas Ο/Η Kimwnas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 746
Προεπιλογή Απάντηση: Strobo Lights για την μπέμπα μου ?

Πάντως πρέπει να λάβουμε υπ' όψιν μας, ότι δεν σημαίνει απαραίτητα ότι όσο πιο πολλά βάλουμε τόσο πιο χρήσιμα και ασφαλή θα είναι...

Κι απο προσωπική εμπειρία τις (ελάχιστες) φορές που είμουν με αυτοκίνητο σε κίνηση (πχ στην εθνική) και φιλτράραν μηχανές, αυτές που είχαν αναμένη την μεγάλη σκάλα (κάτι το οποιό -κακώς- κάνω κι εγώ στην μηχανή όταν πέσω σε πήξιμο) μου δημιουργούσαν πρόβλημα. Όχι για μένα, αλλά για τους αναβάτες, γιατί απλά με στραβώναν στους καθρέφτες -ειδικά οι ξένον- και δεν είχα ιδέα πού ακριβώς βρίσκονταν, πόσο κοντά μου, με τι ταχύτητα ερχόνταν κτλ... Απλά ήξερα ότι υπήρχε μια μηχανή κάπου εκει πίσω, και κρατούσα όσο πιο σταθερή την θέση μου να με περάσει... Φανταστείτε τώρα το ίδιο σκηνικό και να έχει η μηχανή μεγάλη σκάλα ξένον, προβόλια ομίχλης, στρόμπ και ότι άλλο πουλάνε στα μαγαζιά..με άπειρο/άσχετο/ηλικωμένο οδηγό στο μπροστινό αυτοκίνητο/α...
Είμαι υπέρ του να δείχνουμε την θέση μας στους άλλους οδηγούς όσο πιο καλά γίνεται, αλλά όχι υπέρ της υπερβολής!
Καλορυθμισμένη μεσαία σκάλα με καλή λάμπα, φωτεινό μπουφάν και κράνος την κάνουν την δουλειά τους...και στα ζόρια άντε να ανάψουμε και τα αλάρμ!

Last edited by Kimwnas; 15-12-2010 at 14:48.
Reply With Quote