View Single Post
  #57  
Παλιό 16-12-2010, 11:45
gemara Ο/Η gemara βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Γλυφάδα
Μoto: [Piaggio Vespa P150X] [R26 '56] [R51/3 '54] [R60/2 '66] [R69S '61] [R1200GS]
Μηνύματα: 5,006
Προεπιλογή Απάντηση: Strobo Lights για την μπέμπα μου ?

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από kostasx Εμφάνιση μηνυμάτων
Πολλοί από μας τα έχουν εφαρμόσει προ πολλού..αλλά δυστυχώς τους πήρε
η κάτω "βόλτα" με αποτέλεσμα να γεινόμαστε παράνομοι για να σώσουμε το τομάρι μας.Αυτά που αναφέρεις είναι τα στανταράκια και πολλές φορές δεν
είναι αρκετά!
Δεν είναι σωστό να συζητάμε για παράνομες μετατροπές και προσθήκες στις μηχανές, αλλά γνώμη μου είναι καλήτερα παράνομος παρά να τα βλέπω όλα
ανάποδα..
Δυστυχώς αναγκάζεσαι να γίνεις "παράνομος", έστω και με τη χρήση των φώτων, όταν κυκλοφορούν τόσοι πολλοί παράνομοι ανάμεσά μας με την ανοχή της αστυνομίας. Και για να το πάμε ακόμη πιο πίσω, κυκλοφορούν τόσοι πολλοί ανάμεσά μας που είναι εξ ορισμού παράνομοι (και αμόρφωτοι), γιατί έχουν πάρει με λάδωμα το δίπλωμά τους και έτσι δεν έχουν καν ιδέα για το ότι είναι παράνομοι.

Πείτε μου κάποιος αν έχει δει ή έχει ακούσει ποτέ να έχει γίνει έλεγχος σε όχημα που κυκλοφορεί στο δρόμο επειδή έχει αρρύθμιστα φώτα τα οποία είναι όχι μόνο ενοχλητικά για τους προπορευόμενους και τους επερχόμενους αλλά και επικίνδυνα. Εκτός αν είμαι εγώ ο μόνος που κυκλοφορεί και τον ενοχλούν φώτα άλλων και τόσα αυτοκίνητα ή δίτροχα της αστυνομίας που είναι δίπλα μου δεν τα βλέπουν...
Reply With Quote