View Single Post
  #123  
Παλιό 09-02-2011, 17:27
Uriah Heep Ο/Η Uriah Heep βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1,219
Προεπιλογή Απάντηση: "ΙΡΑΝ …λοξοδρομώντας με 4 γαλαζοελικόφρονες"

Το πρωί μετά το ειδυλλιακό breakfast στην Καππαδοκία, αποχαιρετιόμαστε με τον Κώστα και τον Μάκη.
Η απεργία βενζίνης μας αναγκάζει να χωρίσουν οι δρόμοι μας. Είναι αναγκασμένοι να κάνουν 850 χλμ για να προλάβουν το καράβι που φεύγει από την Σμύρνη στις ...6.30΄
Ο υποχρεωτικά γρήγορος ρυθμός τους, προκάλεσε 2 καθυστερήσεις για παραβάσεις του ορίου ταχύτητας!

Δυστυχώς, χάσανε το καράβι για μισή ώρα!
Δεν ξέρω αν έπρεπε να βάλω το "δυστυχώς" μπροστά στην προηγούμενη φράση...
.

...αυτό θα μας το πούν οι ίδιοι!

Γιατί εγώ πιστεύω ότι ΑΥΤΟ είναι το ταξίδι. Αυτό το 24ωρο που βρέθηκαν στη Σμύρνη ...κατά λάθος!

Μπορεί εγώ με το Θωμά, να μην βιαζόμασταν, αλλά από δική μου βλακεία τη φάγαμε την κλίση για υπέρβαση ορίου ταχύτητας...
.

...δεν είδα τον Σπήλμπεργκ με την κάμερα, γιατί μόλις πριν 5-10 χλμ είχαμε περάσει από άλλο μπλόκο αλλώβητοι και χαλάρωσα πηγαίνοντας μπροστά...

Νωρίς το απόγευμα φτάσαμε στην Constantinople και παρά τις καρυκευμένες με απογοητευτικά σχόλια για τον γολγοθά του να μπεις και να βγείς από το κέντρο, φτάσαμε με τη μία, σε 15 λεπτά το πολύ, μέσα στην πλατεία Ταξίμ!

Φωτό. Με τον Κώστα, χαλαρές στιγμές στα χωριά της Καππαδοκίας, μάλλον στο Ushisar
Attached Images
File Type: jpg α125.jpg (87.7 KB, 51 views)
Reply With Quote