View Single Post
  #128  
Παλιό 09-02-2011, 17:40
Uriah Heep Ο/Η Uriah Heep βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1,219
Προεπιλογή Απάντηση: "ΙΡΑΝ …λοξοδρομώντας με 4 γαλαζοελικόφρονες"

Έχω κατηγορηθεί πολλές φορές για τις φευγάτες επιλογές μου, σε όλες τις φάσεις της ζωής μου!

Καλά, … που πας με τους BMWδάκηδες? Ούτε που τους γνωρίζεις… μΕ είπες.
Δηλαδή, εσύ πιστεύεις ρε μεγάλε, ότι όταν έμαθα για τον Μάκη ότι είναι ιδιοκτήτης δύο (2) BMW GS1200, μιας απλής και μιας adv, πίστεψα ότι έχω να κάνω με χιππίζοντα τύπο ή με παιδί των λουλουδιών? σΕ είπα.
Και γιατί τους διάλεξες για συνταξιδευτές? μΕ ξαναείπες.
Θα σε πω στο τέλος….
Άσε με επι τέλους να …ολοκληρώσω! σΕ ξαναείπα.
Η δίτροχη, κυρίως διαδικτυακή, κοινωνία πλήττεται κατά το πλείστον, από μία ανίατη σοβαροφάνεια.
Σοβαροφάνεια=μανδύας της ημιμάθειας και υπερβολής! Διαβάζει ο άλλος εκστασιασμένος κάποιο "ταξιδιωτικό" , κάνει σχόλια αναρριγώντας από συγκίνηση, πέφτοντας στα γόνατα και κλαίγοντας σαν μικρό παιδί εκστασιασμένος!
Κι εκεί που περίμενες να βάλει την άλλη μέρα μπρός τη μηχανή και να δραπετεύσει …αλαλάζοντας προς το άγνωστο, παραγγέλνει κι άλλη πίτσα, πετάει κι ένα ταξιδιωτικό dvd και το απολαμβάνει…
.
.
…γλύφοντας τα δάχτυλα των μπροστινών του ποδιών!

Αυτά είναι μεγάλε! Και σου ‘ρχεται την άλλη μέρα με κλαψιάρικη φωνή, σαν καψουροτράγουδο του Γονίδη, για να σου πεί για το νέο αξεσουάρ που αγόρασε προσφορά και με 10 άτοκα κλίσματα, "τα φράγγα …γαμώτ! Που είναι τα φράγγα για κανένα ταξιδάκι …γαμώτ!"
Και δώστου υπερβολικά σχόλια θεοποίησης και μυθοποίησης της απλής …βόλτας εις ασφαλείς τριτοκοσμικάς χώρας, εκλιπαρόντας τους ταξιδεύοντες, να του επιτρέψουν να σνιφάρει "ολίγη" από ανταπόκριση …για να μπορεί να αναπνέει μοτοσυκλετιστικά!

Μη τα λες έτσι! Θα κάνεις εχθρούς! μΕ είπες.
Για 10 καλαμπούρια ας κάνω και 100 εχθρούς, είπε κάποιος μεγάλος...
Δεν με φοβίζει η εκδίκηση των …αγέλαστων!
Με ενδιαφέρουν οι λίγοι που έχουν χιούμορ και εν μέρει συμφωνούμε! σΕ είπα πάμπολες φορές!

ΑΝΤΙΤΑΞΙΔΙΩΤΙΚΟ γράφουμε μεγάλε…
.
.
…δεν παρουσιάζουμε συνταγή για ρεβιθοκεφτέδες σε πρωινάδικο!
Attached Images
File Type: jpg α130.jpg (43.8 KB, 64 views)

Last edited by Uriah Heep; 09-02-2011 at 18:29.
Reply With Quote