View Single Post
  #130  
Παλιό 09-02-2011, 18:07
Uriah Heep Ο/Η Uriah Heep βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1,219
Προεπιλογή Απάντηση: "ΙΡΑΝ …λοξοδρομώντας με 4 γαλαζοελικόφρονες"

Όλοι όσοι συμμετείχαν, ήταν αποφασισμένοι σαν μουτζαχεντίν …να κάνουν τις οποιεσδήποτε υπερβάσεις για να ζήσουμε το όνειρο!

Οι δύο προϋποθέσεις που έθεσα στον εαυτό μου …
1ο Να μπορέσουν όλοι να βρίσκονται παρόντες, στο προσκλητήριο της εκκίνησης και
2ο Να είναι σιδηρό####ι, γιατί “no miles….no smiles”…...
...είχαν ικανοποιηθεί με το παραπάνω!
Όλα τ΄άλλα ήταν λεπτομέρειες !
Όπως πρέπει να αντιμετωπίζεις θετικά τα απρόβλεπτα του ταξιδιού…
.
…έτσι πρέπει να δέχεσαι και τις όποιες διαφορετικές επιλογές, συνήθειες, χούγια των συνταξιδευτών σου!
Πρέπει να γνωρίζεις καλά το… ταξιδιωτικό “by pass”. Άμα γουστάρεις να κάνεις μόνο το δικό σου, πάνε μόνος σου, μεγάλε!

Αυτοί που ψάχνουν την τέλεια παρέα για ταξίδι με βάση το κινέζικο ωροσκόπιο …
.
...θέλουν, απλά, να έχουν άλλοθι, για να μη το κάνουν!

Κι άμα ξέρετε κανένα που να την βρήκε, δώστε μου τη διεύθυνσή του, να του στείλω μία κούτα τρίγωνα Πανοράματος!

Ως γνωστόν ή άγνωστον οι επιλογές μου θα ήταν πολύ διαφορετικές σ΄αυτό το ταξίδι.
Ως άγνωστον για τους πολλούς, υπέθετα και φανταζόμουν ότι θα ήταν διαφορετικά τα πράγματα…
Και τι έγινε δηλαδή? Αυτό που μέτρησε, ήταν η προσωπική μάχη που κέρδισε ο καθένας, με συγκινητικό τρόπο ορισμένες φορές, για να έρθει στο ταξίδι και το ότι δεν χαμπάριαζε από χιλιόμετρα,καιρούς, βροχές, χαλάζια!

Στην παρέα ήμασταν 3 "δύσκολοι" τύποι, Βασίλης, Κώστας, Νώντας και 2 εξαιρετικά παιδιά ο Μάκης κι ο Θωμάς.
Πέρασα πολύ καλά με όλους. Κάναμε καλή παρέα! Δεν είναι η ώρα να πάρω βελόνες πλεξίματος και να πλέξω το εγκώμιο του καθένα ξεχωριστά, γιατί δεν επιτρέπεται να γίνει κάτι τέτοιο από τις γραμμές ενός ΑΝΤΙΤΑΞΙΔΙΩΤΙΚΟΥ!
Εκτός αυτού, άμα συνεχίσω ακόμα να γράφω , η γυναίκα μου δεν θ΄αργήσει να μου το "σκάσει" το μπλάστρι στο κεφάλι.
Είμαι σίγουρος ότι ήταν άτυχη στιγμή, η αποχώρηση του Νώντα!
Ακόμα εξακολουθώ να πιστεύω ότι δεν υπήρξε ούτε ο σοβαρός λόγος ούτε η ανάλογη αφορμή.


Κώστα, Μάκη, Νώντα, Θωμά (με ηλικιακή σειρά), σας ευχαριστώ που ανεχτήκατε το σκληρό "ύφος" αυτού του αντι-ταξιδιωτικού.
Άλλωστε γνωρίζετε καλύτερα απ' οποιονδήποτε εδώ μέσα, ότι όλα είναι χιούμορ...


.........................................................................................................................................................


Μερικές μέρες μετά την επιστροφή, πήγα στην PRObike για ψιλοσέρβις 10.000χλμ και μοχαμπέτι. Έβλεπα τα αυτοκόλλητα "Tea 4 five"... ήταν κανονικά στη θέση τους, μετά τόσες χιλιάδες χιλιόμετρα, τόσες βροχές, χαλάζια και αέρηδες!
Ίσως κάποτε φθαρούν και ξεκολλήσουν…
.
…ποτέ όμως δεν θα φθαρούν οι αναμνήσεις μου από αυτό το ταξίδι...
.
...και το logo "tea 4 five" που κόλλησε στην καρδιά μου από αυτή την περιπέτεια…
.
…δεν θα φθαρεί και δεν θα καταφέρει τίποτα να μου το ξεκολλήσει!


..........................................................ΤΗΕ ΕΝD
Attached Images
File Type: jpg α132.jpg (57.6 KB, 85 views)

Last edited by Uriah Heep; 09-02-2011 at 18:32.
Reply With Quote