View Single Post
  #22  
Παλιό 08-03-2011, 04:48
Capitain Ο/Η Capitain βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Πειραιάς
Μoto: 2005 R1200RT
Μηνύματα: 1,335
Προεπιλογή Απάντηση: ...Γνώμη για adventure 1150 '04

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από N.GS Εμφάνιση μηνυμάτων
Ομοσταυλοι φίλοι μου έχοντας το 1100gs(αν και παλιογρια μου έκανε τα χατηρια)αποφάσισα ότι πρέπει να την αναβαθμισω,έχοντας Λοιπόν στα χέρια μου της δυο εν λόγο μηχανές,νομίζω ότι πιο πολύ μου έκανε το 1150adv. Δεν ξέρω μάλλον λόγο της στιβαροτητας της και γεμάτη μέταλλο το να ταξιδευεις φορτογκα και να στριβεις αδιάφορος χωρίς όλα αυτά να σημαίνουν ότι το 1200adv. Δεν είναι καλό απλά όταν ταξιδεψα με αυτό με τρόμαξε και με ξένισε το πόσο ελαφρύ ήταν για BMW και πόσο πολυ εύκολα έπεφτε στην στροφή τόσο πολύ που μερικές φορές εχανα και της γραμμές μου!!!!!
Αυτή πάντα είναι η άποψη μου χωρίς να θέλω να κατηγορησω κάτι...!!
Εγώ ερχόμενος από Fazer 1000 με 143 άλογα μαμίσια καταρχήν ξεπέρασα την τεράστια διαφορά δύναμης μη μπορώντας ακόμα να το χωνέψω αλλά έπαθα κολούμπρα με το γεγονός οτι μπορώ με λίγη προσπάθεια και όρεξη να κάνω πράγματα που θα με κρατήσουν μακρυα απο το συνεργείο για 50000 χλμ....
Πέραν τουτου και ισως να είναι και κουβέντες καφενείου, άκουσα ότι το 1150 (τουλάχιστον το δικό μου) είναι εξ'ολοκλήρου φτιαγμένο με ανταλλακτικά Γερμανιας και όχι απο συνεργασίες με Κινα-Ιταλια-κτλ...
Είναι και κάποιες λεπτομερειες που μπορει ένας χρήστης με απλα εργαλεία να κανει χωρις τη βοηθεια συνεργειου-εγκεφάλου, πχ αλλαγη υγρών ABS...
Με το Integral πρεπει να γινει μεσω PC..
Τεσπά, λέω ότι αν ήθελα άλογα, θα τα αγόραζα φθηνότερα Γιαπωνέζικα...
Αν ήθελα σουζομηχανή, θα αγόραζα Ducati....
Αγόρασα χαρακτήρα και αντοχή στο χρόνο μαζί με φιλικότητα προς το χρήστη....
Reply With Quote