View Single Post
  #25  
Παλιό 08-04-2011, 15:08
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: Service 30.000Km – Δυσαρέσκεια.

οι παλαιότεροι ίσως θυμούνται τη καταγγελία που είχα κάνει για συνεργείο σε κεντρική οδό των Αθηνών.
Εν περιλήψει..

Έκανα φασαρία εκεί, αποδέχτηκαν το λάθος αλλά μου φέρθηκαν σαν ξεπέτα όπως αναφέρεται παραπάνω, πλήρωσα τα σωστά και έφυγα και συγγνώμη ουσιαστική δεν άκουσα...
Μετά από 1 εβδομάδα με καλεί η BMW Hellas για το καλώς έχειν της διαδικασίας... Τα αναφέρω όλα αναλυτικά...
Το ανακοινώνω εδώ αφού είχα ήδη μιλήσει στην BMW Hellas η οποίοι προς τιμήν τους μου είπαν ότι ουσιαστικά δεν μπορούν να κάνουν κάτι παρά να μεταφέρουν τα παράπονα στη διοίκηση του συνεργείου και θα μπει η καταγγελία μου στο φάκελο του εξουσιοδοτημένου συνεργείου.
5 μέρες μετά αφού μίλησα με τη BMW Hellas με πήρε τηλ ο ιδιοκτήτης του συνεργείου να δικαιολογήσει τα αδικαιολόγητα χωρίς όμως ουσιαστικά να αποδέχεται το γεγονός που όμως οι πληροφορίες εκ των έσω λένε ότι συνηθίζει να κάνει τα ίδια σε ανυποψίαστους πελάτες....
Μόλις του είπα ότι έχω ήδη μιλήσει στη παρέα μου ενοχλήθηκε αλλά μου πέταξε το γνωστό βαλκανικό..."Τί μπορώ να κάνω για εσάς τώρα να το ξεχάσετε ??"
Στο τσακ ήμουν να του ζητήσω ένα RT....αλλά κρατήθηκα..

Νομίζω αυτή ήταν και η σωστή διαδικασία για τη κοροιδία που εισέπραξα...

Έχασε εμένα από πελάτη αλλά και αγοραστή (αργότερα άλλαξα 2 BMW) και ίσως να "έσωσα" και 5 ανθρώπους από τον ...παλιοχαρακτήρα
Reply With Quote