View Single Post
  #52  
Παλιό 04-05-2011, 13:48
loulou1100gs Ο/Η loulou1100gs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ-Κέντρο, πιό κέντρο δεν γίνεται...
Μoto: R1100GS-XRV 650 και NX650 Dominator-ΧRV 750 RD 07-XTZ 750 Super Tenere
Μηνύματα: 615
Προεπιλογή Απάντηση: Έφυγε ο Θανάσης Βέγγος

Ενας απόλυτα ΣΕΜΝΟΣ άνθρωπος που δεν ΠΡΟΣΚΥΝΗΣΕ ποτέ του κλίκες και συμφέροντα,δεν ΠΡΟΔΩΣΕ αυτά που πίστευε, ΒΟΗΘΗΣΕ όσους και όπως μπορούσε.Αυτοδίδακτος (η τέχνη δεν χρειάζεται δάσκαλο, ή τόχεις ή δεν τόχεις), αυτοδημιούργητος, δεν είδε τη δουλειά του ως μέσον πλουτισμού αλλά ως τρόπο επιβιώσεως.Σε μια εποχή "ξεραΐλας" αυτές είναι πράγματι δυσαναπλήρωτες απώλειες.Δυστυχώς η τεράστια αυτή "φουρνιά" καλλιτεχνών δεν έχει ισάξια διάδοχη κατάσταση.
Σ΄ευχαριστώ καλέ μου άνθρωπε γιατί νου έμαθες ότι η ζωή είναι πολύ αστεία για να την πάρω στα σοβαρά.Σ' ευχαριστώ γιατί μου έμαθες την διαφορά της σοβαρότητας από την σοβαροφάνεια.Σ' ευχαριστώ γιατί μου δίδαξες την μεγαλειώδη σημασία του αυτοσαρκασμού.Σ' ευχαριστώ γιατί μου έμαθες να μην κρύβω τα συναισθήματά μου.

Υ.Γ.
Δεν εμφανιζόταν στο "μπιζ" των παραστάσεων ούτε στο τελευταίο χειροκρότημα γιατί συγκινούνταν
Αρχές δεκαετίας '80, τον βλέπω χαμηλά στη Σόλωνος και διασχίζω το πεζοδρόμιο λέγοντάς του "σας ευχαριστώ". Η απάντησή του με το κεφάλι χαμηλωμένο: εγώ σ'ευχαριστώ παιδί μου.

Εσείς οι από πάνω, να τον προσέχετε...
Reply With Quote