View Single Post
  #108  
Παλιό 09-07-2009, 13:18
GSMAN Ο/Η GSMAN βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Ωροπός
Μηνύματα: 175
Προεπιλογή Απάντηση: Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου"

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από PortoLeone Εμφάνιση μηνυμάτων
Συγγνώμη που ξαναγράφω Γιάννη μου και δε μου αρέσει να επαναλαμβάνομαι.Ποιά Κούνεβα υπήρχε πριν 4 χρόνια όταν σκότωσε ο Πακιστανός τον Φάνη στη Θηβών και δε μίλησε κανείς ποια Κούνεβα υπήρχε πριν 3 χρόνια και κάτι όταν πάλι Πακιστανός πήγε να βιάσει 13χρονη συμμαθήτρια του παιδιού μου.Ποια Κούνεβα πριν 1 χρόνο όταν στη Νίκαια απήγαγαν 16χρονο κορίτσι και το βίασαν κατά συρροή οι ίδιοι.Ας αφήσουμε κατά μέρους το ποιος να προσέχει τα παιδιά του γιατί δε θυμάμαι πριν 15 χρόνια να έβαζα κάγκελα στο εξοχικό ή ακόμα και στο εδώ σπίτι για να ξυπνήσω ακέραιος.Να βγάλουμε τις παρωπίδες και να κοιτάμε κανονικά.Πρέπει ή δε πρέπει πλέον μετά το κύμα της μετανάστευσης να έχουμε τα παιδιά μας από κοντά?Πότε φοβόμαστε σα παιδιά να παίξουμε μέχρι αργά στις 11 ας πούμε μακρυά από το σπίτι?Εάν έχει κάποιος τα κότσια τη σημερινή εποχή ας αφήσει ανήλικο όπως μας άφηναν οι γονείς μας να πάει μόνος για παιγνίδι, στο φροντιστήριο, ή βόλτα με τους φίλους.
Κολάμε σε ονόματα όπως Κούνεβα.Μήπως θυμόμαστε κανένα από τα πιο πάνω ονόματα,ή θέλετε να σας πω πως τον φονιά του Φάνη τον φυγάδευσαν οι δικοί του στη χώρα του.Εκεί και στα άλλα δεν είδα καμμιά διαμαρτυρία και πορεία από κανένα.ΓΙΑΤΙ?
Μα φυσικά ήταν παιδιά.Και δεν ήταν σε κανένα πολιτικό χώρο ούτε συνδικαλιζόντουσαν πουθενά.
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
Ο ΦΑΝΗΣ ΝΕΚΡΟΣ
Και τα κορίτσια 16 ετών το ένα και 17 το άλλο στιγματισμένα από πεινασμένους που ίσως λέω ίσως στα σχολεία να τους μάθαιναν ό,τι πρέπει να τους "υποστηρίζουμε".
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΜΩΣ
Αυτά τα κορίτσια θα είναι κάπως δύσκολο να χωνέψουν τον οποιαδήποτε που ήρθε στη χώρα τους,τους έδωσε ψωμί να φάνε και εκείνοι τη βίασαν.
ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ????
ΕΑΝ ΕΓΩ ΗΜΟΥΝ ΠΑΤΕΡΑΣ?
ΕΑΝ ΕΣΥ?
ΤΟΤΕ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΑΜΕ?
Οταν έχω μεγαλώσει σε μία γειτονιά με τους γονείς του Φάνη τι θα πω φίλοι μου στον αδελφό του?
Όταν η μικρή .... έπαιζε με το γιο μου τι θα πω στο παιδί μου?
Τι να πω στο ίδιο το κορίτσι τώρα που είναι 16 ετών?
Και μη μου πείτε το χυδαίο,θα μπορούσε να ήταν δικοί μας.Τι γίνετε τώρα που έτυχε και καλά να είναι και στις τρεις περιπτώσεις Πακιστανοί.?
Ευχαριστώ!!!
Και κάτι σημαντικό.Θέλω να καθήσουν στη καρέκλα του δικαστηρίου μαζί με αυτούς που έκαναν κακό στη Κούνεβα.Τέτοιους μετανάστες θέλουμε,όπως αυτή η γυναίκα που ήρθε να βγάλει το ψωμί της και να δουλέψει.Όχι να βιάσει και να σκοτώσει.!!!
Χτύπα ξύλο θεέ μου να μη συμβεί ποτέ σε κανένα πατέρα αυτό......
όμως ποτέ δε μπόρεσα να καταλάβω τους ανθρώπους που τους συννέβησε αυτό και απλά πήγανε στην Αστυνομία !!!

Αν τολμούσαν δε να κάνουν διαδήλωση γι αυτό που συνέβηκε στο Φάνη και στα κοριτσάκια θα ήταν ακροδεξιοί φασίστες(όπως είναι και όλοι οι κάτοικοι Αγίου Παντελεήμωνα και πέριξ)

Που ##### οδηγούμαστε ρε πστ μου????
Reply With Quote