View Single Post
  #1  
Παλιό 24-07-2009, 00:17
kostas_366 Ο/Η kostas_366 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Επίδαυρος-Κερατσίνι
Μoto: R 1100 gs και τώρα R 1150 gs
Μηνύματα: 7,799
Προεπιλογή Michelin Anakee 2 σε 1150gs

Ήρθε από καιρό η ώρα της αλλαγής...
Βρήκα κάποια χρήματα (μιας και από την δουλειά πάμε για τον 8ο μήνα απλή...οι) και άλλαξα τα λάστιχα..
Φορούσα anakee1 και έβαλα τα anakee2. Νούμερα
Εμπρός: 110/80 r19 δείκτης Η
Πίσω: 150/70 ρ17 δείκτης Η ......ο μικρός δείκτης
*Σίγουρα εδώ θα είναι και αρκετοί έμποροι λαστιχάδες.. δεν ρώτησα όμως πολλά, ο χρόνος και λόγο .....κουλούρας είναι λίγος, πήρα ένα φίλο μου σύστησε τον Νίκο και πήγα κατευθείαν εκεί ....κάπου στην Μιχαλακοπούλου.. Την επόμενη φορά θα βάλω ποστ και θα δω και τα εδώ παιδιά.
Οπότε η μπέμπα πήγε στην ράμπα



Στα παλιά τους έβγαλα το λάδι
Ο μάστορας, καλό παιδί και γνώστης ξεκίνησε την δουλειά. Νομίζω είπε μια καλή τιμή (τιμή για μοντέλα μου είπε για να δεις wet τι γίνεται ) άρχισε δουλίτσα.



Έπειτα από λίγη ώρα πάει και το εμπρός έτοιμο, ζυγοστάθμιση και όλα οκ. Η ζαντούλα ``έχανε``λίγο αλλά ο μάστορας είπε σε όλα τα bmw Δηλ. σε όλες τις ακτίνες έτσι είναι και η δικές μου έπαιζαν ελάχιστα. Δηλ. δεν υπάρχει βλάβη απλά έτσι είναι η ακτινα.



Έπειτα από λίγη ώρα όλα έτοιμα και η κούκλα βγήκε στον δρόμο.



Μην ξεχάσετε ένα καλό πλύσιμο για να φύγουν σαπούνια και γράσσα από άξονες. Προσοχή το λάστιχο στην αρχή θέλει ....προσοχή..



Εντυπώσεις: Περίμενα ότι δεν θα μπορώ να το οδηγήσω. Έτσι ακριβώς έγινε. Το παλιό στραβό-πατημένο λάστιχο το θεωρούσα σωστό, οπότε αυτό με ξένιζε.
Μετά από κάποια κλμ άρχισα να το συνηθίζω. Θα πω ότι είναι καλό λάστιχο και θα συνεχίσω εντυπώσεις στην πορεία, και έπειτα από κάποια κλμ.
Οπότε... συνεχίζετε

υστ. έτσι σας-μας κάνουν και στις ταινίες και δεν χάνουμαι επεισόδιο
Reply With Quote