View Single Post
  #8  
Παλιό 24-07-2009, 23:15
BOXER Ο/Η BOXER βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Μοσχατο
Μoto: R1200gs
Μηνύματα: 2,806
Προεπιλογή Απάντηση: Ανάγκη για Αίμα

Παιδια για το ατυχημα που ειχε το παληκαρι (Γιωργος στο ονομα, οπως πολυ σωστα αναφερφηκε ποιο πανω) την τεταρτη το μεσημερι (αν θυμαμαι καλα)στην Μεσογειων κατω απο την γεφυρα κατεχακη,στο ρευμα προς Αθηνα, εχω να πω οτι ειχα την "ατυχια" να βρισκομαι 20 μετρα πισω του την ωρα εκεινη και να δω ολο αυτο το θλιβερο συμβαν !!!
Το πρωτο πραγμα που αντικρυσα μολις κατεβηκα απο την μηχανη ηταν ενα παληκαρι κατω απο το αυτοκινητο, ΟΛΟΚΛΗΡΟ! Παγωσα και μονο στην θεα του !!!!
ΚΑΙ ΟΜΩΣ, ειχε τις αισθησεις του και μαλιστα ελεγε στον οδηγο του αυτοκινητου, που φωναζε και εκλαιγε κοιτοντας τον σκυμμενος κατω απο αυτο,και σε κατασταση σοκ (πραγμα απολυτος φυσιολογικο οχι μονο για τον οδηγο αλλα και για εμας εκει) να τον βγαλει απο εκει!!!!!!!
5-6 ατομα σηκωσαμε το αυτοκινητο απο την μια πλευρα και ΧΩΡΙΣ κανενας να προλαβει να τον τραβηξει, ειχε ηδη βγει ΜΟΝΟΣ του!
Επικοινωνουσε και μιλουσε κανονικα σε οτι και αν τον ρωτουσαν , πραγμα που επανεφερε την καρδια μου λιγο στην θεση της. Βεβαια η εξωτερικη εμφανιση ειναι καθαρα υποκειμενικη γιατι πολλες φορες δεν εχει καμμια σχεση με την εσωτερικη κατασταση του σωματος (πχ εσωτερικη αιμοραγια κτλ...) αλλα οπως και να το κανουμε αλλιως ειναι να βλεπεις τον ανθρωπο να μιλαει και να στεκει στα ποδια του, υστερα απο τετοια "κατασταση". Σε γεμιζει ελπιδα για το καλυτερο!
Την μερα και την στιγμη εκεινη, μεσα στην ατυχια του ο Γιωργος ειχε μαζι του την Παναγια και τον Χριστο να τον σωσουν, και αυτο γιατι:
1. Την στιγμη που εγινε αυτο το θλιβερο συμβαν, ακριβως στα 30 με 40 μετρα και στο αντιθετο ρευμα ηταν ενα ασθενοφορο, σαν σταματημενο λογο της κινησης, σαν να περιμενε...........
2. Μεσα στα επομενα δυο λεπτα εμφανιστηκε μια γυναικα αστυνομικος πεζη, η οποια ρυθμισε αμεσως τα της κυκλοφοριας........
3. Καταφερε να σταθει στα ποδια του και να επικοινωνει κανονικα παρολο το "βιαιο" της υποθεσης.....
4. Το κρανος που φορουσε σαν απο θαυμα του βγηκε απο το κεφαλι την στιγμη που βρεθηκε κατω απο το αυτοκινητο (το κρανος ειναι που δεν χωραει με τιποτα κατω απο ενα αμαξι -pegeuot το συγκεκριμενο-) αποφευγοντας ετσι πιθανον τα χειροτερα για το λαιμο, το σβερκο του, ποιος ξερει............
5. Η διακομιδη του στο νοσοκομειο εγινε στον ταχυτερο δυνατο χρονο........

Αυτο που εχω να πω ειναι πως ευχομαι μεσα απο τα βαθυ της καρδιας και της ψυχης μου, οπως ολοι αλλωστε αυτο κανουμε ειμαι σιγουρος, να αναρρωσει το ταχυτερο δυνατο και να γυρισει στην οικογενεια του αλλα και σε ολους εμας (ειτε τον γνωριζουμε προσωπικα ειτε οχι) παλι γερος και δυνατος.

Υ.Γ. Ο Θεος θα τον βοηθησει ξανα για γρηγορη αναρρωση, ειμαι σιγουρος, γιατι μετα απο αυτα που ειδα με τα ματια μου, το πιστευω πως ο ιδιος ο Θεος, θελει ο Γιωργος να ζησει και να γυρισει σε εμας.

ΕΧΕΙΣ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΟΛΩΝ ΜΑΣ ΦΙΛΕ ΓΙΩΡΓΟ!
Reply With Quote