View Single Post
  #8  
Παλιό 14-11-2011, 04:34
yns Ο/Η yns βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Ηράκλειο
Μoto: F800GS (απ'τα χωμάτινα), DR250R
Μηνύματα: 4,854
Προεπιλογή Απάντηση: Ερώτηση για τον ImageShack

Προσοχή με το imageshack, έχουν αλλάξει κάποια πράγματα στους κανόνες λειτουργίας. Το πήρα χαμπάρι όταν από ξένο υπολογιστή και από το κινητό προσπαθούσα να δω κάποιες φωτογραφίες που είχα ανεβάσει σε ένα μου site. Δεν τις έδειχνε και έδειχνε μόνο το βάτραχο (logo του imageshack). Όταν ήμουν από το δικό μου pc μιας και έχω λογαριασμό (και προφανώς το cookie αποθηκευμένο στην cache του browser) τις έβλεπα κανονικά.
Ο λόγος:

- Does ImageShack allow direct linking?
- Yes, ImageShack does allow embedding files into web pages. However, in order for ImageShack to continue to provide free image hosting, we ask that you do not modify the linking code in any way. Also, under some circumstances, some domains will need to be registered with us if users on that domain wish to direct link to images hosted on ImageShack. Please visit our Domain Registration page if that is the case.
(link)

Προσωπικά πλέον χρησιμοποιώ το photobucket, ανεβάζω τις φωτογραφίες μου σε ξεχωριστούς φακέλους και χρησιμοποιώ το "Generate link codes for selected" για να αντιγράψω τα link για όλες τις εικόνες. Επικολλώ σε ένα αρχείο κειμένου, προσθέτω τις περιγραφές και είμαι έτοιμος.
Reply With Quote