View Single Post
  #9  
Παλιό 23-02-2012, 22:59
napgeo Ο/Η napgeo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: ΠΡΕΒΕΖΑ
Μoto: HONDA ΝΤ700
Μηνύματα: 8,106
Προεπιλογή Απάντηση: Επιστολή Ναυάρχου Νίκου Παππά Επίτιμου Αρχηγού ΓΕΝ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vpentza Εμφάνιση μηνυμάτων
μην δαιμονοποιείς τα φράγκα που πιθανόν να έχει κάποιος από την οικογένειά του αν και.... στα 82 του, επειδή λογικά δεν είχε ποτέ έξοδα από τα 18 και μετά (όλα καλυμμένα) μαζί και η παχυλή σύνταξη μέχρι προσφάτως, θα έπρεπε να έχει κάνει περιουσία από μόνος του...

και φιλικά ρωτάω...φάρος ελπίδας για τί ακριβώς ? θα προλάβει η κόρη μου που είναι 6 ετών να δει κάτι από αυτόν ?
ναι θα είναι ιδανικός να σου περιγράφει ιστορίες που πρέπει να λένε οι μεγάλοι και να ακούνε οι μικρότεροι αλλά σε τί να ελπίζω από αυτόν ??? δεν έχει ήδη δώσει αρκετά στην υπηρεσία του, στη χώρα ???
ας επιδιώξουμε να έχουμε φάρους ελπίδας νεότερους ανθρώπους που θα έχουν τον χρόνο να κάνουν πραγματικότητα τα όνειρά τους(μας)...

προς θεού μην θεωρείς ότι αρνούμαι την ικανότητά του αλλά θέλω να ελπίζω αλλού , θέλω να ελπίζω σε περισσότερο (μακρύτερο)μακροπρόθεσμο σχέδιο.....

Σεβαστή η γνώμη σας αλλά θα ήμουν κατάπτυστος να σχολιάσω την ζωή και το έργο του Ναυάρχου.
Έχω υπηρετήσει μαζί του αρκετά χρόνια. Σε καμία περίπτωση δεν θα κάνω αντιπαράθεση μαζί σας.
Να είστε καλά.
Reply With Quote