View Single Post
  #9  
Παλιό 03-03-2012, 13:30
evanb Ο/Η evanb βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ANO PATISIA
Μoto: R 1200 GS, 2008
Μηνύματα: 304
Προεπιλογή Απάντηση: Εχω δικιο σας ρωταω?

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από evanb Εμφάνιση μηνυμάτων
Οταν εχει βαση το παραπονο του πελατη δωσε λυση και αμεσα και ζητα και συγνωμη .
Εχω ζηση χρονια στο εξωτερικο, στη Αμερικη, και γι' αυτο εχω αυτην την λογικη.
.
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vrantos Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδιά μην γενικεύουμε.Τώρα με το ΝΕΤ και με την πληθώρα των καταστημάτων, πολλοί πελάτες έχουν αποθρασυνθεί και πιστεύουν οτι επειδή σου αφήνουν χχ ευρώ, θα κάτσεις να σε ...................Αυτό είναι λάθος τακτική και επειδή κάποιοι καταστηματάρχες (λόγω κακής οικονομικής κατάστασης) το δέχονται, δεν σημαίνει οτι αυτό θα πράπει να γίνει κανόνας.
Και στην Αμερική που λέει ο φίλος, όταν ο πελάτης έχει άδικο, φωνάζουν τον αράπη τον σεκιουριτά και τον πετάει έξω από το κατάστημα με κλωτσιές.
δεν ξερω σε πια Αμερικη εσυ εζησες αλλα σιγουρα οχι εκει που εζησα εγω.
Αν δεν ξερεις καλυτερα να προσεχουμε τι λεμε μιας και υπαρχουν πολλοι που μας διαβαζουν. Σου συνεβει τετοιο περιστατικο ??? Ειμαι πολυ περιεργος να μαθω , αν ναι σε πια πολιτεια ????

Στην Αμερικη δεν τους ενδιαφερει για πιο λογο επιστρεφεις κατι πισω, το παιρνουν χωρις ερωτηση και επιστροφη $ και οχι να σου κοψουν πιστωτικο για να αγορασεις κατι αλλο.

Γενικοτητες δεν μου λενε τιποτα.
Τι θα πει εχουν αποθρασυνθεί ? εχεις καποιο παραδειγμα να μας πεις ( κατι που το εζησες) ?
Δηλαδη αν ο φιλος που τον εφερε απο Χαλκιδα και του ειπε μετα οτι αλλαξε η τιμη, ο φιλος εχει 'αποθρασυνθεί' που εκανε παραπονο ? Στο γενικα λεμε πολλα αλλα στην πραξη .......
Reply With Quote