View Single Post
  #3  
Παλιό 07-03-2012, 17:43
dottmicalis Ο/Η dottmicalis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2012
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS Adventure '07 alpine white Vespa 50s "Vespino" '78 bianco
Μηνύματα: 311
Προεπιλογή Απάντηση: καμμένο led πίνακα οργάνων?

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από stukas Εμφάνιση μηνυμάτων
για δες εδω φιλε ισως σε βοηθησει..http://www.gsforum.gr/%CE%A4%CE%B5%C...9%CE%B1-11100/
Παιδιά το ίδιο πρόβλημα με τον stukas είχα και συνεχίζω να έχω κι εγώ. Πιο συγκεκριμένα το στροφόμετρο δεν εχει φωτισμο στο backround.

Σημειωτέον οτι τη μηχανή την πήγαινα μέχρι πρόσφατα μόνο στον Παναγιωτόπουλο. Δε την έπλενα κι εγώ ποτέ με πιεστικό. μονο στο χέρι.

Αφου τους ζήτησα τότε να μου αλλάξουν καμια ασφάλεια (αυτό πίστευα οτι φταίει) ενημερώθηκαν και μου ειπαν οτι υπάρχει μια λεντο-ταινία η οποία μάλλον έχει καεί σε εκείνο το σημείο και η οποία δεν αλλάζει. Εκτός κι αν αλλάξω καντράν.

Για μενα δεν ήταν λύση αυτό και έτσι απλά συνέχισα να το ψάχνω χωρις να εχω ακομα βγάλει άκρη πριν δω το ποστ σας.

Πάντως κάτι ψυλλιάστηκα όταν πλένοντάς την μια μερα, την έβαλα μπρος μετά το πλύσιμο (ειχε πέσει ο ήλιος κι έτσι φωτίστηκε το καντράν) και ώς εκ θαύματος λειτουργούσε και πάλι. Προσωρινά όμως

Οπότε ουτε καμμένη λεντοταινία ούτε μ@λακίες τούμπανα. Κατάλαβα οτι πρόκειται περι βραχυκυκλώματος. Περίεργο βέβαια που συμπεριφέρθηκε έτσι... αλλά αυτή ειναι η αλήθεια.


Reply With Quote