View Single Post
  #29  
Παλιό 23-03-2012, 14:35
El Diablo Ο/Η El Diablo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2011
Περιοχή: Κρήτη
Μoto: S 1000 RR
Μηνύματα: 27
Προεπιλογή Απάντηση: ΤΙΜΕΣ ΓΙΑ ΤΑ C600SPORT & C650GT

Φίλε μου αφού το χοντραίνεις και γίναμε και ‘μέτοχοι’ άκου:

Ασχολούμαι επαγγελματικά με το χώρο της μοτοσικλέτας τα τελευταία 16 χρόνια. Έχω προσωπική άποψη για τις περισσότερες μάρκες μοτοσικλετών διότι τυγχάνει αντί να σπάω πιάτα στα μπουζούκια να κάνω συλλογή δίτροχων τα οποία και απολαμβάνω στον (όποιο) ελεύθερο χρόνο διαθέτω. Είμαι 40 χρονών και οδηγάω καθημερινά μοτοσικλέτα στο κέντρο της πόλης (περίπου 65 χλμ. την ημέρα). Αυτοκίνητο δεν έχω και δεν θα πάρω.

Για το αστείο που είπες για ‘μετοχές’ δεν θα επεκταθώ γιατί θα γίνει προσωπικό το ζήτημα.

Στο δια ταύτα:

Πιο V-Strom είχες εσύ προσωπικά και το πήγες εκτός εγγύησης και καλύφτηκες από την εταιρία με goodwill όπως κάνει η BMW;
Οι δίσκοι και οι συμπλέκτες είναι αναλώσιμα και εξαρτάται σε μεγάλο μερίδιο από τον οδηγό και τη χρήση που τους κάνει η φθορά τους.
Ανέφερες το ESA; Το ABS; Ποια εταιρία πρωτοπαρουσίασε τα προαναφερόμενα συστήματα; Με ποιανού κόστος εξέλιξης τα παίρνουν έτοιμα οι άλλοι και τα φοράνε στα μοντέλα – αντιγραφές τους; (βλέπε Triumph). Είχες εσύ πρόβλημα με την ανάρτηση σου και δεν στη άλλαξαν; Εγώ προσωπικά είχα V-Strom και ταλαιπωρήθηκα αρκετά με ‘δήθεν’ ρυθμίσεις και χρεώσεις για τις οποίες πλήρωνα τα 300 που αναφέρεις αλλά τις εργασίες δεν τις έκαναν και το λάδι ήταν μαύρο 2 ώρες μετά την υποτιθέμενη αλλαγή…

Το κόστος συντήρησης φίλε μου εξαρτάται από τη ποιότητα των υπηρεσιών που απολαμβάνεις. Έχει το ίδιο κόστος η κάθετη μονάδα του Παναγιωτόπουλου με το συνεργείο του ‘κιρ’ Μήτσο στη Κυψέλη; Έχει διαγνωστικές μονάδες, πιστοποίηση, ειδίκευση;

Όταν κάθεσαι έξω από το συνεργείο, τη περιμένεις να ακούσεις, για το πώς τελείωσε το Ezel ;

Λοιπόν ‘αγανακτισμένε’ ιδιοκτήτη BMW, τα προϊόντα της φίρμας δεν είναι για όλα τα πορτοφόλια. Επειδή αγόρασες premium προϊόν, δικαιούσαι premium εξυπηρέτηση, όχι σέρβις με 80€ και εφ’ όρου ζωής εγγύηση!
Πάρε λοιπόν SΗ 300 που δεν καίει και βενζίνη, δείξε μας και εσύ τα ‘χαρτιά σου’ που σε πειράξαμε όσοι υποστηρίζουμε τα προϊόντα που αγαπάμε και αν σου αρέσει τόσο πολύ το V-Strom, το πουλάω 3.700€ (συζητήσιμη).
Reply With Quote