View Single Post
  #59  
Παλιό 29-03-2012, 13:49
emix Ο/Η emix βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: ΚΤΜ 950 Super Enduro
Μηνύματα: 1,794
Προεπιλογή Απάντηση: Απορια σχετικα με τα στιγματα των gps

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από nibo Εμφάνιση μηνυμάτων
Ηλια οσο αφορα τα trail ride που ρωτησες, να σου πω οτι εμενα τουλαχιστον οσο καιρο τρεχω στους αγωνες δεν μου απογορευσε κανεις ουτε με εγγραφη ουτε με προφορικη δεσμευση να μην δινω τις διαδρομες των αγωνων
Σε δημοσιες βολτες ομως που ποσταρω δεν ανεβαζω στο ιντερνετ διαδρομες των αγωνων, οχι γιατι μου το εχουν απαγορευσει αλλα γιατι μ'αρεσει τις διαδρομες που κανω σε δημοσιες βολτες να τις βγαζω εγω και να μπορουν να τις ακολουθησουν ολοι
Σε βολτες ομως που παω με την παρεα μου και δεν ειναι δημοσιες, κανω πολλες φορες τις διαδρομες των αγωνων για προπονηση, και δινω τα ιχνη του GPS των αγωνων στους φιλους που παμε παρεα
Για τα trail ride επισης να πω οτι ο κυριως λογος που η διοργανωση μας δινει την διαδρομη την τελευταια στιγμη πριν τον αγωνα και πρωσοπικα, και οχι πιο νωρις, ειναι για να μην εχουμε προλαβει να κανουμε την διαδρομη πριν τον αγωνα, γιατι η διαδρομη στον αγωνα πρεπει να ειναι αγνωστη σε ολους
στα φιλικα trail ride ομως που γινονται καθε χρονο, και δεν υπαρχει καταταξη, εκει τα ιχνη των διαδρομων του GPS ειναι διαθεσιμα απο την διοργανωση στο ιντερνετ και οποιος θελει μπορει να τα κατεβασει

Σ ευχαριστω Νικο.
Reply With Quote