View Single Post
  #9  
Παλιό 21-06-2012, 16:18
dottmicalis Ο/Η dottmicalis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2012
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS Adventure '07 alpine white Vespa 50s "Vespino" '78 bianco
Μηνύματα: 311
Προεπιλογή Απάντηση: Βοηθεια! Αξιζει??

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yns Εμφάνιση μηνυμάτων
Είχα για περίπου 6 χρόνια μοτοσυκλέτες με Ελληνικά νούμερα στην Ιταλία και το μόνο που έκανα ήταν μια ανανέωση της πράσινης κάρτας κάθε 6 μήνες. Μου την έστελναν και κυκλοφορούσα κανονικά (και 2 φορές που με σταμάτησαν έλεγξαν μόνο την πράσινη κάρτα). Η νομοθεσία τότε (δεν γνωρίζω τώρα τι γίνεται) έλεγε πως έπρεπε το όχημα να κατεβαίνει κάθε 6μηνο στην Ελλάδα αλλά εγώ την κατέβαζα μόνο κάθε καλοκαίρι...

Τώρα το άλλο που λες ότι την απολαμβάνεις περισσότερο εκεί τη μηχανή σε μια χώρα χωρίς βουνά είναι πολύ σχετικό..

Καλό κουράγιο και καλή συνέχεια!
Θα συμφωνήσω με τον προλαλήσαντα.
Ακριβώς αυτή ειναι κι η δική μου εμπειρία, στην ίδια χώρα για περίπου τόσα χρόνια...

Και Ολλανδία που ειχα επισκευθεί με μηχανή, ποτέ δε μου ζήτησαν πόσες μέρες θα μείνω...

Πραγματικά μου προκαλεί εντύπωση...


Πάντως αν πραγματικά δε μπορείς να το αποφύγεις, για μένα, η γνώμη μου ειναι οτι αξίζει να αλλάξεις τις πινακίδες.

Το κοστος σου -όχι ευκαταφρόνητο- θα ειναι αυτο που θα είναι. Άντε όμως πούλα τη δική σου -που σημειωτέον δεν σου εχει βγαλει κάποιο προβλημα- άντε βρες μετά άλλο καλό μηχανάκι να αγοράσεις (αν δε πας για καινούριο)...

Δε ξέρω. μπρος γκρεμος και πισω ρέμα.
Αλλά τουλάχιστον ειναι το δικό σου μηχανάκι και το ξέρεις.
Reply With Quote