View Single Post
  #13  
Παλιό 21-09-2009, 09:58
ekatontarxos Ο/Η ekatontarxos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
25/4/65 - 5/7/09
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Στην μνήμη μας για πάντα !
Μoto: GS1200ADV
Μηνύματα: 157
Προεπιλογή Απάντηση: Προστιμο σε ξενη χωρα...

Δέν είναι έτσι,είμαι πολύ προσεκτικός οδηγός σεβομαι πολύ τα σήματα τής τροχαίας γι αυτό άλλωστε καί παρά τά πολλά χλμ μού έχουν συμβεί ελάχιστα δυσάρεστα περιστατικά και στό εσωτερικό και στό εξωτερικό.
1 Τουρκία Τα ήθελε ό ####ς μου,κράνος και σήματα ήταν option γιά μένα,με την τριβή με τό supertenere club έβαλα μυαλό καί έγινα μοτοσυκλετιστής...
2 Πράγα Ειχαν βγεί όλοι παγανιά να γράψουν οδηγούς τουριστες ,εξ ου και το στημένο μπλόκο,θαυμαζα τήν Πράγα καβάλα και δεν πρόσεξα το σήμα ακολουθώντας ένα τραμ από πίσω ότι δεν επιτρέπονταν αυτοκίνητα σε ένα δρομάκι (το οποίο πρέπει να το παραβίαζαν όλοι)
3 Γερμανια Ειχαν βάλει πολυ κοντα το σήμα στη γεφυρα και δεν προλαβα να κοψω,είχε γίνει και ένα τροχαίο το προηγούμενο βράδυ με ένα μεθυσμένο,εξ ου και η παρουσια της τροχαιας
4 Ελβετία Δεν σταμάτησα σέ μπλόκο για αλκοτεστ ,είχαν αφήσει στό περιπολικό τα μεγάλα φωτα αναμένα σε μια ερημια στην επαρχια και με τυφλώνανε,χωρις φάρους και φυσικα που να δω το σημα να κανω στήν ακρη και παρα τις διαμαρτυρίες μου έφαγα μια "τουριστική"
5 Σουηδία Σε 3 λωρίδες κυκλοφορίας τέλειου οδοστρώματος που σε υποχρεώνουν να πηγαίνεις με γελειες ταχύτητες σε ένα στερημένο Ελληνα σίγουρα θα του βγάλουν τό...χουλιγκαν από μέσα του (μονο η Σουηδία είναι 2500 χλμ ασφαλέστατου οδοστρώματος)

Στα υπερ,στο Αμστερνταμ ΔΕΝ καπνισα χασις (γιατί δεν είμουν σίγουρος άν μπορουσε κανεις να με συγκρατήσει αν απόφάσιζα να βγώ στό μπαλκόνι για να πετάξω σαν πουλί! )
Reply With Quote