View Single Post
  #48  
Παλιό 26-09-2012, 04:10
TEOSS Ο/Η TEOSS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: R 1100 GS R 51/3 CB250RS
Μηνύματα: 2,237
Προεπιλογή Απάντηση: ΔΙΟΔΙΑ ΑΦΙΔΝΩΝ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Giorgos_S Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν νομίζεις οτι ζητάω να βρω εξηγήσεις για αυτά που λες από κάποιο μέλος σε ένα μοτο-φορουμ όντως υπάρχει πρόβλημα. Όχι δικό μου ...

Γι αυτά που είμαι σίγουρος όμως και ξέρω να εκφράζω άποψη είναι οτι η χρηματοδότηση των έργων οδοποιίας στη χώρα μας έγινε κατά 40-60% από χρηματοδότηση της Ε.Ε., κατά 10-20% από το κράτος και οι ιδιώτες μεγαλοεργολάβοι έβαλαν από 5-25% ίδια κεφάλαια.Μπορείς να δείς το πρόβλημα ? ...

Δε μπορώ λοιπόν με τίποτα να χωνέψω να πληρώνω διόδια, φόρο στην ασφάλεια του οχήματός μου υπέρ του Ταμείου Εθνίκής Οδοποιίας ΚΑΙ τέλη κυκλοφορίας, εγώ, ο πατέρας μου, ο παππούς μου, και τα δισέγγονά μου όπως το πάνε και να διαβάζω μπαρούφες και ισοπεδωτικές απαντήσεις του στυλ,


Η απάντηση λοιπόν στη σοβαρή σου ερώτηση:



είναι η εξής:

Να βάλουν στον απαυτό τους τα διόδια και τα χαράτσια και όλα τα απαράδεκτα φοροεισπρακτικά μέτρα. Ό τι να΄ναι ...

Η χρηματοδότηση της λειτουργίας, της επισκευής και η κατασκευή νέων έργων έχει ΥΠΕΡΚΑΛΥΦΘΕΙ για 10γενιές!

Δεν έχω λοιπόν καμία πρόταση γιατί πολύ απλά δεν νοείται πρόταση σε κάτι που θα πρεπε να μην συζητιέται καν με τόσα λεφτά που πήραν (πρόσεξε τον χρόνο που χρησιμοποιείς...αλλά πάλι δεν αντιλαμβάνεσαι το <<πρόβλημα>>) τα λαμόγια.

Με τόσα λεφτά που δώσαμε τόσα χρόνια θα έπρεπε να έχουμε το πιο υπερσύγχρονο δίκτυο της Ευρώπης και μάλιστα προδιαγραφών Formula1. Και όχι να κάνω το σταυρό μου σε κάθε στροφή της Αθηνών Πατρών αν θα μου σκάσει η νταλίκα από το απέναντι ρεύμα ή αν θα κινδυνεύσω με πτώση βράχων στα Τέμπη και θα κλεισει η χώρα στα 2.

Ντροπή και ξεφτίλα να συνεχίζεις στο ίδιο υφάκι.
Ποιο ..υφάκι ??? το ότι με παίρνουν τα γέλια με αυτά που διαβάζω είναι φυσιολογική αντίδραση !!!

....
.
Η ουσία της …ουσίας σου, αποκαλύφθει !!!


Δεν έχεις καμία πρόταση! Δεν μπορείς να <<κτίσεις>>, αλλά μόνο να καταστρέψεις (μεταξύ μας, ούτε αυτό μπορείς αλλά λέμε τώρα…)…


Προσωπικά ήμουν εξ αρχής βέβαιος για την κατάληξη και γι αυτό δέχτηκα να <<παίξω>> στον ρυθμό σου απαντώντας σε αερολογίες.

Εξ αρχής φάνηκε ότι δεν έχεις καμία επαφή με την οικονομική πραγματικότητα και ότι δεν μπορείς να ξεχωρίσεις την κατασκευή, από την λειτουργία και συντήρηση ενός έργου… πράγμα που όπως είπα δεν μου κάνει εντύπωση … αντιθέτως ήταν το αναμενόμενο.
Reply With Quote